КУПУЄШ НЕРУХОМІСТЬ – ПЕРЕВІР СУДОВІ РЕЄСТРИ!!!

Чому важливо перевіряти судові реєстри при купівлі нерухомості (квартири, будинку, землі, тощо)?

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

ЧИТАТИ СТАТТЮ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

ЦІКАВО ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Поради юриста щодо необхідності перевірки судових реєстрів при купівлі квартири, будинку, іншої нерухомості. Буде корисно тим хто хоче купити нерухомість в Україні як на первинному так і вторинному ринку. Як перевіряти нерухомість перед купівлею? Які ресурси будуть корисні для перевірки нерухомості перед купівлею? Інші поради юриста з даного питання.

ЯК САМОСТІЙНО ПЕРЕВІРИТИ ЗАБУДОВНИКА: АЛГОРИТМ ДІЙ

Сайти судової влади України, якими варто скористатися при купівлі нерухомого майна:

Судова влада України:

https://court.gov.ua/

Реєстр судових рішень:

https://reyestr.court.gov.ua/

 

Як виникла ідея написати дану статтю (юридичну консультацію) з приводу перевірки сайтів щодо судової влади при купівлі нерухомого майна?

В практиці бувають випадки, коли хтось купив нерухомість, а після того, як почав нею користуватися дізнається: Що за його нерухомість іде суд, хтось претендує на його квадратні метри, існує ризик втрати нерухомості. Для уникнення даних ситуацій і написана дана коротка юридична консультація у формі питань і відповідей адвоката. Перелік питань, це узагальнення питань реальних клієнтів адвоката, щодо необхідності перевірки судових реєстрів при купівлі нерухомості.

ЕКОНОМІЧНІ РИЗИКИ ІНВЕСТИЦІЙ В НЕРУХОМІСТЬ

Чому нотаріус, ріелтор, не перевіряє можливі судові процеси, які відбуваються з приводу нерухомості, коли посвідчують договір купівлі продажі нерухомості.

На даний момент законодавство України не зобов’язує нотаріуса перевіряти інформацію щодо можливих судових спорів при посвідченні договорів купівлі продажу нерухомості. Щодо агентства нерухомості чи ріелтора, то такий обов’язок на них покладається в залежності від договорів, які підписані між ними та клієнтами та добросовісності надання ними своїх послуг.

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ: ЩО ПОЧИТАТИ

Де в Інтернеті можна перевірити інформацію щодо судів по нерухомості, яка є потенційним об’єктом купівлі продажу?

При перевірці діючих та потенційних судів варта скористатися сайтом «Судова влада Україні». Вбийте даний термін в пошукових системах і інформація про нього появиться в пошуку. Адреса сайту в Інтернеті:

Судова влада України

https://court.gov.ua

 

Як користуватися сайтом Судова влада України для визначення потенційних судів по нерухомості, яку Ви чи Ваші близькі збираєтеся придбати?

В рубриці даного сайту «Інформація для громадян» знайти підрубрику «Інформація щодо стадій судового розгляду» ввести Прізвище ,Ім’я По батькові потенційних продавців нерухомого майна. В результаті Ви зможете зрозуміти про що судиться потенційний Ваш продавцю. Якщо Ви купуєте квартиру в новобудові Ви зможете побачити потенційно небезпечні суди замовника будівництва і пов’язаних осіб.

 

Пошук інформації щодо судів за земельну ділянку, яка стосується договору купівлі продажу нерухомості

Іноді пошук інформації є ускладнений. Через величезну кількість минулих, теперішніх, майбутніх судових процесів, які відбуваються за участі замовника будівництва. Тому пропонуємо Вам спрощений спосіб пошуку такої інформації. Знаходимо сайт «РЕЄСТР СУДОВИХ РІШЕНЬ». Адреса сайту в Інтернеті:

https://reyestr.court.gov.ua/

 

 

В Графі пошук за контекстом вбийте кадастровий номер земельної ділянки. Даний сайт так працює, що інформація про кадастрові номери, там де суди ідуть за участю юридичних осіб відкрита. І якщо існує якесь позитивне чи негативне ухвала, рішення, постанова  суду Ви його там побачите.

ТОП-5 НАЙПРОСТІШИХ СПОСОБІВ ОБДУРИТИ ВАС НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

Приклад, як перевірка на сайтах судової влади не дозволила купити проблемну нерухомість?

На юридичну консультацію звернулася особа, яка захотіла купити квартиру на вторинному ринку. Скориставшись сайтом Судова влада України було визначено, що тиждень перед тим, попередній власник квартири подав позов у суд про витребування майна з чужого незаконного володіння. Хоча судове провадження що не було відкрито, і перспективи розгляду справи були ще не визначені, від купівлі даної нерухомості покупець відмовився. З професійним інтересом автор даної юридичної консультації слідкував за розвитком подій даної судової справи. Вона закінчилася негативно. Квартиру в нього було витребувано.

Також варта нагадати історію з славнозвісним банком Аркада. І історію тих інвесторів, які інвестували в будівництво об’єкту незважаючи на судовий процес щодо об’єкту. Де зараз їх гроші?

ФОРМУЛА ШИЛЛЕРА ТА ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ

Приклад того, як перевірка на сайті Судова влада України сприяє підтвердження тому, що квартиру (чи іншу нерухомість) можливо купити.

Потенційні покупці квартири вели переговори з особою похилого віку щодо купівлі продажу його квартири. Потенційний продавець не зважав на думки свої дітей, які висловлювалися проти продажу даної квартири. Мабуть, вони розраховувала на це майно після його смерті. Продавець, незважаючи на свій похилий вік, вів досить активний спосіб життя. Людиною він був не бідною, в його активі містилося ще декілька об’єктів нерухомого майна. Перед покупцями постало запитання? Купляти чи не купляти? Вони переживали, що родичі продавця будуть визнавати договір купівлі продажу недійсним, оскільки продавець не усвідомлює і не керує своїми діями. Перевірка продавця на сайті судової влади показала цікаву інформацію: Продавець постійно мав судові процеси: то з Пенсійним Фондом, то з Жеком, то щодо захисту прав споживачів, то стягував неустойку за неповернутий борг зі свої родичів…Представляв свої інтереси в судах сам. І суди задовольняли його вимоги. Про якусь умовну недієздатність звичайно і мови не могло бути. Квартиру успішно купили. Оскільки продавець мав ще одну квартиру, то потенційні покупці навіть зараз спілкуються з ним.

Ця та попередня історія є трохи перекрученою для уникнення збігів).

КУПИТИ ДАЧУ: КОРИСНІ ПОРАДИ

Про що Варта пам’ятати перевіряючи сайти судової влади щодо судових процесів за участю потенційних продавців нерухомості?

По перше наявність судової справи не означає наявність реальної проблеми. По друге: Відсутність судових справ означає відсутність проблем. Варта пам’ятати що перевірка об’єкту перед купівлею продажем це комплекс мір, які потребують максимальних зусиль всіх осіб, які беруть участь в при попередніх домовленостях та безпосередньому посвідченні договору купівлі продажу квартири.

 

З повагою, юристи по перевірці нерухомості ЮК ДОМПРАВО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *