ЕКОНОМІЧНІ РИЗИКИ ІНВЕСТИЦІЙ В НЕРУХОМІСТЬ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

     На сьогоднішній день майже кожен хоче стабільності у своїх доходах, свою фінансову «подушку» і нерідко обирає варіант капіталовкладення саме в нерухомість. Інвестування в нерухомість – один з найвигідніших варіантів збереження, а то й примноження своїх фінансів у довгостроковий період. Але, на жаль, не всім вдається вдало придбати нерухомість, тому що виникають певні труднощі на шляху інвестування і завжди є ризики.

     Як ми розуміємо поняття «економічний ризик»? Економічний ризик – це можливість отримати збитки в тій чи іншій ситуації. А на ринку нерухомості ризики присутні завжди і їх слід враховувати перед будь-яким кроком в процесі інвестування в нерухомість. Тож сьогодні ми обговоримо, в чому полягають економічні ризики при купівлі будь-якої нерухомості.

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ В КИЄВІ

  1. Нестабільність економічної ситуації в країні чи регіоні

Перший і головний ризик, про який не варто забувати – нестабільні економічні коливання в країні чи регіоні, де ви збираєтеся придбати нерухомість. При економічній кризі існує дуже великий ризик того, що будівництво може призупинитися, а то й взагалі покинути ринок нерухомості, залишивши після себе незавершене будівництво. Тож якщо ви все-таки вирішили інвестувати в нерухомість під час економічної кризи чи її майбутньої, але досить близькій появі, то ліпше за все вкладатися у вже завершене будівництво, хоч це й дорожчий варіант, аніж інвестиція в котлован. Якщо вам все-таки імпонує варіант  інвестиції «в фундамент» під час кризи, то майте на увазі, що будівництво попадає під категорію «економ», так як жоден забудовник не буде вести роботи собі у збиток і використовуватиме найдешевші та більш доступні матеріали.

  1. Банкрутство компанії-забудовника

Іншим економічним ризиком в інвестуванні в нерухомість може бути банкрутство компанії-забудовника. З метою запобігання негативної кінцевої ситуації, майбутньому інвестору необхідно дуже прискіпливо проаналізувати компанію-забудовника. На що варто звернути увагу: наявність незавершених об’єктів, репутацію компанії, дозвільні документи на будівництво та установчі, фінансовий стан забудовника.

ТОП 5 НАЙПРОСТІШИХ СПОСОБІВ ОБДУРИТИ ВАС НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

  1. Недотримання будівельних норм забудовником

Також до економічних ризиків можна віднести низьку якість будівництва. Якщо в будівництві будуть присутні дефекти, це обійдеться інвестору як додаткові витрати до ремонту, що не дуже ощасливить будь-якого вкладника. Треба враховувати, що компанії, які будують якісне житло, не будуть використовувати менш якісні матеріали, а тому вартість нерухомості в цих забудовників буде висока.

  1. Затримання термінів здачі об’єкта

Важливий аспект, який можна віднести до економічних ризиків, може бути затримання термінів здачі квартири. Причин на це можу бути декілька: можлива нестача коштів на продовження будівництва (це залежить від того, чи правильно були розраховані усі витрати на будівництво; можливо не всі інвестори внесли платню чи раптово підвищився курс валют). Крім того, однією з причин затримання строків здачі може бути відсутність деякої документації, оскільки забудовник сподівався вирішити це питання в ході будівництва. Тому з ситуацією затримання термінів здачі об’єкта слід врахувати функцію грошей у часі. Тобто якщо терміни введення нерухомості в експлуатацію все-таки будуть «заморожені», ваші капіталовкладення  теж «стоятимуть» на місці. Альтернативою цього може бути вкладення коштів у депозит.

  1. «Невигідна» нерухомість

Уявімо ситуацію: інвестор вкладає свої кошти в нерухомість, яку так мріяв придбати для подальшого перепродажу чи здачі в оренду, щоб примножити свій капітал. Усе йде за планом, усе законно, але виникає проблема – відсутність покупців/орендарів. Причина – незручне розташування, відсутність підходящої інфраструктури. Тому дуже важливо акцентувати увагу на дані критерії при інвестуванні в нерухомість, інакше є ризик на довгий час залишитись в категорії власників безперспективної нерухомості і як результат доведеться знижувати вартість нерухомості чи орендної платні, що призведе до збитків та затяжної окупності.

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ: ЩО ПОЧИТАТИ

  1. Непередбачувані довгострокові обставини

Економічним ризиком може бути комерційна нерухомість у такий складний період для бізнесу, як ситуація з covid-19.  Надто багато підприємців потерпають збитків у своєму бізнесі, а власники нерухомості підіймають орендну платню і, як наслідок, орендодавці знаходяться у постійному пошуку нового наймача, що не надто позитивно позначається на прибутковості.

 

Зважаючи на все вищесказане, можна зробити висновок, що застрахуватись на сто відсотків неможливо. На жаль, наше суспільство ще не засвоїло, що дотримуватись законів – вигідно, а порушувати їх – небезпечно. Тому доцільно буде дослідити максимум нюансів при інвестуванні в нерухомість, щоб мінімізувати ризики.

ЧИТАТИ СТАТТЮ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

З повагою, адвокат по нерухомості ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *