ЯК САМОСТІЙНО ПЕРЕВІРИТИ ЗАБУДОВНИКА: АЛГОРИТМ ДІЙ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

ЧИТАТИ СТАТТЮ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

ЦІКАВО ПРО ІНВЕСТУВАННЯ В НЕРУХОМІСТЬ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

ЯК РІЕЛТОРИ ОБМАНЮЮТЬ ЛЮДЕЙ: КАТАЛОГ СТАТЕЙ

Щороку в Україні зростає обсяг будівництва нового житла. Разом з тим зростає й кількість проблемних новобудов. Завдяки доступу до відкритих даних та публічних реєстрів, первинну перевірку забудовника, землі та дозволів на будівництво можна здійснити online. Однак для детального аналізу даних та документації від забудовника, звертайтеся за консультацією до юристів.

ПІДРОБИВ ОДИН ДОКУМЕНТ, ЗНАЙШОВ НЕКОМПЕТЕНТНОГО НОТАРІУСА – ВКРАВ ВАШУ КВАРТИРУ

 Отже, ще до початку співпраці із забудовником можна знайти деякі відомості у відкритих джерелах :

Тут можна дізнатися про наявність арештів чи заборони вчинення правочинів щодо земельної ділянки. Пошук можна здійснити через кадастровий номер, адресу земельної ділянки або ж назву компанії-забудовника. Зверніть увагу : користування цим реєстром платне : 30 гривень за кожну довідку. Вам також потрібен електронний цифровий підпис. Його можна отримати за хвилину в додатку для онлайн­банкінгу вашого банку.

ЕКОНОМІЧНІ РИЗИКИ ІНВЕСТИЦІЙ В НЕРУХОМІСТЬ

Відомості, що містяться тут є відкритими, а тому кожен може перевірити місце розташування земельної ділянки, форму власності, цільове призначення земельної ділянки, а також її площу. Важливо : для будівництва будинку ділянці має бути присвоєне правильне цільове призначення, наприклад «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Також є функції «замовити Витяг про земельну ділянку» та «Запит на отримання документації із землеустрою».

Для будівництва житлового будинку забудовник зобов’язаний отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. Це документ, що містить планувальні та архітектурні вимоги до проектування і будівництва. На цьому ресурсі можна сформувати запит, за результатом якого заявник отримує на електронну пошту скановану копію довідки (витягу) з містобудівного кадастру. Для інших регіонів інформацію слід шукати на сайтах місцевих рад або звертатися зі запитами про доступ до публічної інформації.

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ: ЩО ПОЧИТАТИ

Тут можна перевірити і ліцензію підрядника на здійснення будівництва, наявність якої є обов’язковою.

Можна перевірити засновників забудовника, види його діяльності, чи не визнаний він банкрутом або ж чи не відриті щодо нього виконавчі провадження за непогашені борги.

Тут можна дізнатись про наявність боргів забудовника перед державою.

Тут можна знайти судові процеси не лише щодо об’єкта будівництва та земельної ділянки, а й чи судився  забудовник з покупцями  через порушення своїх зобов’язань.

Тут можна перевірити список судових справ призначених до розгляду щодо забудовника, генерального підрядника, земельної ділянки тощо.

Цей реєстр надає доступ до інформації щодо декларативних та дозвільних документів, будівельної документації, енергоефективності (включаючи результати про обстеження інженерних систем, енергетичні сертифікати тощо), атестованих осіб, учасників будівництва, організацій в сфері містобудування та архітектури.

ТОП-5 НАЙПРОСТІШИХ СПОСОБІВ ОБДУРИТИ ВАС НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

  Загалом, цих джерел буде достатньо для проведення поверхневої перевірки забудовника. Однак пам’ятайте : купівля квартири без перевірки досвідченим юристом може привести до поганих наслідків.

З повагою, адвокат по нерухомості ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *