ЗАЯВА ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ

ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО АЛІМЕНТІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок заяви про перегляд заочного рішення написаний батьком дитини, на утримання якої, за заочним рішенням суду, стягуються аліменти на користь Відповідача. Позивач не отримував ні ухвали суду про порушення провадження у справі, ні копії позовної заяви, ні судові повістки,  не мав можливості з’явитись  в судове засідання та не міг повідомити суд про причину неявки. Позивач просить поновити строк на подання заяви про перегляд заочного рішення суду та скасувати заочне рішення суду,  призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження та в повній мірі врахувати суттєві обставини, які суттєво впливають на розмір аліментів (в тому числі наявність у позивача ще однієї дитини, дороговартісне лікування тощо). 

АДВОКАТ АЛІМЕНТИ КИЇВ

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ

СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ ПИТАННЯ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПИ СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ

 

Києво-Святошинський районний суд Київської області

03170, м. Київ, вул. Мельниченка, 0

 

Судді ПІБ

Справа №__________

 

        Позивач: ПІБ  

     зареєстроване місце проживання:

08131, Київська обл., Києво-Святошинський район,

с. Софіївська Борщагівка, вул. Павла Чубинського, 0, кв.00

 реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий;

відомі номери засобів зв’язку: __________

електронна адреса невідома

 

 Відповідач: ПІБ

адреса проживання: м. Київ, вул. Горлівська,00, кв.00

реєстраційний номер облікової картки платника податків: __________;

номер засобів зв’язку __________;

електронна адреса відсутня.

 

ЗАЯВА

про перегляд заочного рішення

     І. Обставини справи:

     Заочним рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області по справі №__________ від 00 лютого 0000 року з мене утримуються аліменти на користь ПІБ (далі – Відповідач) на утримання дитини ПІБ 00.00.0000 року народження в розмірі 3500,00 грн. щомісячно, починаючи з 00.00.0000 р. і до досягнення дитиною повноліття.

Враховуючи, що мною не отримувались ні ухвала суду про порушення провадження у справі, ні копія позовної заяви, ні судові повістки, я не мав можливості з’явитись  в судове засідання та не міг повідомити суд про причину неявки.

Про прийняття вказаного заочного рішення Києво-Святошинським районним судом Київської області, я дізнався 00 жовтня 0000 р. від ПІБ, яка подзвонила і почала вимагати у мене грошові кошти.

 

Відповідно до ст.284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

 

Враховуючи, що повний текст заочного рішення я отримав  листопада 2020 р., коли вперше ознайомився з матеріалами справи, то я маю право на поновлення судом пропущеного строку на подачу заяви про перегляд заочного рішення.

За таких обставин, вважаю, що заочне рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області по справі №__________ від 00 лютого 0000 року має бути переглянути судом з наступних підстав:

 

     ІІ. Обґрунтування та підстави заперечень проти позовних  вимог:

     При визначенні розміру аліментів, Позивачем не було повідомлено і відповідно судом не були враховані суттєві обставини, які суттєво впливають на розмір аліментів, а саме:

  • В мене на утриманні є ще одна малолітня дитина – ПІБ, яка народилась 00 червня 0000 року і яку я також зобов’язаний утримувати, надаючи матеріальну допомогу (копія свідоцтва про народження додається, оригінал наявний у Відповідача).

 

  • Я маю у власності квартиру №00 по вул. П. Чубинського в с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області (витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно додається).

     Однак, мною було повністю передано вказану квартиру для проживання дочки ПІБ та її матері ПІБ (Позивач), де вони і зареєстровані (витяг з Єдиного державного демографічного реєстру мною буде надано суду після його отримання).

     В той же час, я сам, з маленькою дитиною, вимушений винаймати житло для проживання, сплачуючи більше 5000,00 грн. в місяць  (копія договору оренди приміщення додається, оригінал наявний у Відповідача).

 

  • В 0000 році мною було перенесено хворобу туберкульозом у відкритій формі (копія медичного висновку додається, оригінал наявний Відповідача). Враховуючи, тяжкість перенесеного захворювання я і досі потребую періодичного лікування, що також потребує матеріальних затрат.

 

  • В останній час, враховуючи економічний стан в країні та епідемію COVID-19, я на жаль не маю постійного місця роботи і мій дохід становлять випадкові та нерегулярні заробітки, яких ледь вистачає на винаймання житла та харчування.

 

 

Частиною першою ст. 180 СК України передбачений обов’язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я і матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, інших обставин, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аналогічні роз’яснення містяться в п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів».

Частина 1 ст. 183 СК України встановлює, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Статтею 184 СК України визначено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 

            Зазначені обставини не в повній мірі були враховані судом при винесенні заочного рішення по даній справі.

 

     ІV. Зміст вимог заяви про перегляд заочного рішення:

Відповідно до ст.181,182,184 СК України, керуючись ст.ст.81, 95, 284-285 ЦПК України,

прошу суд:

 

  1. Поновити строк на подання заяви про перегляд заочного рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області по справі №__________ від 00 лютого 0000 року.
  2. Скасувати заочне рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області по справі №__________ від 00 лютого 0000 року і призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.

 

 

Додаток:

  1. Документ про сплату судового збору.
  2. Копія заяви та доданих документів для Позивача.

 

 

«___»_________20___р.                                                                                                         ПІБ

 

Позовна заява про зменшення розміру аліментів

Позовна заява про розірвання шлюбу

З повагою. адвокат по сімейним спорам і питанням ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *