ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ЗМЕНШЕННЯ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ЗМЕНШЕННЯ РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО АЛІМЕНТІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Цей зразок позовної заяви написаний чоловіком, щодо якого видано судовий наказ про стягнення на користь Відповідачки аліментів на утримання доньки в розмірі ¼ частини його заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Позивач просить врахувати суттєві обставини (такі як утримання трьох дітей, та непрацездатної матері тощо) та зменшити розмір аліментів до 1/6 частки всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

АДВОКАТ АЛІМЕНТИ КИЇВ

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ

СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ ПИТАННЯ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПИ СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ

 

 

 

 

Позивач:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідач:

 

 

 

До Ірпінського міського суду Київської області

08200, м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 0

 

ПІБ

00 вересня 0000 року народження

р.н.о.к.п.п.: __________

який зареєстрований за адресою:

Київська обл.,  смт. Гостомель, вул. Лугова, буд. 00

тел.: __________

е-mail: відсутній

адреса для кореспонденції:

02121, м. Київ, вул. Декабристів, буд. 0, оф. 00

 

ПІБ,

…….00 ….ого ….. року народження,

р.н.о.к.п.п.: невідомий …………..….,

яка зареєстрована за адресою:

Київська обл.,  ……….смт. Гостомель,

………..вул. Лугова,

……….буд. 59

тел.: невідомий

е-mail: невідомий

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про зменшення розміру аліментів

     І. Обставини справи.

00 квітня 0000 року між мною, ПІБ та  відповідачкою ПІБ було укладено шлюб, який зареєстрований у Відділі реєстрації актів цивільного стану …………. Гос..   ого районного управління юстиції у Київській області, актовий запис за № ______ та який за рішенням І……Деснянського районного суду м. Києва від 00 грудня 0000 року було розірвано.

Під час цього шлюбу у нас народилася донька ПІБ, 00 грудня 0000 року народження, яка проживає разом із Відповідачкою.

00 липня 0000 року Ірпінським міським судом Київської області винесено судовий наказ  № __________ про стягнення з мене на користь Відповідача аліменти  на утримання доньки Уляни в розмірі ¼ частини мого заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, починаючи з 00.00.0000 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до 00.00.0000 року (витяг наказу з Реєстру судових рішень додається) .

Однак, при винесені вищевказаного судового наказу судом не взято до уваги обставин, які зазначені вимогами ст. 182 Сімейного кодексу України, що передбачають зменшення розміру аліментів.

На сьогоднішній день, у мене на утриманні перебувають троє моїх дітей: ПІБ, 00 грудня 0000 року народження, ПІБ, 00 грудня 0000 року народження, ПІБ, 00 березня 0000 року народження (копії свідоцтв про народження додається).

Крім цього, судом не враховано наявність перебування на моєму утриманні непрацездатної матері…….., яка є пенсіонеркою за вислугою років, має невеликий розмір пенсії та хворіє, у зв’язку з чим проходить стаціонерне лікування за призначенням лікаря 2 рази на рік.

Вважаю, що для забезпечення потреб дітей доцільним є зменшити розмір аліментів до 1/6 частки від усіх моїх доходів, що становитиме ….1200 грн, що є більшим чим ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Зважаючи на вищевикладене вважаю, що за рішенням суду повинно бути зменшено розмір аліментів, що стягуються на користь Відповідача.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги перебування на моєму утриманні непрацездатних та малолітніх осіб вважаю за необхідне звернутися за зменшенням змінити розмір аліментів, які стягуються за судовим наказом на утримання малолітньої дитини.

Причини, які спонукають мене звернутися з цією заявою, є обґрунтованими через що існують всі підстави для її задоволення та захисту потреб інших моїх дітей та непрацездатної матері (батька).

 

 

     ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог.

Відповідно до ст. 192 СК України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 182 СК України передбачено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

     Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв’язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров’я когось із них.

Враховуючи зміст ст.ст. 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним.

Відповідно ст. 48 Конституції України передбачено, що кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, а стягнення більшого розміру аліментів на користь особи, призводить до порушенням прав моїх інших дітей.

 

Як регламентує ч.2, ст.27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, схваленої резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року, ратифікованої Постановою Верховної Ради України №789-XII від 27.02.1991 року батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

У відповідності до ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” – установлений у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року – 1853 гривні, з 1 липня – 1936 гривень, з 1 грудня – 2027 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 1626 гривень, з 1 липня – 1699 гривень, з 1 грудня – 1779 гривень; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень, з 1 грудня – 2218 гривень.

Відповідно ст.ст. 4, 5 ЦПК України, якими передбачено, що кожна особа має право в судовому порядку звернутися до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів є припинення дії, яка порушує право, та відновлення становища, яке існувало до порушення.

 

     ІІІ. Зміст позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 11 Закону України «Про охорону дитинства»,  ст.ст. 183, 192 Сімейного кодексу України, ст.ст. 16,  242 ЦК України, ст.ст. 4, 28, 49, 175, 177 ЦПК України, –

                                                             

ПРОШУ СУД:

     Зменшити розмір аліментів, що стягуються з ПІБ, 00 вересня 0000 року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків: __________, уродженця та жителя м. Києва на підставі судового наказу № __________ від 00 липня 0000 року, виданого Ірпінським міським судом Київської області на користь ПІБ на утримання дочки ПІБ, 00 грудня 0000 року народження до 1/6 частки всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання цим рішенням законної сили та до досягнення дитиною повноліття.

 

     Додатки:

 1. Квитанція про сплату судового збору;
 2. Витяг судового наказу Ірпінського міського суду Київської області від 00.00.0000 року;
 3. Копія постанови виконавчої служби ………від 00 вересня 0000 року;
 4. Копія свідоцтва про народження ПІБ;
 5. Копія свідоцтва про народження ПІБ;
 6. Копія свідоцтва про народження ПІБ;
 7. Копія свідоцтва про народження ПІБ– позивач;
 8. Копія пенсійного посвідчення ПІБ …– мати.;
 9. Копія довідки лікаря – мати;
 10. Копія паспорта та ідентифікаційного номеру ПІБ;
 11. Копія довідки з місця роботи від 00.00.0000 р.;
 12. Копія позовної заяви з додатками – 1 прим.

 

 

«_____» жовтня 0000 р.                                                                                                __________ ПІБ

Позовна заява про розірвання шлюбу

Судовий наказ (аліменти)

Заява про перегляд заочного судового рішення

З повагою, адвокат по сімейним спорам і питанням ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *