ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА З ПРИВОДУ СІМЕЙНИХ ПИТАНЬ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок позовної заяви про поділ спільного майна подружжя написаний жінкою до чоловіка. Шлюбні відносини між ними фактично припинені і спільне господарство не ведеться через сварки, які вчиняє Відповідач і під час яких ним вчиняється домашнє насильство. За час перебування у шлюбі ними було набуто спільне майно, а саме : транспортний засіб та майнові права на 3-х кімнатну квартиру. Позивач просить стягнути з відповідача грошову компенсацію вартості ½ частини транспортного засобу та вартості  ½ майнових прав за договором про участь у фонді фінансування будівництва. 

АДВОКАТ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦЯ ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ

СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ ПИТАННЯ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ

 

Голосіївський районний суд м. Києва

03127, м. Київ, вул. Полковника Потєхіна, 00

 

Позивач:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідач:

 

 

 

 

 

 

 

 

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача

ПІБ

паспорт серія АО №__________ виданий Дзержинським РВ Криворізького МУ УМВС України у Дніпропетровській області 00.00.0000р.,

реєстраційний номер облікової картки платника податків __________

адреса проживання: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 00, кв.00

тел. __________, адреса електронної пошти відсутня.

 

ПІБ

паспорт серія АК №__________ виданий Тернівським РВ Криворізького МУ УМВС України у Дніпропетровській області 00.00.0000р.,

реєстраційний номер облікової картки платника податків __________

адреса проживання: 03039, м. Київ, пр-т. Лобановського, 00, кв.00.

тел. __________, адреса електронної невідома.

 

Акціонерне товариство Акціонерний комерційний банк «*****»

01001, м. Київ, вул. Ольгинська, буд.0

код ЄДРПОУ __________

тел. __________

адреса електронної пошти: __________

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про поділ спільного майна подружжя

 

Ціна позову  586962,50 грн.

 

     Обставини справи

Я, ПІБ, 0000 року народження (далі – Позивач) перебуваю у шлюбі з гр. ПІБ, 0000 року народження (далі – Відповідач), який було зареєстровано Дзержинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області 00.00.0000 р. (копія свідоцтва про шлюб додається, оригінал наявний у Позивача).

Від сумісного шлюбу маємо неповнолітню дитину 00.00.0000 року народження.

На даний час, шлюбні відносини між нами фактично припинені і спільне господарство не ведеться через сварки, які вчиняє Відповідач і під час яких ним вчиняється домашнє насильство (копія постанови Голосіївського районного суду м. Києва по адміністративній справі №__________ від 00.00.0000 р. додається, оригінал наявний в Голосіївському районному суді м. Києва), в зв’язку з чим я проживаю окремо, винаймаючи квартиру №00 в буд.00 по вул. Голосіївській в м. Києві (копія договору додається, оригінал наявний у Позивача).

 

За час перебування у шлюбі нами було набуто спільне майно, а саме:

 • 00.0000 року було придбано транспортний засіб «KIA CEED», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО (копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу додається, оригінал наявний у Відповідача) орієнтовною вартістю 160 000,00 грн. (роздруківка про вартість подібного автомобіля в м. Києві з веб-сайту avto.ria.com додається).

 

 • 00.0000 р. Відповідачем, в інтересах нашої родини, було укладено з АТ АКБ «*****» договір №_____ про участь у фонді фінансування будівництва (копія додається, оригінал наявний у Відповідача) на підставі якого було набуто майнові права на 3-х кімнатну квартиру в ЖК «*****» за адресою : м. Київ, Голосіївський р-н, пр-т. Академіка Глушкова, 0.

00.00.0000 року Відповідачем, на виконання умов зазначеного вище договору, було укладено з АТ АКБ «*****» Договір №80256 про уступку майнових прав, відповідно до п.1 якого Банк уступив ПІБ (Відповідачу), а останній прийняв від Банку майнові права на об’єкт будівництва: 3-х кімнатна квартира площею 81,85 кв.м. в житловому будинку на пр-ті. Академіка Глушкова, 0, складова частина об’єкта будівництва житлового будинку №00 в Голосіївському р-ні м. Києва,  номер об’єкта інвестування 00, поверх 20 вартістю 1 013 925 (один мільйон тринадцять тисяч дев’ятсот двадцять п’ять) грн 00 коп.  (копія додається, оригінал наявний у Відповідача).

В той же день, 00.00.0000 р., Відповідачем, за рахунок наших спільних коштів, було сплачено АТ АКБ «*****» 1 013 925 (один мільйон тринадцять тисяч дев’ятсот двадцять п’ять) грн 00 коп. – суму вартості зазначених вище майнових прав, про що Банком було видано ПІБ  свідоцтво №_____ про участь у ФФБ виду А «*****» за програмою ТОВ «*****»  (договір №_____ від 00.00.0000 р.)  від 00.00.0000 року (копія додається, оригінал наявний у Відповідача).

На сьогоднішній день вказаний житловий будинок в експлуатацію не введено (копія листа АТ АКБ «*****» від 00.00.0000 р. додається, оригінал наявний у Позивача).

 

Відповідно до ч.1 ст.69 Сімейного кодексу України (далі – СК України), дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Частиною другою вказаної статті СК України передбачено, що дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.

Враховуючи, що згоди стосовно порядку розподілу спільної сумісної власності між  нами не досягнуто, такий спір, відповідно до ст.71 СК України, має бути вирішено судом.

 

     Позивач підтверджує суду¸ що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

     Заходи досудового врегулювання спору Позивачем не проводились, оскільки законом не визначений обов’язковий досудовий порядок врегулювання такого спору.

     00 січня 0000 року ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва по справі №__________, отриману Позивачем 00.00.0000 р., було частково задоволено заяву ПІБ про забезпечення даного позову та накладено арешт із забороною відчуження на транспортний засіб «KIA CEE’D», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО.

     Орієнтована сума судових витрат складається з суми судового збору в розмірі 5869,62 грн.

 

      Обґрунтування та підстави позовних вимог.

 • Відповідно до ч. 1 ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Придбавши 00.00.0000  рухоме майно – транспортний засіб марки «KIA  CEED», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО, під час перебування в шлюбі, Позивач та Відповідач набули право спільної сумісної власності на спірне майно відповідно до зазначених положень та право на рівну частку в майні.

Статтею 183 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) встановлено, що подільною є річ, яку можна поділити без втрати її цільового призначення. Неподільною є річ, яку не можна поділити без втрати її цільового призначення.

За таких обставин, транспортний засіб є річчю, яку не можливо поділити без втрати її цільового призначення.

Відповідно до ч.1-2 ст.364 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

 

Отже, якщо поділ майна подружжя в натурі неможливий без шкоди його господарському призначенню, майно присуджується одному з подружжя з покладенням на нього обов’язку компенсувати другому з подружжя вартість належної йому частки грошима.

Враховуючи положення ст.ст. 212441 Конституції України, ст. ст. 316317319358361 ЦК України право співвласника на виділ частки зі спільного майна шляхом отримання грошової компенсації вартості частки в майні не може бути обмежене іншими співвласниками і такому праву співвласника, що виділяється, кореспондується обов’язок інших співвласників сплатити грошову компенсацію частки, розмір якої визначається з дійсної вартості майна на час розгляду судом справи.

При цьому, зазначеною нормою передбачено, що обов’язковою умовою призначення грошової компенсації є лише згода співвласника, який заявив вимоги про виділ частки, і не передбачається обов’язковість згоди інших співвласників на такий виділ та не ставиться право співвласника на виділ у залежність до згоди інших співвласників і мотивів, з яких власник має намір реалізувати своє право на виділ.

 

     За таких обставин, право власності на транспортний засіб марки «KIA CEED», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО має бути визнано за гр. ПІБ (Відповідач), як особою яка фактично користується ним, а останній зобов’язаний компенсувати мені –ПІБ  вартість моєї частки у вказаному майні, в розмірі ½ вартості транспортного засобу, що становить 80 000 (вісімдесят тисяч) грн. 00 коп. (160 000 : 2 = 80 000 грн.)

 

 • Згідно зі статтею 190 ЦК України, майном як особливим об’єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки.

Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.

Як вже зазначалось, відповідно до частини першої статті 60 СК України майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено, домовленістю між ними відповідно до статті 63 СК України.

Вважається, що кожна річ, набута під час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Отже, набуття майна за час шлюбу створює презумпцію виникнення права спільної сумісної власності. Це означає, що ні дружина, ні чоловік не зобов’язані доводити наявність права спільної сумісної власності на майно, набуте у шлюбі.

п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21 грудня 2007р. № 11, вирішуючи  спори  між  подружжям  про  майно,   необхідно встановлювати  обсяг  спільно  нажитого  майна,  наявного  на  час припинення спільного ведення господарства,  з’ясовувати джерело  і час  його  придбання. Спільною сумісною  власністю подружжя,  що підлягає поділу (статті 60,  69 СК,  ч.  3 ст. 368 ЦК), відповідно  до  частин 2,  3 ст.  325 ЦК можуть бути будь-які види майна,  за винятком тих,  які згідно із  законом  не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того,  на ім’я кого з  подружжя  вони  були  придбані  чи  внесені грошовими  коштами,  якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом.

Спільною сумісною власністю подружжя,  зокрема,  можуть бути: квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на них,  продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби;  грошові кошти, акції та інші цінні папери, паєнакопичення в житлово-будівельному,  дачно-будівельному,  гаражно-будівельному кооперативі;  грошові суми та майно,  належні подружжю  за  іншими зобов’язальними правовідносинами, тощо.

 

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» майновими правами, які можуть оцінюватися, визнаються будь-які права, пов’язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги.

Захист майнових прав здійснюється у порядку, визначеному законодавством, а якщо такий спеціальний порядок не визначений, захист майнового права здійснюється на загальних підставах цивільного законодавства.

Відповідно до частини третьої статті 61 СК України, якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Частина четверта статті 65 СК України встановлює, що договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

 

Таким чином, якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то цивільні права та обов’язки за цим договором виникають в обох із подружжя.

Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку, що об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є як предмети матеріального світу, так і майнові права та обов’язки. До складу майна, що підлягає поділу, входить загальне майно, наявне у подружжя на час розгляду справи, а також те, що знаходиться у третіх осіб. При поділі майна враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї.

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного суду від 14 лютого 2018 року у справі__________ та відповідно до положень ч.4 ст.263 ЦПК України має враховуватись судом при вирішенні спору.

     За таких обставин, майнові права на об’єкт будівництва: 3-х кімнатна квартира площею 81,85 кв.м. в житловому будинку на проспекті Академіка Глушкова, 0, складова частина об’єкта будівництва житлового будинку №00  в Голосіївському р-ні м. Києва,  номер об’єкта інвестування 00, поверх 20, вартістю 1 013 925 (один мільйон тринадцять тисяч дев’ятсот двадцять п’ять) грн 00 коп.  є нашою з Відповідачем спільною сумісною власністю подружжя і підлягають поділу відповідно до ч.1 ст.70 СК України на рівні частки.

     Розрахунок ціни позову.

Ціна  позову визначається вартістю майна, яке переходить у приватну власність Позивача в порядку поділу спільного майна подружжя і складається з грошової компенсації вартості ½ частини транспортного засобу марки «KIA CEE’D», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО, яка становить 80 000,00 грн. та вартості  ½ майнових прав за договором №80256 про участь у фонді фінансування будівництва від 00.00.0000 р. на об’єкт будівництва: 3-х кімнатна квартира площею 81,85 кв.м. в житловому будинку на проспекті Академіка Глушкова, 0, складова частина об’єкта будівництва житлового будинку №00 в Голосіївському р-ні м. Києва,  номер об’єкта інвестування 00, поверх 20, яка становить 506962,50 грн.

Таким чином, ціна позову складає  586962,50 грн. (80 000,00 + 506962,50 = 586962,50).

 

Враховуючи викладене, відповідно до ст.ст.60,61,63,65,69,71 СК України, ст.ст.183, 316317319, 325, 358361, 364 ЦК України, керуючись ст.ст.175-177 ЦПК України,

 

прошу суд:

 1. Прийняти позовну заяву до розгляду.

 

 1. В порядку поділу спільного майна подружжя визнати за ПІБ право приватної власності на транспортний засіб марки «KIA CEE’D», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО.

 

 1. Стягнути з ПІБ (реєстраційний номер облікової картки платника податків __________) на користь ПІБ (реєстраційний номер облікової картки платника податків __________) грошову компенсацію вартості ½ частини транспортного засобу марки «KIA CEE’D», 2008 року випуску, д.н.з. АЕ0000 НО в розмірі 80 000 (вісімдесят тисяч) грн. 00 коп.

 

 1. Визнати за гр. ПІБ (реєстраційний номер облікової картки платника податків __________) право власності на ½ майнових прав за договором №__________ про участь у фонді фінансування будівництва від 00.00.0000 р. на об’єкт будівництва: 3-х кімнатна квартира площею 81,85 кв.м. в житловому будинку на проспекті Академіка Глушкова, 0, складова частина об’єкта будівництва житлового будинку №00 в Голосіївському р-ні м. Києва, номер об’єкта інвестування 00, поверх 20.

 

 1. Покласти судові витрати на Відповідача.

 

Додаток:

 1. Копія свідоцтва про шлюб;
 2. Копія постанови Голосіївського районного суду м. Києва по адміністративній справі №__________ від 00.00.0000 р.
 3. Копія договору найму житлового приміщення від 00.00.0000 р.
 4. Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
 5. Роздруківка про вартість транспортного засобу марки «KIA CEE’D», 2008 року випуску м. Києві з веб-сайту avto.ria.com
 6. Копія договору №__________ про участь у фонді фінансування будівництва від 00.00.0000 р.
 7. Копія договору №__________ про уступку майнових прав від 00.00.0000 р.
 8. Копія свідоцтва №__________ про участь у ФФБ виду А «*****» за програмою ТОВ «*****» (договір №__________ від 00.00.0000 р.)  від 00.00.0000 року.
 9. Копія листа ПАТ АКБ «*****» від 00.00.0000 р.
 10. Клопотання про відстрочення сплати судового збору з додатками.
 11. Копія позовної заяви та доданих документів для відповідача та третьої особи.

 

 

 

00 лютого 0000 року                                                                                                      ПІБ

Позовна заява про розірвання шлюбу

Позовна заява про зменшення розміру аліментів

З повагою, адвокат по сімейним спорам і питанням ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *