Як нотаріуси обманюють людей: каталог статей

Як нотаріуси обманюють людей: каталог статей

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРІУСІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Довіра до нотаріусів настільки велика, що багато хто в них навіть не сумнівається. Дійсно, куди ми йдемо, коли, наприклад, продаємо/купуємо нерухомість чи інше настільки цінне майно? До нотаріуса. Та чи припускаємо ми, що людина, до якої ми йдемо, коли потрібні гарантії чесності, може обманювати?

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

  1. Велика нотаріальна змова ?

Коли люди приходять до нотаріуса за певними послугами, вони чують, що їм потрібно сплатити вартість послуг нотаріуса, а також «державне мито».  Насправді, жодного «державного мита» нотаріуси, які працюють як самозайняті особи і не є працівниками державних нотаріальних кантор, не стягують. А «державне мито» вони залишають собі як власну винагороду. У 2019 році  скасовано законодавче обмеження приватним нотаріусам встановлювати оплату за послуги в розмірі не меншому від ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії. Після прийняття такого указу, нотаріуси можуть визначати оплату за домовленістю з клієнтом у будь-якому розмірі, і ця сума не повинна прив’язуватись до 1 % від вартості договору.

Посилання на статтю : https://ratusha.lviv.ua/velyka-notarialna-zmova/

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ В КИЄВІ

  1. Столичний нотаріус обманув клієнтів на 6 млн грн

Столичний приватний нотаріус обманув сімох киян, взявши в борг від них гроші і обіцяючи повернути їх з 10% прибутком. Розрахувався нотаріус з позичальниками підробленими довіреностями на право користування власною квартирою і чужими земельними ділянками.

Посилання на статтю : https://rus.lb.ua/society/2012/06/25/157840_stolichniy_notarius_obmanul_kievlyan.html

СУДОВА ПРАКТИКА ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО ШАХРАЙСТВА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

  1. Як вивести нечесного нотаріуса на чисту воду – інструкція

Нотаріус може взяти додаткову плату за технічні послуги ( наприклад, за посвідчення копій, куди буде входити державне мито за посвідчення та плата за технічні послуги спеціаліста по створенню ксерокопій). Майте на увазі, ви самі можете зробити копії в себе вдома чи в іншому місці за меншу суму та принести їх нотаріусу. Якщо використовується нотаріальна форма для документа, то громадянин має право принести на флешці надрукований документ. Нотаріусу залишиться тільки надрукувати його на спеціальному бланку. Щодо питань спадкування – розрахунок державного мита може бути проведений не з частки майна померлого, а з повної вартості. Таким чином нотаріус отримає більшу вигоду.

Посилання на статтю : https://pravoru/useful/1326-kak-vyvesti-nechestnogo-notariusa-na-chistuyu-vodu–instruktsiya.html

ТОП 5 НАЙПРОСТІШИХ СПОСОБІВ ОБДУРИТИ ВАС НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

  1. Чому Антирейдерська колегія не бореться з рейдерством, яке творять «чорні нотаріуси»

У липні 2009 року киянка купила на свій ФОП майже 4 га землі під Києвом. Проте у 2020 році вона випадково дізналася що її землю продають в Інтернеті. Вона взяла довідку з реєстру речових прав і виявила, що власницею цієї ділянки вже є не вона, а інша людина, на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого столичним нотаріусом. Землю киянка втратила наступним чином.  У 2019 хтось від її імені продав згадану вище земельну ділянку використовуючи : паспорт «під жертву» із вклеєним фото іншої людини; ідентифікаційний номер начебто ошуканої киянки, щодо якого податкова служба відповіла – у вказану дату такий номер не видавався; підписи від імені жінки у договорі, щодо яких дві почеркознавчі експертизи потім сказали: ці підписи – підроблені; а також підроблені квитанції про сплату податку на доходи фізичних осіб і військового збору, необхідні під час такого продажу. «Чорний» нотаріус не лише посвідчила договір купівлі-продажу, а й внесла право власності шахрая на землю до реєстру речових прав.

Посилання на статтю : https://nashigroshi.org/2021/04/26/chomu-antyreyders-ka-kolehiia-ne-boret-sia-z-reyderstvom-iake-tvoriat-chorni-notariusy/

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ: ЩО ПОЧИТАТИ

  1. Чорний нотаріус : в Україні розповсюджуються афери, коли підписуються угоди без участі реальних осіб

Після смерті молодої жінки, на її помешкання почав претендувати 88-річний дідусь з непідконтрольної Україні частини Луганської області. Назвався її дядьком, принаймні так запевняв столичний приватний нотаріус. Згодом виявилося, що дідусь помер у 2007 році. Після цього у 2008 році заводилась спадкова справа для родичів діда. Відомості про це є у Спадковому реєстрі. Але, при оформленні заяви про прийняття спадщини, нотаріус не мав так глибоко перевіряти дядька, що може свідчити і про його невинність. Однак, щодо цього нотаріуса відома ще одна ситуація : у 2008 році 13 громадян купують по 6 соток землі в Ялті. Для купівлі беруть кредит у банку. Якщо вірити оформленим документам у квітні 2017 року – усі 13 потерпілих разом приїхали до Києва і за два дні оформили 13 доручень на право розпоряджатися землею на нікому невідомого жителя Кривого Рогу який виявився волоцюгою, від якого потрібен був лиш паспорт. Насправді, жоден з цих 13 осіб до Києва не приїжджав та ніяких угод не укладав. Навіть більше – один з них цього не міг зробити фізично, оскільки на момент укладання угод вже був мертвим. Однак нотаріус посвідчив довіреності.

Посилання на статтю : https://tsn.ua/ukrayina/chorniy-notarius-v-ukrayini-rozpovsyudzhuyutsya-aferi-koli-pidpisuyutsya-ugodi-bez-uchasti-realnih-osib-1176438.html

ЯК РІЕЛТОРИ ОБМАНЮЮТЬ ЛЮДЕЙ: КАТАЛОГ СТАТЕЙ

  1. Як «чорні нотаріуси» забирають будинки і заводи

Найпопулярніший «розвод», з яким зіштовхуються автомобілісти, — продаж автомобіля за дорученням. «Продавець оформив на мене гендоручення, нібито під приводом економії на податках, я заплатив нотаріусу гроші, сів в автомобіль і поїхав, — розповідає потерпілий. — Але наступного дня мене зупинив патруль ДАІ, а інспектор заявив, що автомобіль числиться серед викрадених». Виявилося, що продавець був у змові з нотаріусом і протягом години після оформлення гендоручення ліквідував його й подав заяву про викрадення. Довести що-небудь через суд не вдалося: гроші в сумі $10 тис. шахраї залишили собі разом з автомобілем.

Посилання на статтю : https://rivnepost.rv.ua/news/yak-chorni-notariusi-zabirayut-budinki-i-zavodi

ЧИТАТИ СТАТТЮ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

З повагою, адвокат по нерухомості, сімейним та спадковим питанням ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *