Купив чужу квартиру: чому перепродаж не допоможе?

Юридична порада на тему: чому перепродаж не поможе у більшості випадків, коли куплена чужа квартира.

Дана юридична консультація з приводу наступної ситуації6 особа купила квартиру або іншу нерухомість. Протягом короткого часу вона дізнається, що дана квартира була відчужена не власником, по підроблених документах, тощо. Чому дану квартиру в неї, у скоріш за все заберуть і чому навіть якщо вона «сплавить цю квартиру комусь, наприклад своєму родичу, те це не допоможе.

Відповіді на ці запитання у даній юридичні ситуації.

ВСІ ПОРАДИ ЮРИСТА ПРИ КУПІВЛІ КВАРТИРИ АБО ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ…

Орієнтовний опис ситуації щодо купівлі чужої квартири:

Ринок нерухомості це доволі великі кошти. А там де є коли, там є і злочини. В даній юридичній ситуації розглянемо наступний випадок: Ви, хтось придбав нерухомість. Протягом короткого часу у двері постукав слідчий. Вам вручили Постанову про відкриття кримінальної справи. Виявляється, що справжній власник квартири знаходився в далеких американський краях в той момент коли в Києві, за його участю, він підписував договір купівлі продажу.  Разом із постановою слідчого, отримуєте позовну заяву про витруювання майна з чужого незаконного володіння.

Маленькі юридичні проблеми — посвідчення договору купівлі-продажі нерухомості у нотаріуса.

Що робити, думки власні, знайомих, та ріелтора, який запевняв у законності угоди…

Неодноразово чув таке твердження питання, а якщо зараз перепродати квартиру, а якщо умовно перепродати комусь чи подарувати. Це ж третя угода… На жаль, навіть якщо ви десятки разів зробите перепродажу умовно вашої вже нерухомості, для вас нічого не поміняється.

Хто вибирає нотаріуса під час нотаріального посвідчення угоди по нерухомості?

Як регулює законодавство України дану ситуацію:

Відповідно до статті 387 Цивільного кодексу України власник має право витребувати майно із чужого незаконного володіння.

Відповідно до частини 1 статті 388 Цивільного кодексу України, якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно: 1) було загублено власником або особою, які він передав майно у володіння,  2)було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння,3) вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння іншим шляхом.

В чому тут суть: якщо справжній власник не брав участь в підписанні договору купівлі продажу нерухомості – то майно буде витребуване, тобто він неуважного покупця його заберуть.

Реальні способи зекономити при купівлі продажі квартири.

Коли куплену нерухомість можна буде залишити собі?

Рятівним колом в такій ситуації є норми законодавства України щодо позовної давності.  Суть питання зводиться до того, що якщо справжній власник або його правонаступники більше трьох років знав, що майно вже не його, то суд відмовить йому з підстав застосування позовної давності.

Дане твердження випливає із статті 256 Цивільного кодексу України відповідно до якої позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Тобто, якщо ображений (на обіжених як кажуть воду возять) справжній власник знав, що його квартира вже не його і з цього моменту вам повезло…

Певна логіка в цьому є. Вона принаймні привчає людей бути юридично відповідальними.

Якщо купити квартиру у фальшивого власника?

Що робити в такій ситуації, коли Ви купили чужу квартиру?

У даній ситуації рекомендуємо звернутися з позовом до тих осіб, які продали Вам квартиру (паралельно до всіх хто брав участь в угоді). Паралельно просити суд накласти арешт (заборонити особам) відчужувати майно. Можливо Вам повезе, і Ви зможете повернути свої кошти. Але в даному випадку дуже багато інших питань. Які будуть розглянуті в іншій ситуації.

Також, якщо Ви Випадково купили чужу квартиру (будинок), то чим довше ви судитеся за неї, тим довше в ній маєте можливість проживати. Пам’ятайте виселити вас із квартири не можливо, якщо у Вас там зареєстроване місце проживання (приписка).

На кінець хочу зазначити, що звертайтеся до фахівців при купівлі нерухомості. Не покладайтеся, як кажуть на вось, авось, і кое как).

Успіхів Вам. Тільки юридично чистої нерухомості.

КУПИВ ЧУЖУ КВАРТИРУ, ЧОМУ ПЕРЕПРОДАЖ НЕ ПОМОЖЕ – НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ….

З повагою юрист щодо купівлі нерухомості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *