Проблеми – продаж частини квартири – способи їх вирішення

Про проблеми продажі частини квартири і способи їх вирішення одним із співвласником.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дуже часто одна квартира опиняється у власності кількох співвласників. Одні в ній проживають. Другі інколи й мають доступ до квартири, але в ній не живуть. Один співвласник має бажання продати свою частину квартири, інший фактично користуючись всією квартирою, просто нічого не робить і отримує вигоду, оскільки такий порядок речей його влаштовує..

ІНШІ ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРИВОДУ КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ….

Чим регулюється порядок продажу частини квартири?

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ПРОДАЖУ ЧАСТИНИ КВАРТИРИ….

Порядок продажу частини квартири, або будь яйкої іншої власності регулюється статтею 362 Цивільного Кодексу України, де зазначено,  у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, Оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів…

АДВОКАТ – СПОРИ ПО НЕРУХОМОСТІ В МІСТІ КИЇВ.

Якщо іншому співласник, який не хоче продавати квартиру належить дуже мала частина?

Не має значення чи одна десята чи одна друга належить іншому співвласнику

квартири – описані в даній статті прийдеться пройти. Хоча, якщо вашому партнеру по нерухомості належить дуже мала частина нерухомості, ВАРТА спробувати її викупити або в деяких випадках позбавити іншого співвласника права власності на неї.

ЧИ ЗОБОВЯЗАНИЙ ОДИН СПІВЛАСНИК ПРОДАВАТИ ІНШОМУ ЧАСТИНУ КВАРТИРИ?

Частина квартири, яка належить іншому співвласнику під арештом

Причиною арешту можуть бути непогашені кредити, інші борги тощо. Іноді під час накладення обмеження на квартиру арешт наклали на всю. У даному випадку Вам допоможе тільки суд.

ПРОБЛЕМИ ОТРИМАННЯ ДУБЛІКАТА СВІДОЦТВА ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА КВАРТИРУ БЕЗ ЗГОДИ ІНШИХ СПІВЛАСНИКІВ…

Неможливість продати частину квартири за реальну вартість, виходячи з вартості метра квадратного.

На жаль юридичного способу вирішення Вашої проблеми не існує. В Україні, зокрема в місті Київ, не існує шляху змусити когось купити дорожче, зокрема і частину квартири, дорожче ніж вона насправді вартує. Як варіант продати частину квартири дорожче – продавати частину квартири, коли встановлений порядок користування квартирою.

ЦІНА ПРОДАЖІ ЧАСТИНИ КВАРТИРИ НЕ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЄ КІЛЬКОСТІ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ.

Співвласник не дає згоду на продаж частки

Насправді був би тільки покупець. Законодавство України вже давно регулює дане питання. Нотаріус, який буде посвідчувати договір купівлі продажу частки квартири, надсилає іншому співвласнику пропозицію щодо купівлі частки. Навіть у разі не отримання такого повідомлення, за місцем проживання, співвласник може продавати свою частину квартири.

СУДОМ НАДАНО ДОЗВІЛ НА ПРОДАЖ КВАРТИРИ В ЯКІЙ ПРАВОМ КОРИСТУВАННЯ НАДІЛЕНИЙ НЕПОВНОЛІТНІЙ…

Відсутність дозволу органу опіки, щодо можливості продажі частини квартири, бо там приписані діти співласником.

В Україні для того, що б продати будь-яку нерухомість, де зареєстроване місце проживання і живуть діти, потрібно дозвіл органу опіки і піклування (служби захисту дітей). Для отримання такого дозволу необхідно, що б батьки дитини принаймні, пішли і написали відповідну заяву. Але, фабула даної юридичної консультації, містить у собі ситуацію, що ніхто нічого не буде робити для отримання такого дозволу.

Шляхи виходу із ситуації два. Перший це отримувати дозвіл на продаж частини квартири, в судовому порядку, позитивна судова практика по таких питаннях вже існує. Другий варіант, встановлювати і порядок користування квартирою в судовому порядку, і пробувати отримати дозвіл продати частину квартири, коли встановлений порядок користування.

ДІТИ ДУЖЕ ЧАСТО СТАЮТЬ ПЕРЕШКОДОЮ ЩОДО ПРОДАЖІ ЧАСТИНИ НЕРУХОМОСТІ.

Частка в квартирі – це не обов’язково квадраті метри

Дуже часто потенційні продавці вважають своєю частиною квартири кімнату в ній, якою вони користуються. Але, що б сказати, що це моя кімната, а це не моя потрібен договір конкретного користування або рішення суду про встановлення порядку користування квартирою між співвласниками.

ЗАМІСТЬ ТЕОРЕТИЧНИХ ЧАСТОК У ДОГОВОРІ ПОТЕНЦІЙНИЙ ПОКУПЕЦЬ ХОЧЕ ЗНАТИ, ДЕ ЙОГО КВАДРАТНІ МЕТРИ.

Як багато впирається в судове рішення про встановлення порядку користування квартирою

Насправді наявність у власності частини квартири не свідчить, що якийсь із співвласників, має можливість безперешкодно користуватися конкретно визначеними метрами. Закрити двері в якусь кімнату, посадити орендарів, тощо. Також, варто подумати, чи можливо продати частину квартири, не маючи на руках юридичного документу, що якась частина квартири, в геометричному розумінні, точно ваша.

Таким документом може бути або договір конкретного користування, підписаний між співвласниками, або рішення суду про встановлення порядку користування. Також дуже часто сам судовий процес, надихає до вирішення питань щодо продажу частини квартири в добровільному порядку.

ЯКЩО СПІВЛАСНИКУ ПЕРЕШКОДЖАЮТЬ ЗАСЕЛИТИСЯ В КВАРТИРУ?

Як продати, якщо немає порядку користування частинами квартири?

Продати частину (частку) квартири в такому порядку можливо. Але мабуть краще домовитися. Дуже часто в судах з приводу користування частинами такого нерухомого майна досягають згоди.

Якщо відсутні будь, які правовстановлюючі документи про власність на частину квартири?

Змусити співвласника надати Вам такі документи, якщо він не хоче майже неможливо. Тим більше у Випадку, коли документ про власність один на двох. Тому у даному випадку рішення тільки одне: з звернутися до суду з вимогою про визнання права власності на частину квартири.

Як продати частину квартири, якщо мене навіть туди не впускають?

Оскільки, викликати кожний раз поліцію, для того щоб зайти в квартиру, досить накладено і безперспективно, необхідно звернутися до суду з вимогами про введення, встановлення порядку користування квартирою. Це хоч якось може допомогти вам та іншому співвласник “вирішити” ваш конфлікт з приводу продажу частини квартири.

ІНКОЛИ КРАЩЕ ПОГАНИЙ МИР ІЗ ІНШИМ  СПІВВЛАСНИКОМ ЩОДО ВИКУПУ ЧАСТКИ КВАРТИРИ – НІЖ ДОВГА СУДОВА ТЯГАНИНА

 Чи варто займатися судами, щоб продати частину квартири?

Наявність всіх рішень про вселення, встановлення порядку користування, закриті на замок двері, наявність всіх погоджень для продажі частини квартири, стовідсотково не приведуть до того що ви продасте частину своєї власності у квартирі за вигідною ціною.

Співвласник пропонує малу ціну, як викуп за його частку…

Хоча це зовсім не юридична проблема, дамо Вам основну юридичну пораду: суди це не швидко і не дешево. Іноді як у народі говорять: краще синиця у руках ніж журавель в небі.іноді краще вступити, хоча цим часто користуються недобросовісні співвласники, в ціні ніж десять років судитися за можливість продати частину своєї квартири. Або й зовсім її не продати.

Чи можливо змусити, іншого співвласника, купити Вашу частку? Про примусовий викуп…

Оскільки саме поняття, що хтось щось купує передбачає добровільність також дії, то однозначно ні. Але ви можете спробувати змусити іншого співвласника компенсувати Вас вартість частини квартири, у разі неможливості спільного користування.

ЮРИСТ ПО НЕРУХОМОСТІ З ПИТАНЬ ПРОДАЖУ ПРОБЛЕМНОЇ НЕРУХОМОСТІ…

Дякуємо, що прочитали нашу статтю, який стосується порядку продажу частки квартири.

З повагою ЮК Домправо.

Проблеми продажі частини квартири – способи їх вирішення. Російська мова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *