Як перевірити продавця квартири у місті Києві?

Практичні поради юриста по нерухомості щодо перевірки справжності особи продавця квартири.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

На жаль в Україні, навіть у нотаріуса при посвідченні договорів купівлі продажу нерухомості, немає реальної можливості перевірити стовідсоткову справжність паспорту і відповідність йому продавця квартири. Тим більше продавця, коли він є іноземцям, тощо. Оскільки, відчуження квартири або іншої нерухомості підставним продавцем займає левову частку шахрайств на ринку нерухомості, пропонуємо кілька практичних порад юристів по нерухомості, які добру сотню разів стикатися з шахрайствами при купівлі квартир, і брали участь в якості адвокатів, щодо захисту прав власників квартир.

ЮРИДИЧНА ПЕРЕВІРКА НЕРУХОМОСТІ…

Попросити в продавця квартири, ще якийсь документ, який засвідчує його особу.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ПЕРЕВІРКИ ПРОДАВЦЯ НЕРУХОМОСТІ ТА ІНШІ ПИТАННЯ КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОГО МАЙНА….

Наприклад в продавця квартири пенсійного віку попросити пенсійне посвідчення, картку Киянина. Попросити водійське посвідчення. Дані документи, для перевірки продавця квартири, можна просити, як і у самого відвідувачів нерухомості, так і у родичів, які його супроводжують. Наприклад особа пенсійного віку відчужує нерухомість по підробленому на ім’я продавця паспорту. Ви просити у неї показати ще якесь пенсійне посвідчення, чи інший документ. А вона говорить, що їх забула. В осіб які представилися родичами продавця, просити показати їх документи і документи, які засвідчують їх родинні відносини. Уявіть, що дані особи не можуть пред’явити ці документи. Потенційного покупця нерухомого майна це принаймні повинно насторожити.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ – КУПИТИ ПРОДАТИ НЕРУХОМІСТЬ

Перевірка особи продавця в соц мережах…в пошуку інтернету.

Це як у тому анекдотів, де старий слідчий говорить молодому, і що платять людям, що вони стільки про себе інформації виставляють. Якщо чесно більшість осіб, які продають нерухомість мають про себе хоч якісь згадки в мережі. Також рекомендуємо Вам провірити й інших осіб, які супроводжують допомагають продавцям квартири.

Спитати чи у продавця квартири є якісь інші фото, бажано у квартирі яка продається

Зазвичай за десятки років проживання у квартирі, особи повинні мати принаймні якесь одне фото. Хоча бувають винятки.

Попросити, якісь інші документи, що мають відношення до квартири

Наприклад застарілу довідку форми три, чи ордер на отримання квартири. Справжні власники зазвичай їх зберігають.

АДВОКАТ ПИТАННЯ НЕРУХОМОСТІ В КИЄВІ

З’ясувати про продавця квартири чим більше іншої інформації

Місце роботи, місце навчання, хоббі, інша власність. Повірте, світ досить круглий. Дані питання також, ще раз наголошуємо, варто задати “помічникам”. Їх як завжди досить багато. Зазвичай, якщо перед Вами шахраї, то вони спробують зірвати угоду по нерухомості, з такими допитливими покупцями.

Попробувати подивитися копію паспорту продавця в якійсь установі

Наприклад жеку, де потенційний продавець Вашої нерухомості укладав договір щодо утримання будинку і прибудинкової організації. Це допоможе наприклад тоді, коли шахрай продавець квартири переліпив фото

Чи не буде незручно задавали продавцеві квартири або його представникам так багато запитань?

Зазвичай такі запитання продавцеві квартири задають вже коли покупець вирішив купити квартиру.погодили ціну, тощо. І ви спокійно можете перед такою перевіркою говорити, я вирішив купити Вашу квартиру, але мені потрібно трохи вас перевірити.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ НЕРУХОМОГО МАЙНА….

Дякуємо за те, що прочитали статтю про нюанси перевірки продавців нерухомості.

Наші юристи з радістю допоможуть безпечно купити нерухомість в м. Київ і Київській області.

З повагою ЮК Домправо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *