Чи зобов`язаний співвласник продавати свою частку квартири іншому співвласнику?

Дана юридична консультація буде актуальна особам, які володіють правом спільної часткової чи спільної сумісної власності та зіштовхуються з проблемою, коли їм пропонують викупити їхню частку.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Коли така ситуація має місце? Як правило пропозиції викупу отримують співвласники незначних часток, або часток які суттєво менші від часток інших співвласників. Також значна частина викупів відбувається тими співвласниками, які фактично користуються квартирою та мають намір врегулювати юридичні питання щодо права власності.

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ З ПИТАНЬ КУПІВЛІ ПРОДАЖІ КВАРТИР У МІСТІ КИЇВ.

Що робити, коли отримано пропозицію щодо викупу моєї частки іншим співвласником?

Отже, сама перша порада, це заспокоїтись, оскільки ніхто не позбавляє Вас вашого права власності, а лише пропонує його викупити. Звісно тут має місце ряд уточнюючих обставин, таких як: хто фактично проживає у квартирі, чи є у Вас інша власність, який розмір Вашої частки, чи приймаєте Ви цю пропозицію, чи хоче взагалі продавати свою частку. Бувають і такі випадки, коли один із співвласників категорично проти продажу усієї квартири, мотиви тут у кожного свої.

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА ЩОДО ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ.

Наступним кроком уважно ознайомтеся із пропозицією. Якщо для Вас незрозуміла її суть, то радимо відразу звертатися до спеціалістів, а саме адвокатів та юристів, які займаються питанням нерухомості.

І третім вашим кроком буде прийняття рішення щодо отриманої Вами пропозиції продажу частки квартири у праві спільної власності.

Для того щоб прийняти правильне рішення, розглянемо наступні питання.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ…

Чи зобов`язаний я продавати свою частку у праві спільної власності?

Прямого зобов`язання продавати свою частку у Вас перед іншим співвласником немає. У випадку наявності декількох співвласників, мова йде про пріоритетне право викупу одним із співвласників частки другого співвласника. Тому фактично співвласник, який надсилає Вам пропозицію зобов`язаний це зробити відповідно до законодавства України. Також відповідно до законодавства України є можливість примусового викупу частки іншого співвласника у судовому порядку. Читайте наші інші консультації.

Чи обов`язково писати відповідь іншому співвласнику щодо викупу моєї частки?

Знову ж таки не обов`язково писати відповідь на пропозицію викупу Вашої частки квартири, але тут є декілька нюансів. Перший, якщо ж Ви згодні в такому випадку рекомендуємо надати іншому співвласнику письмову відповідь – згоду, для того щоб задокументувати Вашу згоду та відповідно для того щоб у подальшому, співвласник який запропонував Вам викупити Вашу частку не змінив свого рішення (і таке іноді буває).

Чи можу я написати самостійно відповідь на пропозицію співвласника щодо викупу моєї частки?

Звісно написати Ви можете, питання знову ж таки яка у Вас кінцева ціль? Продаж, відмова чи просто потягнути час щоб ця квартира взагалі не продавалась, чи можливо Ви маєте намір самі викупити частку іншого співвласника для себе. Тому можете уважно почитати цю статтю, та інші на схожу тематику та пробувати себе у написанні відповіді.

Що робити коли мене не влаштовує ціна яка запропонована іншим співвласником?

Ось це цікаве питання. Саме через ціну як правило співвласники і не можуть дійти згоди до продажу частки. В ідеалі, особа яка надсилає Вам пропозицію має замовити експертну оцінку квартири та запропонувати Вам суму, яка дорівнює Вашій частці у праві спільної власності квартири. Також Вам можуть запропонувати і більшу вартість, або меншу, тут питання яка саме буде влаштовувати Вас, не потрібно забувати що усі питання щодо користування, володіння та розпорядження спільним майном співвласники приймають шляхом переговорів між собою.

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД УГОД ПО НЕРУХОМОСТІ…. (РОСІЙСЬКА МОВА).

Я маю право відмовитися від продажу моєї частки іншому співвласнику?

Так, Ви маєте право відмовитися від продажу своєї частки співвласнику, який надіслав Вам пропозицію викупу Вашої частки. Ви можете просто відмовитися без пояснень, а можете обґрунтувати свою відмову, або ж взагалі нічого не відповідати на пропозицію іншого співвласника. Питання у тому, яку кінцеву ціль Ви переслідуєте.

Які наслідки чекають мене у випадку відмови від продажу моєї частки іншому співвласнику?

Події можуть розвиватися по різному в залежності від зацікавленості співвласника у Вашій частці. Співвласник може подати до суду, щодо примусового викупу вашої частки, а може відкласти ідею викупу частки у довгий ящик, оскільки судовий процес займає тривалий час.

Чи можу я продати свою частку третім особам, які не мають відношення до цієї квартири?

Ви можете продати свою частку третім особам, але для того Ви зобов`язані запропонувати Викупити свою частку іншим співвласникам, і лише для після їхньої відмови або ігнорування Вашої пропозиції можете продавати свою частку третім особам. У усіх співвласників є пріоритетне право викупу частки іншого співвласника.

Що робити, коли я проти продажу як своєї частки квартири, так і квартири в цілому?

Ось на це питання немає конкретної відповіді, так як кожна ситуація індивідуальна. Тому для того щоб продаж квартири не відбувся взагалі необхідне детально вивчати кожну ситуацію індивідуально. Єдиної таблетки від усіх проблем у цьому випадку немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *