Як купити – продати  квартиру без посередників?

Юридичні моменти купівлі (продажу) квартири без посередників

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Якщо попробувати в Києві купити продати квартиру або іншу нерухомість, таке враження, що її купити або продати без посередників неможливо. І міфів серед населення дуже багато. Спробуємо в даній статті розібратися з найпоширинішими міфами й правовими твердженнями про купівлю нерухомості з і без посередників.

В даній статті розглянуто саме юридичні моменти даного питання.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ БЕЗ ПОСЕРЕДНИКА У МІСТІ КИЇВ…

Посередник по нерухомості – про кого ця стаття?

Дана стаття стосується ріелторів, агентів по нерухомості, агенств нерухомості. Тобто осіб, які фактично надають посередницькі та інформаційні послуги у сфері нерухомості.

Чи обов’язково продавати купляти нерухомість з ріелтором?

Ніякої вимоги законодавство України, щодо обов’язковості якогось посередника на ринку нерухомості немає. Тим більше, коли у сучасному світі інформацію в інтернеті можливо знайти безпосередньо.

Помилка при роботі з посередником, коли з ним немає ніякого договору?

Часто особа дозволяє купити продати для себе нерухомо майно. Ніяких ексклюзивних прав у посередника на вашу нерухомість немає. Але особа продавець чи покупець відмовляється від роботи  з іншими ріелторами, тощо. Пояснюючи це тим в мене ж є ріелтор. Запам’ятайте, нікому Ви нічого не зобов’язані. Якщо ви захочете достойно заплатити людині за дійсно роботу, то це Ваше право. І мабуть моральний обовязок.

Якщо Ви вирішить купити квартиру без посередника, до Ваших послуг:

Юрист по нерухомості в Києві (вторинний ринок)…

Юрист по новобудовах Києва…

Коли посередник обов’язковий?

Бувають випадки, коли дійсно потрібно залучати фахівця по нерухомості, для представництва при купівлі продажу нерухомості. Наприклад, коли власник нерухомості не має часу для самостійного її продажу, можливо й бажання.

Також дуже часто посередники укладають із сторонами договір про ексклюзивне представництво. Тоді ваші квадратні метри, якщо договір правильний, прийдеться продавати купляти тільки з ним.

Інші консультації юрист по нерухомості…

Якщо Вашу квартиру продають посередники на що звернути увагу?

Зверніть увагу, чи дійсно оголошення про вашу нерухомість розміщено в топ 5 платформ оголошень в Україні. Чи дійсно вашу квартиру або іншу нерухомість продають по ціні, яку ви зазначили і про яку домовилися з посередником. Бувають випадки, коли помічниками по нерухомості значно занижається ціна Вашого об’єкта нерухомого майна, що створює перешкоди для її ефективного продажу.

Також іноді не чесні на руку посередники замовляють по завищені ціні документацію по завищені ціні, наприклад техпаспорт, оцінку, послуги юриста,нотаріуса.

Хто вибирає нотаріуса для угоди по нерухомості?

Чи безпечно займатися угодою про купівлю продаж нерухомості без посередника?

Якщо про юридичну безпеку, то незважаючи на досвід в угодах по нерухомості, ніякий ріелтор не є професійним юристом чи адвокатом по питаннях нерухомості.

Тому для юридичної безпеки краще заручитися допомогою фахівця права.

Щодо фізичної безпеки, то якщо вже дуже страшно, краще найняти охоронне агенство, заручитися допомогою знайомих і близьких.

Чим дійсно можуть допомогти посередники Щодо юридичних моментів купівлі продажі?

Все ж таки важко заперечити, що хороший фахівець купівлі продажі нерухомості швидко може підготувати документи для правочину по нерухомості майна, зробить оцінку, технічний паспорт, інші документи.

Також чесний ріелтор допоможе домовитися з нотаріусом про знижку на ціну його послуг, щодо посвідчення договору купівлі продажу квартири або іншої нерухомості.

Реальні способи зекономити при купівлі квартири….

І хоча наступне твердження не має ніякого відношення до юридичних аспектів, зважаючи на великий досвід, якщо він нього  є, зможе інтуїтивно відчути, що щось не так. І попередити вчасно свого клієнта.

Чи варто підписувати з посередником по нерухомості договір на ексклюзивний продаж чи купівлю квартири чи іншої нерухомості?

Вважаємо, що крайньої необхідності в підписанні такого договору немає. Тому, що завтра ви наприклад продасть чи купити квартиру в свого знайомого чи родича. Підписувати такий договір варто мабуть тільки у тому випадку, коли ви наприклад виїжджаєте закордон на постійне місце проживання закордон.

На які умови договору з ріелтором варта звернути увагу?

Радимо в договору чітко передбачити обов’язки вашого представника, який займається купівлею продажою вашого майна Також варто звернути увагу у яких випадках саме Ви, як клієнт можете розірвати договір про надання послуг.

Фальстарти під час під час підготовки документів на продажу нерухомості…

Найбільший ризик помилка продажу нерухомості через посередника?

Інколи клієнти віддають посереднику оригінали документів про власність, без крайньої на те необхідності. В результаті, навіть після самостійного знаходження клієнта, ріелтор чи інший фахівець ними може маніпулювати. І не повертати документи, без оплати їхнього нічого нероблення. Тому, радимо передавати оригінали документів особі, послуги якої ви замовили тільки в крайньому випадку.

Про строки й ціну у договору з посередники по нерухомості?

Варта зазначити у договору про надання послуг щодо купівлі продажі нерухомості строки за який час ви хочете купити-продатм нерухомість й ціну за неї.

Чи обов’язково ріелтор чи посередник повинен мати ліцензію?

В законодавстві України відсутні вимоги щодо ліцензування або отримання дозволів агентами по нерухомості.

Про що свідчать грамоти сертифікати, якими так густо обвішані агенства нерухомості?

Ніякої юридичної сили такі гарантії не мають. Свідчать вони про те що сюбєкт у сфері нерухомості вже тривалий час існує на ринку нерухомості і принаймні, що дорожить своєю  репутацією. Що дорожить відгуками про себе.

Яку гарантію і відповідальність має посередник по нерухомості?

Якщо в діях особи, яка допомогла Вам купити продати об’єкт нерухомості, і щось сталося не так, то ніякої юридичної відповідальності дана особа не несе. Крім репутаційної втрат.

Як не натрапили на чорних ріелторів?

Якогось одного рецепту для цього не існує. Перевірте, чи офіційно працевлаштований, якщо це Фізична особа підприємець або юридична особа, чи давно вони зареєстровані в реєстрі юридичних, фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності…, відгуки почитайте, але як кажуть ложка дьогтю кортить бочку меду.

Як купити квартиру без посередників на російській….

З повагою ЮК Домправо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *