Стягнуто 1/4 всіх доходів на аліменти — зарплата 2000 — суд

У даному рішенні суду стягнуто аліменти в розмірі ¼ частин з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно. Відповідно до матеріалів справи заробітна плата платника аліментів становить близько двох тисяч гривень.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Справа №22-ц-6799/11Головуючий у І інстанції Литвин Л. І.

Категорія47Доповідач у 2 інстанціїТаргоній Д.О.¶30.01.2012

РІШЕННЯ

Іменем України ¶28 грудня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі: ¶головуючого судді: Приходька К.П., ¶суддів: Таргоній Д.О., Голуб С.А.,

за участю секретаря: Мариняко М.О.,

розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Київської області матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Яготинського районного суду Київської області від 24 жовтня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів, –

ВСТАНОВИЛА :

У вересні 2011 року позивачка звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання дитини у розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

В обґрунтування позову зазначила, що від шлюбу з відповідачем вони мають доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання доньки не надає та не приймає участі у її вихованні.

Рішенням Яготинського районного суду Київської області від 24 жовтня 2011 року позов задоволено в повному обсязі. Стягнуто з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 500 грн. щомісяця до досягнення дитиною повноліття.

Не погоджуючись з рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить змінити рішення суду в частині визначення розміру аліментів з 500 гривень на 1/6 частину з усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи.

Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Так, згідно до ст. 309 Цивільного процесуального кодексу України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права. Норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

Задовольняючи вимоги про стягнення аліментів на дитину, суд дійшов висновку про можливість задоволення вимог про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі.

Однак, такий висновок суду суперечить вимогам законну.

Частиною 3 ст. 181 Сімейного кодексу України передбачено, що кошти на утримання дитини (аліменти) за рішенням суду присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України передбачено стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення,суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач працює з 19.07.2011 року в Представництві ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШИРКЕТІ на посаді водія. Його сукупний дохід за період з 19.07.2011 року по 30.09.2011 року склав 4124,06 грн.

З огляду на викладене, при вирішення питання про стягнення аліментів на дитину, суд мав виходити з вимог ч. 1 ст. 183 та ч. 2 ст. 182 СК України, якими передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину,визначається судом та, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

З огляду на викладене рішення суду в цій частині підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про присудження коштів на утримання дитини у частці від доходу відповідача.

При визначенні частки, колегія суддів виходить з вимог ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України та довідки про доходи відповідача (а.с. 12) і вважає за можливе стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно.

Керуючись статтями 181 ч. 3, 182, 183 ч. 1, 184 ч. 1 Сімейного кодексу України статтями 303, 304, 307, 309, 313-315 ЦПК України,колегія суддів, –

ВИРІШИЛА :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Рішення Яготинського районного суду Київської області від 24 жовтня 2011 року – скасувати в частині стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аліментів в розмірі 500 гривень щомісячно і до повноліття дитини та ухвалити в цій частині нове рішення наступного змісту.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи стягнення з 22 вересня 2011року і до повноліття дитини, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий

Судді

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

 

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

 

Судова практика сімейні суперечки.

 

Судова практика сімейні суперечки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *