Чому стягнуто 1/8 доходу на аліменти? — Суд

У даному рішенні суду стягнуто з батька дитини 1/8 всіх заробітків щомісячно. При визначенні розміру аліментів, колегія суду виходила з вимог ст.. 200, ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України та довідки про доходи відповідача.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Справа № 363/2672/13-ц Головуючий у І інстанції Рудюк О.Д. Провадження № 22-ц/780/6368/13 Доповідач у 2 інстанції КасьяненкоКатегорія 47 20.12.2013

Справа № 363/2672/13-ц Головуючий у І інстанції Рудюк О.Д. Провадження № 22-ц/780/6368/13 Доповідач у 2 інстанції КасьяненкоКатегорія 47 20.12.2013

РІШЕННЯ

Іменем України

 10 грудня 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі :

Головуючого судді: Касьяненко Л.І.,

Суддів: Антоненко В.І., Гуля В.В.,

При секретарі: Ромашині І.В.,

 Розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 25 вересня 2013 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання , –

 в с т а н о в и л а :

 У липні 2013 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки , яка продовжує навчання у розмірі ? частини усіх видів його заробітку до досягнення нею 23- х років, посилаючись на те, що з відповідачем мають спільну повнолітню доньку ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка навчається в НТУ України « Київський політехнічний інститут» на денній формі навчання, строк навчання у вказаному закладі встановлено з 1.09.2012 року по червень 2016 року.

 Тому заявлені вимоги підтримала і просила задовольнити.

 Рішенням Вишгородського райсуду від 25.09.2013 року позов задоволено частково.

 Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1540 грн., яка продовжує навчання , починаючи з 11.07.2013 року до закінчення навчання, але не більше ніж до досягнення ОСОБА_3 23 -х років.

 В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким задовольнити її вимоги, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

 Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

 Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є спільною дочкою сторін, проживає з позивачкою та навчається в Національному технічному університеті України « Київський політехнічний інститут» на денній формі навчання,

строк навчання у вказаному закладі встановлено з 1.09.2012 року по червень 2016 року, плата за весь період навчання становить 61600 грн., а за один навчальний рік 15400 грн.

 Відповідач працює в ПАТ « Укргідроенерго» , має стабільний заробіток.

 Висновок суду про те, що повнолітня донька ОСОБА_3 потребує матеріальної допомоги, яку її батько – відповідач по справі спроможний надавати, ґрунтується на матеріалах справи, відповідає сімейному законодавству , яке встановлює обов’язок батьків утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчатися, на час навчання, але не більше як до досягнення ними двадцятитрирічного віку.

 Разом з тим колегія суддів не погоджується з рішенням суду в частині розміру аліментів та стягнення їх в твердій грошовій сумі, стягнутих з відповідача на користь позивача, оскільки відповідно до ч.3 ст.181 СК України , передбачено, що кошти на утримання дитини / аліменти/ за рішенням суду присуджуються у частці від доходу її матері, батька і / або/ у твердій грошовій сумі.

 Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України передбачено стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають значення ,суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 Як вбачається з матеріалів справи, відповідач офіційно працевлаштований, має регулярний постійний дохід, що підтверджується довідкою про доходи.

 Відповідно до ст.199 СК України, якщо повнолітні дочка,син продовжують навчання і у зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов»язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років , за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

 Згідно ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і / або/ у частці від заробітку/ доходу/ платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 185 СК України. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

 З урахуванням викладеного, обґрунтованими є доводи апеляційної скарги щодо безпідставності стягнення аліментів з відповідача на користь позивачки у твердій грошовій сумі , а тому рішення суду в цій частині підлягає зміні, оскільки при регулярному, немінливому доході відповідача аліменти слід стягувати у частці від його доходу.

 При визначенні розміру аліментів, колегія суддів виходить з вимог ст.200 , ч.1ст.182 СК України та довідки про доходи відповідача, і вважає за можливе змінити розмір аліментів, призначений судом І інстанції з 1540 грн. на 1/8 частину з усіх видів заробітку відповідача щомісячно.

 Керуючись ст. ст.309,316 ЦПК України, колегія суддів,-

 в и р і ш и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Вишгородського районного суду Київської області від 25 вересня 2013 року змінити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/8 частини заробітку (доходу), яка продовжує навчання, починаючи з 11.07.2013 року до 30 червня 2016 року.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий:

Судді.

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

 

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

 

Судова практика сімейні суперечки.

 

Судова практика сімейні суперечки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *