В якій частці від доходу  стягуються аліменти на одну дитину?

Юридична консультація: як стягуються аліменти на одну дитину. В якій частці від доходу?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Відповіді на найчастіші питання до  юриста по стягненню аліментів на одну дитину у частці від доходу?

 Коли аліменти стягуються у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини?

Відповідно до статей 183 та 184 Цивільного кодексу України аліменти стягуються судом у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини або у твердій грошовій сумі.

Зі змісту вище вказаних статей випливає, що аліменти у твердій грошовій сумі стягуються у випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

У всіх інших випадках розмір аліментів визначається судом у частці від заробітку(доходу) матері, батька дитини.

 Хто визначає, яка частка заробітку буде стягуватися з платника аліментів?

Відповідно до частини 1 статті 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.

Які обставини враховуються судом при визначені розміру аліментів?

Відповідно до частини 1 статті 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини що мають істотне значення.

В поняття доходу з якого стягуються аліменти входить тільки заробітна плата чи і інші грошові надходження?

Утримання аліментів з працівників проводиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом. Детальний перелік вказаних доходів з яких стягуються аліменти наведений в Постанові КМУ від 26 лютого 1993 р. № 146 «про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб».

В якій частці від зарплати (доходу) суди стягують аліменти на одну дитину?

Відповідно до законодавства України немає, якоїсь догми щодо визначення частки в якій стягуються аліменти. Як свідчить судова практика у більшості випадків суди постановляють рішення про стягнення ¼ від доходу платника аліментів. Але з урахуванням статті 180 Сімейного кодексу України це може бути і ¼, і 1/3, і 1/6 але не більше ½ заробітку. Максимальний розмір частки аліментів, яка стягується обумовлений статтею 70 закону України «Про виконавче провадження», де зазначено «що із заробітної плати боржника може бути утримано до повного погашення за виконавчими документами у разі стягнення аліментів 50 % заробітної плати боржника.

Адвокат по аліментах в Києві.

 

Юридична консультація — аліменти.

Судова практика сімейні суперечки.

 

Позовні заяви: сімейні суперечки

 

В якій долі від доходу стягуються аліменти щодо одної дитини на російській мові.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *