Стягнення боргу по розписці. Деякі особливості.

Як повернути борг, якщо є розписка?

Юридична консультація стосовно питання по стягненню боргу за розпискою.

Доброго дня! Позичив гроші знайомому і взяв з нього розписку про повернення грошового боргу.  Через деякий час звернувся до нього з проханням повернути зазначену суму, але він всіляко ухиляється повернути кошти. Чи можна вважати розписку договором? Як мені захистити свої законні інтереси і витребувати борг?

 Відповідь юриста (адвоката):

 У ст. 1046 Цивільного Кодексу України  зазначається, що: за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Тобто, розписка та договір позики є тотожними поняттями.

Як має бути оформлена розписка?

 Як будь-який договір розписка має містити в собі певні елементи: сума коштів, що надається; дату їхнього отримання; умови надання; обов’язок повернення коштів; підпис позичальника.

Якщо в розписці не вказана фактична дата повернення коштів, в який термін можуть бути витребуванні кошти? 

 Якщо договором не встановлений строк повернення позики , вона має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Фактом пред’явлення вимоги являється письмова претензія, яка направляється позикодавцем ні ім’я позичальника.

Якщо гроші передавалися у іноземній валюті, в якій валюті боржник має їх повернути?

Згідно з чинним законодавством, грошове зобов’язання має бути виконане у гривнях.

Разом із тим частина друга статті 533 ЦК України допускає, що сторони можуть визначити в грошовому зобов’язанні грошовий еквівалент в іноземній валюті.

У Постанові Верховного Суду України від 2 липня 2014 року зазначається, що незалежно від валюти боргу засобом погашення грошового зобов’язання і фактичного його виконання є національна валюта України – гривня.

Юридичні послуги (адвокат / юрист) у місті Київ та Київській області.

Юридичні консультації по спадкуванню, нерухомості, сімейних питаннях.

Судова практика по спорах з нерухомістю, спадкуванням та сімейних питаннях.

Зразки позовних заяв.

Стягнення боргу по розписці на російській.

Про автора Адвокат Київ

Адвокат спадкування, нерухомість та сімейні спори. Юрист по спадкових питаннях, питаннях повязаних з нерухомістю та сімейними спорами. Юридичні консультації адвокатів та юристів: спадкове право, спори щодо нерухомості та поділу майна в Україні та Києві.
Опубліковано у Юридична консультація не з приводу садкування, сімейних питань та нерухомості | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *