ПРО АЛІМЕНТИ З БАТЬКА ДИТИНИ, ЯКИЙ НЕОФІЦІЙНО ПРАЦЮЄ ЗАКОРДОНОМ

Поради адвоката про стягнення аліментів з батька дитини, який неофіційно працює закордоном

ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Дана юридична консультація присвячена питанням, які стосуються випадку, коли батько дитини працює закордоном. Консультація побудована у формі найчастіших питань до адвоката з приводу стягнення аліментів з батька дитини чи дітей, який працює закордоном.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО СІМЕЙНИХ ПИТАНЬ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

Чи варто звертатися до суду з вимогою про стягнення аліментів в судовому порядку щодо особи, яка  працює неофіційно закордоном?

Законодавство України не пов’язує право на звернення до суду з вимогою про стягнення аліментів з тою обставиною, що особа працює чи не працює. Тим більше це буде помилкою не звертатися до суду з позовом щодо питань захисту інтересів та прав дитини. Тим більше своїх. Бо якими б Ви не були багатими зайва копійка від законного батька ніколи не буде. Як звернутися до суду про стягнення аліментів, особливості стягнення аліментів в Україні дивіться наші відео про стягнення аліментів та читайте інші юридичні консультації щодо стягнення аліментів на дітей на нашому сайті.

 

Чи можливо  стягувати аліменти через виконавчу службу, з особи яка неофіційно працює закордоном?

Однозначно так.  Виконавча служба буде стягувати з безробітного заробітчанина аліменти, із усіма наслідками, які обіцяє українське законодавство.

 

Яку суму буде стягувати Приватний чи Державний виконавець з безробітного який проживає закордоном?

Або тверду грошову або в часті від доходу. Все залежить від того що саме Ви просили в суді. І в якому розмірі суд задовольнив Ваші вимоги. Якщо стягнення аліментів передбачене в частці від доходу, заборгованість такого безтурботного батька визначається виходячи із середньої заробітної плати для даної місцевості (стаття 191 Сімейного кодексу України).

 

Якщо з безробітного не буде що стягувати, а він закордоном?

Виконавець відкриє провадження щодо стягнення аліментів. Якщо у батька вашої дитини чи дітей буде заборгованість по стягненню аліментів, то держава призначить Вам допомогу. Це як маленький плюс. Але рано чи пізно боржник з’явиться в Україні і відповідно познайомиться з усіма  можливостями української системи виконання рішень.

 

Чому Варто звертатися у Виконавчу службу (державного чи приватного виконавця)  про стягнення аліментів. Навіть якщо зараз Ви нічого не стягнете?

Часто особи не звертаються у виконавчу службу про стягнення аліментів, бо вважають що цього не варто робити, бо і так не буде що стягувати. Але така поведінка стягувачів аліментів суперечить як законодавству так і інтересам самого стягувача аліментів, так і здоровому глузду. Особа, яка не звертається з заявою про стягнення аліментів до виконавця, фактично може пропустити момент, коли у не дуже хорошого батька дітей чи дитини могло появитися необхідне майно чи дохід з якого можна було б стягнути кошти.

 

Які наслідки для безробітного заробітчанина, який не платить аліменти?

Відповідно до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження»  за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі  обмежує боржника у праві виїзду за межі України, обмежує боржника у праві керування транспортними засобами, обмежує боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолошеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядження гумовими чи аналогічними метальними снарядами несмертельної дії та обмежує боржника у праві полювання.

Також з такого боржника можна стягнути неустойку у разі несплати аліментів.

До того ж, існує адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Про адміністративну відповідальність боржника аліментів….

Відповідно до статті 183 (1) Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, – тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, – тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, – тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

Примітка. Під повторним вчиненням правопорушення у цій статті слід розуміти невжиття особою заходів щодо сплати аліментів протягом двох місяців з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, призначеного з підстав, передбачених цією статтею.

 

Про кримінальну відповідальність у разі несплати аліментів:

Відповідно до статті 164 Кримінального кодексу України:

  1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, – карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

 

  1. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, – карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

 

ПОМИЛКИ ВІДМОВИ ВІД СПАДЩИНИ

БОРГИ ТА КРЕДИТИ ПОМЕРЛОГО СПАДКОДАВЦЯ

З повагою, адвокати по стягненню аліментів у місті Київ.

1 коментар до “ПРО АЛІМЕНТИ З БАТЬКА ДИТИНИ, ЯКИЙ НЕОФІЦІЙНО ПРАЦЮЄ ЗАКОРДОНОМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *