ПОМИЛКИ ВІДМОВИ ВІД СПАДЩИНИ

Юридичні помилки при відмові від спадщини

ЧИТАТИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Дана юридична консультація присвячена питанням, які виникають у спадкоємців та інших пов’язаних осіб стосовно відмови від спадщини. Консультація побудована у формі питання відповідь до адвоката стосовно найпоширеніших питань, що виникають стосовно юридичного регулювання процедури відмови від спадщини.

Інформація актуальна станом на 2022 рік

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО СПАДКУВАННЯ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

В чому полягає помилка при відмові від спадщини?

Помилки з приводу відмови від спадщини полягають в тому, що спадкоємці іноді не правильно відмовляються від спадщини, спадкоємці відмовляються від спадщини, коли цього робити не потрібно, спадкоємці не відмовляються від спадщини, коли це необхідно зробити, спадкоємці не розуміють значення своїх дій, з приводу відмови від спадщини, інші питання, які будуть розглянуті в даній юридичній консультації.

 

Про зайву і непотрібну біганину до нотаріуса щодо відмови від спадщини…

Часто буває така ситуація, що спадкоємці вважають що їм необхідно відмовитися від спадщини. Наприклад є дві дочки померлої матері. Інших спадкоємців першої черги немає. Жодна з них не проживала з померлою. Домовилися чи існувала така домовленість, що спадкує тільки одна. Але через хибні судження щодо процедури спадкування одна за Луганської області їде в Закарпатську, щоб на вимогу сестри відмовитися від спадщини. Пам’ятаємо, що цього робити не потрібно. В такому випадку достатньо просто не прийняти спадщину. І спадкове майно залишиться тому, хто прийняв спадщину….

 

Спадкоємець не відмовився від спадщини і нажив собі нових «друзів» колекторів….

Іноді крім майна спадкодавці залишають спадкоємцям ще й кредити. Наприклад особа залишила у спадок розвалений будинок на Чернігівщині, в селі, якого не існує (тільки на карті). Але крім даного майна в спадкодавця були кредити. Спадкодавець і спадкоємець проживали та були зареєстровані разом на момент смерті спадкодавця. Отже, відповідно до закону України спадкоємець є таким, що прийняв спадщину автоматично. Кредитори спадкоємця дізналися що у померлого боржника є кредит і почали його тероризувати. В даній ситуації спадкоємець міг просто відмовитися від спадщини (подати протягом шести місяців заяву про відмову від спадщини) і спокійно після цього розповідати кредиторам що оскільки він спадщину не прийняв, отже і ніякої відповідальності по боргам спадкодавця він не несе.

 

Про помилкову думку спадкоємців, що відмовитися від спадщини можна будь коли….

Дуже багато спадкоємців вважає, що відмовитися від спадщини можливо будь-коли. Але дуже часто спадкоємці є такими, що прийняли спадщину, бо проживали разом із спадкодавцем на момент його смерті. Тому їм слід пам’ятати, що відмовитися від спадщини вони можуть до шести місяців ( а не будь-коли) після смерті спадкодавця.

 

Відмовилися від спадщини на користь когось одного, бо домовилися, але той хто успадкував усе і просто забув про них…

Часто спадкоємці відмовляються від спадщини на користь когось одного, бо в них існують якісь домовленості між собою. Наприклад всі будуть користуватися батьківською хатою, хоча оформлять на одного із спадкоємців. Але дуже швидко цей спадкоємець про все забуває. А ці не дуже розумні родичі залишаються з нічим.

 

Дурний платить двічі: Спочатку оформив спадщину на себе, а потім дарує дітям

Часто зустрічаєш ситуацію, коли мама чи батько оформляє спадщину на себе. І зразу дарує, наприклад, дочці. Хоча в даній ситуації мама чи батько, спадкоємець першої черги міг відмовитися від спадщини на користь дитини. А , так, спадкоємці просто витратили зайві кошти  та час.

 

Якщо щось не так, то відмову від спадщини легко оскаржити….

Часто спадкоємці,як і багато інших осіб, що відмовилися від спадщини вважають, що від відмови від спадщини вони зможуть відмовитися, бо в них поміняється думка. Так само українці і не тільки часто вважають , часто вважають що можна відмовитися від дарування інших договорів. Але варто пам’ятати, що від юридичних дій відмовитися  можливо тільки у визначеному порядку. А відмовитися від відмови від спадщини після шести місяців з моменту смерті спадкодавця неможливо. Тому двічі подумайте перед тим, як відмовлятися від спадщини.

 

Відмовитися від спадщини важко бо іноді треба їхати в інший населений пункт…

Перешкодою для частої відмови від спадщини на користь будь когось необхідність втрати часу для поїздки до іншого міста чи області. Через це виникають додаткові витрати, які лягають на спадкоємців. Наприклад, спадкоємці домовилися між собою, що один викупить частку в другого. Навіть розрахувався на сто відсотків. Але другий, незважаючи на повне бажання передати майно іншому спадкоємцеві, наприклад брату, просто не встиг відмовитися, бо треба було їхати в іншу область, чи навіть перебував за кордоном. Хоча заяву про відмову від спадщини, достатньо було посвідчити в будь якого нотаріуса, чи іншої уповноваженої особи за місцем свого знаходження і відправити за допомогою поштового зв’язку на адресу нотаріуса, у якого відкрита спадкова справа. А так, спадкоємцям довелося нести додаткові витрати по оформленню спадщини на кожного з них та договору купівлі продажу.

 

Про відмову від спадщини, яка належить малолітнім чи неповнолітнім дітям…..

Тут все складно чи майже неможливо. Бо неповнолітня особа віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника і органу опіки та піклування. Батьки (усиновлювачі), опікун можуть відмовитися від прийняття спадщини, належної малолітній, недієздатній особі, лише з дозволу органу опіки та піклування.

Тому, якщо спадщина це якесь важливе майно, а не спадщина з боргами, отримати дозвіл органу і піклування буде майже не можливо.

 

Ви відмовитеся від частини майна, а частину майна успадкуєте, Ви ж найрозумніші….

Відмовитися від частини спадщини не можливо. Ви або її приймаєте, або ні. Прийняти і успадкувати квартиру у Києві, а відмовитися від спадкового будинку на півночі Житомирщини не можливо. Приймаєте або всю належну Вам спадщину, або не приймаєте взагалі. Або відмовляєтесь від її прийняття на користь когось або нікого. Це Ваше право.

 

На чию користь можливо відмовитися від прийняття спадщини?

Тут все просто. Відповідно до статті 1274 спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. А спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини за законом на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

 Що це означає на прикладах: якщо на одну сестру написаний заповіт, то вона не зможе відмовитися від спадщини на свою дочку, щодо якої заповіт відсутній. А якщо, наприклад, дочка похилого віку спадкує за своїми батьками за законом, то вона може відмовитися від спадщини за законом на користь своїх дітей.

Якщо спадкодавець під призначив спадкоємця у заповіті то відмовитися можливо тільки на його користь.

 

Чи можливо відкликати заяву про відмову від спадщини?

Протягом шести місяців з моменту смерті спадкодавця Ви можете передумати і відкликати свою заяву про відмову від спадщини. А далі знову передумати. Але все в межах шестимісячного строку з моменту смерті спадкодавця.

 

Чи можливо визнати відмову від спадщини недійсною?

 Відмову від спадщини визнати недійною можливо. Але для цього потрібно підстави. Які дуже часто відсутні у розумної та адекватної людини. І посилатися на любиме формулювання « Я НЕ ЗНАВ ТУТ НЕДОРЕЧНО».

 

НЕ ЗНАЛИ ПРО НАЯВНІСТЬ ЗАПОВІТУ – ЗМОЖЕТЕ ПОНОВИТИ СТРОК ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ

ЧИ ЛЕГКО ВИЗНАТИ ЗАПОВІТ НЕДІЙСНИМ

З повагою адвокат по спадкових питаннях ЮК ДОМПРАВО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *