Позовна заява про зміну розміру аліментів

Зразок (шаблон) позовної заяви про зміну способу розміру аліментів.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Даний зразок позовної заяви написаний у справі, коли попередньо мама, яка стягує аліменти отримала рішення суду щодо стягнення їх у твердій грошовій сумі. Після цього, батько з якого стягують аліменти, влаштувався на роботу з хорошою заробітною платою. Виникла необхідність у тому, щоб змінити розмір аліментів, і стягувати аліменти в частці від доходу (заробітної плати).

 

 

 

Позивач:

 

 

 

 

 

 

 

Відповідач:

 

 

 

До Дарницького районного суду м. Києва

02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14

 

Отримувач Аліментів Мама,

00.00.000 року народження,

Житомирська область, Юридичний район,

с. Адвокатське, вул. Юриста, буд.00

тел.: (000) 00000-00

адреса для кореспонденції

02091, м. Київ, вул. Харківське шосе, 170, кв. 254

 

Платник Аліментів Батько,

00.00.1900 року народження,

02121, м. Київ, пр. Правова, 9-з, кв. 4

засіб зв’язку невідомий

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про зміну розміру аліментів)

І. Обставини справи у спорі про зміну розміру аліментів..

З листопада місяця 0000 року по березень місяць 0000 року я разом з відповідачем проживала у фактичних шлюбних відносинах, вели спільне господарство.

00 травня 0000 року у нас народилася донька Дитина Аліменти Стягуються, яка проживає зі мною та перебуває на моєму повному утриманні.

Заочним рішенням Адвокатського міськрайонного суду Юридичної області від               00 березня 0000 року з відповідача стягнуто аліменти  в твердій грошовій сумі в розмірі 000 гривень щомісячно на мою користь на утримання дитини до досягнення нею повноліття.

На сьогоднішній день відповідач проходить військову службу за контрактом. Матеріальне становище відповідача значно покращилося, що підтверджується довідкою з місця його служби в/п п/п А0000 (копія довідки додається).

Вважаю, що для забезпечення потреб дитини доцільним є змінити розмір аліментів шляхом стягнення з відповідача аліментів у розмірі ¼ частки від усіх його доходів, що складатиме лише 75 % усіх його доходів та не вплине на погіршення матеріального становища відповідача.

Зважаючи на вищевикладене вважаю, що за рішенням суду повинно бути змінено розмір аліментів шляхом стягнення аліментів в частці від доходів.

ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог у справы про зміну розміру аліментів.

Відповідно до ст. 192 СК України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв’язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров’я когось із них.

Враховуючи зміст ст.ст. 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним.

Отже, у зв’язку із значним покращенням матеріального становища платника аліментів матір дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги сьогоднішній дохід відповідача вважаю за необхідне змінити розмір аліментів, які стягуються на утримання малолітньої дитини.

ІІІ. Зміст позовних вимог.

Відповідно до ст.ст. 3, 15 ЦПК України, якими передбачено, що кожна особа має право в судовому порядку звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи вищевикладеного, керуючись ст.ст. 183, 192 СК України, ст.ст. 3, 30, 118-120 ЦПК України, –

ПРОШУ:

  1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.
  2. Змінити розмір аліментів, які стягуються із Платника Аліментів Батька, 00 лютого 0000 року народження, уродженця та жителя м. Києва на підставі заочного рішення Адвокатського міськрайонного суду Юридичної області від 00 березня        000 року на користь Отримувача Аліментів Мами на утримання дочки Дочка платника аліментів, 28 травня 2013 року народження з 678 гривень щомісячно на ¼ частку всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

Додатки:

  1. Копія заочного рішення Юридичного міськрайонного суду Адвокатської області від 00 березня 0000 року;
  2. Копія виконавчого листа Юридичного міськрайонного суду Адвокатської області від 00 квітня 2000 року;
  3. Копія свідоцтва про народження Аліменти А.І.;
  4. Копія паспорта та ідентифікаційного номеру Отримувач О.М.;
  5. Копія довідки в/ч А0000 від 00.00.2000 р.;
  6. Копія витягу із наказу в/ч п/п В0000 від 00.00.2000 р. №000.
  7. Копія позовної заяви з додатками – 1 прим.

«_____» травня  2017 р.                                              __________ О.М. Аліментщиця

Адвокат по стягненню аліментів.

Юридичні консультації по стягненню аліментів.

Судова практика — аліменти та інші сімейні спори.

Позовні заяви щодо аліментів та інших сімейних питаннях.

Юрист по сімейних питаннях у місті Київ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *