Позовна заява про визнання особистою приватною власністю, про витребування майна

Позовна заява про визнання особистою приватною власністю, про витребування майна…

Інформація актуальна станом на 2023 рік

Дана позовна заява написана у справі про визнання особистою приватною власністю, про витребування майна. Цей зразок стосується випадку, коли дружина купила у шлюбі квартиру, за кошти , які вона отримала від продажі іншої нерухомості, а чоловік подарував частку цієї квартири іншій особі. Позивачка просить визнати квартиру її особистою приватною власністю.

Дарницький районний суд м. Києва Вул.. Кошиці, 5а, м. Київ, 02068 Позивач у справі: Позович Зінаїда Відповідальна Вул. Харківська, б. 5, кв. 33. М. Київ Відповідачі у справі: Відповідович Валерій Дмитрович Вул.. Харківська, кв. 13. М. Київ Засоби зв’язку невідомі Заявник Олексій Михайлович Вул. Вірменська, б, 5, кв. 13, м. Київ. Засоби зв’язку невідомі.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання особистою приватною власністю, про витребування майна)

АДВОКАТ У СПРАВАХ ЩОДО ПОДІЛУ МАЙНА У МІСТІ КИЄВІ.

 І. Обставини справи про визнання особистою приватною власністю та про витребування майна.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ -ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

27.04.2000 року між мною та МП «Юридична компанія» та Судовою Валерією Йосипівною був укладений договір, згідно якого я зобов’язалася продати належну мені квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. декабристів 24. кв. 44. Ціна вище вказаної квартири складає 32000 (тридцять дві тисячі) грн.. 00 коп.  Копія Договору до позовної заяви додається.

ПРО ОСОБИСТУ ВЛАСНІСТЬ В ШЛЮБІ – ВСІ ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ….

22.05.2000 року між мною та Судовою Валерією Йосипівною був укладений договір купівлі-продажі нерухомості, згідно якого я продала належну мені нерухомість, що знаходиться за адресою:  м. Київ. Вул.. Декабристів, 24, кВ. 23. Продаж здійснено за 18000 (вісімнадцять тисяч) грн.. 00 коп.  Копія договору до позовної заяви додається.

Вказана квартира належала мені на підставі договору купівлі продажу нерухомості від 25.10.1995 року. Копія вказаного договору до позовної заяви додається.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — ПОДІЛ МАЙНА ТА ІНШІ СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

28.05.2000 року між мною та Юридичним Валентином Віталійович був укладений договір купівлі-продажу квартири, згідно якого я придбала квартиру, що знаходиться  за адресою м. Київ, вул.. Харківське Шоссе, 5 кв. 13. Продаж квартири вчинено за 200 (двісті) гривень 00 коп. Копія вказаного договору до позовної заяви додається.

Як вбачається з вище викладеного квартира, що була придбана мною 28.05.2000 року, була придбана за кошти від продажу квартири за договором від 22.05.2000 року.

31.10.2000 року між мною та Відповідович Валерієм Дмитровичем  був укладений шлюб.

18.09.2000 року шлюб між мною та Відповідович Валерієм Дмитровичем був розірваний. Копія рішення суду та свідоцтва про розірвання шлюбу додається.

На початку вересня 2000 року до мене звернувся молодий чоловік з вимогою віддати йому ключі від квартири, що знаходиться за адресою м. Київ, вул.. Декабристів. Б. 5, кв. 13.

Як я довідалася 12.09.2000 року. це був Заявник Олексій Михайлович, а частка у вказаній квартирі належить йому на підставі договору дарування № 121 від 12.01.2012 року.  Копія Витягу з реєстру права власності на нерухоме майно до позовної заяви додається.

Вважаю, що квартира, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. декабристів. 5, кв. 13 є моєю особистою приватною власністю, і вона повинна бути витребувана з чужого незаконного володіння.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ У СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ.

 ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог в справі про визнання особистою приватною власністю.

 1.                  Квартира, що знаходиться за адресою: м. Київ. Вул.. Декабристів. 5 кв. 13 є моєю особистою власністю.

Вище зазначена квартира, як свідчать обставини справи є моєю особистою власністю, придбана за мої особисті кошти.

Відповідно до статті 24 Кодексу про шлюб та сім’ю майно, яке належало кожному з подружжя до одруження,  а також одержане  ним  під  час шлюбу в дар або в порядку успадкування,  є власністю кожного з них.

Квартира, що знаходиться за адресою м. Київ, вул.. Декабристів, 5 кв. 13 є моєю особистою власністю.

Згідно ст. 57 СК України особистою приватною власністю дружини, чоловіка є в тому числі набуте майно, набуте нею за час шлюбу, за кошти, які належали їй особисто.

  1. 2.                  Квартира,  що знаходиться за адресою м. Київ, вул.. Декабристів. 5 кв. 13 повинна бути витребувана з чужого володіння.

Квартира, що є предметом спору. Належить Заявник Валерію Олексій Михайловичу на підставі договору дарування. Іншою стороною вказаного договору є Відповідович Валерій Дмитрович.

Відповідович Валерій Дмитрович не мав право відчужувати квартиру, яка є моєю особистою власністю, згідно обставин даного позову.

Відповідно до ст. 330 ЦК України якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до ст. 388 цього Кодексу майно не може бути витребуване в нього.

Відповідно до ч. 3 статті 388 ЦК України, якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права  його відчужувати. Власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.

Зважаючи на вище викладене, вважаю, що суд у відповідності до статті 24 КпШС , ст.. 57 Сімейного кодексу ч. 3 статті 388 ЦК України повинен визнати квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. ДЕКАБРИСТІВ, 5 кв. 13 моєю особистою власністю, а її ½ частин повинна бути витребувана у ЗАЯВНИК Олексія Михайловича.

ІІІ. Зміст позовних вимог у позовній заяві про 

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних справ, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 3, 15, 118, 119, 133-137 ЦПК України, –

 ПРОШУ:

1)     Прийняти дану позовну заяву до провадження.

2)     Визнати квартиру, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул.. Декабристів, б. 5, кd. 13 моєю особистою приватною власністю.

3)     Витребувати ½ частини власності квартири, що знаходиться за адресою: м. Київ. Вул.. Декабристів, б.5 кв. 13 з володіння Заявник Олексія Михайловича.

4)     Судові витрати покласти на відповідача.

СУДОВА ПРАКТИКА — СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

Додатки:

1)     Копія договору купівлі-продажі квартири від 25.10.2000 року.

2)     Копія договору поруки від 27.04.2000 року.

3)     Копія договору  купівлі продажу від 25.05.2000 року.

4)     Копія договору купівлі нерухомості від 22.05.2000 року.

5)     Копія рішення суду від 08.07.2000 року.

6)     Копія свідоцтва про розірвання шлюбу від 13.11.2000 року.

7)     Копія витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно від 13.09.2000 року.

8)     Оригінал документу про сплату судового збору.

9)     Дві копії позовної заяви з додатками.

25.02.2000 р.                                ________________ Позович Зінаїда Відповідальна

         

1 коментар до “Позовна заява про визнання особистою приватною власністю, про витребування майна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *