Позовна заява про позбавлення батьківських прав

Позовна заява щодо позбавлення батьківських прав

Інформація щодо сімейним спорам та питань актуальна станом на 2022 рік

Дана позовна заява про позбавлення батьківських прав стосується випадку, коли батька позбавляють батьківських прав, оскільки він тривалий час не утримує та не бере участі у вихованні своїх дітей. Позивачка просить суд позбавити батька дітей (Відповідача) батьківських прав.

 

До Дарницького районного суду м. Києва

Вул. Кошиця, 5-А, м. Київ, 02660

 Позивач:

Позивач Подаючий Заяву

06.07.1966 року народження

Вул. Харківське Шоссе, буд. 172, Дарницький район, м. Київ

098-821-66-42

 Відповідач:

Відповідач Поданій Справі

66.11.1958 року народження

Харківське Шоссе, 172, Дарницький район, м. Київ

Телефон для зв’язку: 988216642

 Третя особа:

Орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації

Вул. Кошиця 11, м. Київ, 02660

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про позбавлення батьківських прав)

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ

 І. Обставини справи у позовній заяві про позбавлення батьківських прав

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ (АДВОКАТ, ЮРИСТ) У СПРАВАХ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ ТА ІНШІ СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

14.08.2006 року, між мною, Позивач Подаючий Заяву та відповідачем у справі Відповідач Поданій Справі був укладений шлюб, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблений відповідний актовий запис № 1666. Копія свідоцтва про шлюб додається.

01.06.2009 року в мене з відповідачем народився спільний син Відповідача Син справа. Копія свідоцтва про народження додається.

ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ….

44.21.2077 року рішенням Дарницького районного суду шлюб між Відповідча Поданій Справі та Позивач Подаючий Заяву був розірваний. Після шлюбу дошлюбне прізвище Позивач Подаючий Заяву – Позовна заява відновлене. Копія рішення Дарницького районного суду від 44.55.2666року у справі № 2-64645/10 додається.

05.08.2010 Рішенням Дарницького районного суду м. Києва вирішено стягувати з Відповідач Поданій Справі на користь Позивач Подаючий Заяву аліменти на утримання Відповідача Сина 15.55.2555 року народження у твердій грошовій сумі 800 гривень, щомісяця до повноліття дитини. Копія рішення від 06.03.2065 року у справі 2-36655/10 додається.

55.076.2010 року старшим державним виконавцем, Юридичний Захист Нерухомості, відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у м. Києві відкрито виконавче провадження з приводу вищевказаного рішення. Витяг з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень від 65.652065 року  додається.

На даний момент Відповідачем Поданій справі не сплачено жодних аліментів, на користь Позивач (ПОзовна) Поданій заяві на утримання сина Сина Відповідача. Копія розрахунку заборгованості від 23.23.2888 року додається.

Спільний з відповідачем син, Син Відповідача, проживає разом зі мною.  Копія довідки Форми № 3 виданої Позивач Поданій справі додається.

Жодної участі у вихованні сина, відповідач не бере. Всі питання щодо виховання вирішуються мною самостійно без участі та підтримки з боку відповідача. Дитина знаходиться на повному моєму утриманні. Доказами даної обставини, є:

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ (ВІДПОВІДІ ЮРИСТІВ — ПО СІМЕЙНИХ СПРАВАХ).

                             Довідка, вказана вище, про наявну заборгованість по аліментах Відповідач Поданій Справі.

                             Довідка дитячої студії «Харківське», видана Позивач Подаючий Заяву в тому, що її син, Син Відповідача займається в дитячій школі-студії раннього розвитку «Харківське» з листопада 2066 року по теперішній час. З дитиною на заняттях присутня мама. Батько дитини на заняття за весь час навчання не з’являвся

                             Покази свідків, які можуть підтвердити обставину, що Відповідач Поданій Справі не бере жодної участі у вихованні сина, жодним чином не цікавиться його життям, не бере ніякої участі в його розвитку та вихованні.

Свідками є: моя мати – Позивачка Непозбавлена Прав, 1903 р. н., оскільки у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем я з дитиною змушена була переїхати жити до батьків і з лютого 2088 року та по теперішній час проживаю разом з ними за адресою м. Київ, вул.. Харківське Шосс4 кв.108, та сусідка Відсутні Підстави Позову, 1908 р.н., яка проживає за адресою м. Київ, вул. Харківське Шоссе, 1 кв. 26.

            Зважаючи на вище наведене, вважаю, що Відповідач Поданій Справі, повинен бути позбавлений батьківських прав відносно сина, Сина Відповідачау відповідності до законодавства України.

            ІІ. Обґрунтування та підстави позовних вимог у справі про позбавлення батьківських прав.

            Зважаючи на ту обставину, що  Відпоідач Поданій Справі ухиляється від виховання свого сина Сина Відповідача, не бере жодної участі у його вихованні та утриманні вважаю, що він повинен бути позбавлений батьківських прав. Дану обставину вважаю доведеною на підставі вище наведених доказів.

            Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо він, вона ухиляються від своїх обов’язків по вихованню дитини.

             ІІІ.  Участь органу опіки та піклування у справі про позбавлення батьківських прав.

            Відповідно до положень ст. 19 СК орган опіки та піклування подає до суду письмовий висновок щодо вирішення спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

            ІV. Зміст позовних вимог.

            Відповідно до статті 165 Сімейного кодексу України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний заклад або інший заклад в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Справи про позбавлення батьківських прав є справами позовного провадження, тому ця категорія справ підлягає розгляду за загальними правилами підсудності – відповідно до ч. 1 ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) за місцем проживання відповідача або одного з них, якщо позов подається до обох батьків (ч. 1 ст. 113 ЦПК).

Зважаючи на вище наведене, керуючись статтею 19, 164, 165 Сімейного кодексу України, статтею 1,3,15,118,119  Цивільного Процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

1)      Прийняти позовну заяву до провадження.

2)      Зобов’язати  орган опіки та піклування Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації надати висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав Відповідача Поданій Справі відносно сина Сина Відповідача.

3)      Викликати у порядку передбаченому законодавством України наступних свідків:

1. Відсутні Підстави Позову, 1988 р.н. адреса м. Київ, Дарницький район вул. Харківське Шоссе, 1 кв. 29

2. Позивачка Непозбавлена Прав, 1903 р.н. м. Київ, Дарницький район вул Харківське Шоссе  4, кв.108 

4)      Прийняти рішення, яким позбавити батьківських прав Відповідача По Даній Справі відносно сина Сина відповідача.

5)      Судові витрати покласти на відповідача.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ У СІМЕЙНИХ СУПЕРЕЧКАХ.

Додатки:

1) Копія свідоцтва про шлюб від 66.02.2077року.

2) Копія свідоцтва про народження Сина Відповідача.

3) Копія рішення Дарницького районного суду від 66.16.2888 року у справі

№ 2-763617.

4) Копія рішення Дарницького районного суду від 80.87.2010 року у справі

№ 2-3765/10.

СУДОВА ПРАКТИКА — СІМЕЙНІ СПОРИ.

5) Витяг з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень від 77.06.2817 року.

6) Копія Розрахунку заборгованості від 76.77.2777 року.

7) Копія довідки Форми № 3.

8) Копія довідки дитячої студії «Харківське».

9) Оригінал документу про сплату судового збору.

10) Оригінал документу про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

11) Дві копії позовної заяви з додатками.

 66.065.2088 р.                                                          _________ П.Д.Заяві

АДВОКАТ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ (російська мова) 

Адвокат у справах про позбавлення батьківських прав….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *