ПОЗОВНА ЗАЯВА (ПРО ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ (ПРО ВИЗНАННЯ ОСІБ ТАКИМИ, ЩО ВТРАТИЛИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ ЖИЛИМ ПРИМІЩЕННЯМ)

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАЯВИ

Зразок позовної заяви актуальний станом на 2021 рік

Даний зразок позовної заяви написаний власником квартири до Відповідачів – давніх знайомих, яких він по своїй добрій волі зареєстрував у власній квартирі. Відповідачі виїхали за межі України на заробітки, на даний момент точне їх місце проживання та засоби зв’язку з ними невідомі. Такими діями, Відповідачі порушують право Позивача на вільне розпорядження  своєю власністю. Оскільки реєстрація Відповідачів тягне за собою додаткові витрати на сплату комунальних послуг (прибудинкова територія розраховується відповідно до кількості зареєстрованих осіб у квартирі) та незручності у випадку продажі квартири. Позивач просить визнати Відповідачів такими, що втратили право на користування жилим приміщенням. 

АДВОКАТ ПО НЕРУХОМОСТІ

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ: НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ

СУДОВА ПРКТИКА ПО НЕРУХОМОСТІ

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ПО ПИТАННЯМ НЕРУХОМОСТІ

 

До Дніпровського районного суду м. Києва

 

Позивач: ПІБ

дата народження 00 липня 0000 року

Паспорт СО № __________

ІПН __________

02092, м. Київ, вул. Макаренка, буд. 0,

 кв. 0

тел. __________________

Відповідач-1: ПІБ

 00.00.0000 року народження

Останнє відоме місце проживання:

02092, м. Київ, вул. Макаренка, буд. 0,

 кв. 0

Телефон: засоби зв’язку відсутні

E-mail: відсутній

 

Відповідач-2: ПІБ

00 травня 0000 року народження

Останнє відоме місце проживання:

02092, м. Київ, вул. Макаренка, буд. 0,

 кв. 0

Телефон: засоби зв’язку відсутні

E-mail: відсутній

Третя особа: Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація

02094, м. Київ, бульвар Праці 1/1

Код ЄДРПОУ: __________

Телефон: __________

E-mail: __________

Даний спір немайнового характеру

 

 

 ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням)

            Обставини справи:

Я, ПІБ, власник квартири № 0, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Макаренко, буд. 0. Дану квартиру я купив, що підтверджується Договором купівлі-продажу від 00.00.0000 року. Копія Договору купівлі-продажу квартири від 00.00.0000 року додається.

В моїй квартирі зареєстровані, але фактично не проживають ПІБ 00.00.0000 року народження, ПІБ 00 травня 0000 року народження. Дана обставина підтверджується довідкою Дніпровської РДА про кількість зареєстрованих.

Відповідно до вищезазначеної довідки, у квартирі № 0, по вул. Макаренка, у квартирі зареєстровано 4-х осіб. Відповідно до ЗУ «Про персональні дані» у довідці міститься інформація тільки про кількість зареєстрованих осіб, іх дата народження та дата реєстрації.

Реєстрація  ПІБ 00.00.0000 року народження, ПІБ 00 травня 0000 року народження спричиняє для мене суттєві незручності, оскільки порушує моє право власності. Я позбавлений можливості вільно та на власний розсуд користуватися своєю власністю.

Відповідачі мої давні знайомі, яких в березні 0000 року я по своїй добрій волі зареєстрував у своїй квартирі, близько року вони проживали у мене, а у зв’язку з складними життєвими обставинами і відсутністю роботи та власного житла в квітні-травні 0000 року вони виїхали за межі України на заробітки. На даний момент точне їх місце проживання та засоби зв’язку з ними мені невідомі.

Відповідачі з 0000 року не виходять на зв’язок, не з’являються за місцем своєї реєстрації .

Також не проживання Відповідачів за адресою: Київ, вул. Макаренко, буд. 0, кв. 0 підтверджують Акти про не проживання  осіб за місцем реєстрації від 00 серпня 0000 року, 00 лютого 0000 року, які підписані моїми сусідами та керівництвом ЖЕД-406. Копії Актів  про не проживання осіб за місцем реєстрації до позову додаються.

            Мої сусіди по будинку ПІБ (кв. 0), ПІБ (кв.0), ПІБ (кв. 0), ПІБ (кв. 0), мій син ПІБ можуть підтвердити в суді, що Відповідачі з 0000 року не проживають у моїй квартирі.

Такими діями, Відповідачі порушують моє право на вільне розпорядження  своєю власністю. Оскільки реєстрація Відповідачів тягне за собою додаткові витрати на сплату комунальних послуг (прибудинкова територія розраховується відповідно до кількості зареєстрованих осіб у квартирі) та незручності у випадку продажі квартири.

На підставі вище викладеного прошу позов задовольнити.

Мною не подавався інший позов до цих же Відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Щодо судових витрат. Мною було сплачено судовий збір у розмірі двічі 000,00 грн., за кожну вимогу за кожного Відповідача, що підтверджується оригіналами квитанції про оплату судового збору. У разі необхідності мною можуть бути понесені витрати у зв’язку з подачею оголошення в засоби масової інформації про виклик Відповідачів.

 

Обґрунтування та підстави позовних вимог:

Відповідачі втратили право користування квартирою № 0 по вул. Макаренка0 у м. Києві у зв’язку з не проживанням.

Згідно ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ч. 1 ст. 156 ЖК України з урахуванням положень ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Аналіз змісту вказаних правових норм свідчить про те, що право члена сім’ї власника квартири користуватися цим житлом існує лише за наявності у власника права приватної власності на це майно.

Відповідачі постійно порушують мої права як власника.

Таким чином, реєстрація відповідача у квартирі, що на даний час належить позивачу на праві власності, порушує мої права та законні інтереси, як власника на свій розсуд володіти, користуватись і розпоряджатись належним майном.

Зазначені висновки не суперечать нормам ст. 47 Конституції Українист. 9 ЖК Українист. 311 ЦК України, враховуючи, що право на житло (користування ним, усунення перешкод у користуванні ним) підлягає захисту лише у випадку порушення прав особи.

Згідно п. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою).

 

Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Виходячи з вище викладеного та керуючись..4, 5, 175, 176, 177 ЦПК України,-

ПРОШУ:

1). Прийняти дану позовну заяву до провадження;

2). Визнати Відповідачів ПІБ 00.00.0000 року народження, ПІБ 00 травня 0000 року народження, такими, що втратили право на користування жилим приміщенням за адресою:м. Київ, вул. Макаренка, буд. 0, кв. 0.

 

Додатки до позову:

  1. Копія Договору купівлі-продажу від 00.00.0000 року -1 арк.
  2. Копії Актів про не проживання особи за місцем реєстрації від 00 серпня 0000 року, 00 лютого 0000 року – 2 арк.
  3. Копія Довідки Дніпровської РДА (ЦНАП) про кількість зареєстрованих – 1 арк.
  4. Копія паспорту та ідентифікаційного коду ПІБ – 2 арк.
  5. Оригінал квитанцій про сплату судового збору за дві судові вимоги щодо двох Відповідачів – 2 арк.

 

 

00 лютого 0000 року                                                                      ___________ ПІБ

Адвокат житлові спори

Документи по нерухомості

Юридична коснультація по нерухомості

Позовна заява припинення спільної власності стягнення компенсації

Позовна заява про відшкодування шкоди завданої залиттям квартири

З повагою, адвокат по усуненню перешкод і користування нерухомістю ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *