Позовна заява припинення спільної власності стягнення компенсації

Позовна заява припинення спільної власності…

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Дана позовна заява подана в справі, коли дружина стягує частку вартості за автомобіль, яким після розлучення користується чоловік. Дружина не претендує на частку у власності на спільний автомобіль. Але як варіант його поділу після розлучення у позовній заяві просить суд стягнути з колишнього чоловіка частину вартості автомобіля і припинити на нього право спільної вартості на автомобіль.

До Дарницького районного суду м. Києва

Позивач:

Юристка Валентина Михайлівна

м. Київ, Харківське шосе 172

Телефон для зв’язку: 066-324132423424

Ідентифікаційний номер: 423324324324324242

ПИТАННЯ ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ….

Відповідач:

Адвокатський Сергій Віталійович

Житомирська обл.. Новоград-Волинський р-н, с. Дарниця

Телефон для зв’язку34123423432432

Ідентифікаційний номер: 4234234234324234

Ціна позову: 43,895 (сорок три тисячі вісімсот дев’яносто п’ять) грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про стягнення компенсації за частку у спільній частковій власності)

 Обставини справи:

ПИТАННЯ ПОДІЛУ МАЙНА МІЖ СПІВЛАСНИКАМИ….

Я, Юристка Валентина Михайлівна та Аддвокатський, Сергій Віталійович перебували у зареєстрованому шлюбі з 248 квітня 20064 року по 340 жовтня 20123 року. Рішенням Дарницького районного суду від 30 жовтня 201333 року шлюб між мною та Відповідачем розірваний. Копія рішення суду додається.

Під час шлюбу нами із Адвокатський Сергієм Віталійовичем був придбаний автомобіль Дачія Логан універсал 2008 року випуску. Технічний паспорт на даний транспортний засіб знаходиться у Відповідача.

Рішенням Дарницького районного суду від 33 жовтня 2013 року в порядку поділу майна подружжя було визнано залишити майно у спільній частковій власності без його реального поділу.

Після фактичного припинення шлюбних відносин, Відповідач не дає мені змоги користуватися та володіти спільним . Автомобіль Дачія Логан універсал 2008 року випуску, придбаний під час перебування у шлюбі знаходиться в повному володінні Відповідача, включаючи документи на даний транспортний засіб. Дану обставину можуть підтвердити свідки заяву про виклик лик, яких буде подано у судовому засіданні.

Спільно користуватися та володіти спільною частковою власністю ми з відповідачем не можемо.

Надати у добровільному порядку компенсацію за частку у майні відповідач відмовляється.

Дану обставину можуть підтвердити свідки заяву про виклик лик, яких буде подано у судовому засіданні.

Орієнтовна вартість спірного згідно автомобіля інтернет-ресурсів складає 87,790 (вісімдесят сім тисяч сімсот дев’яносто) грн.

Оскільки добровільно вирішити питання про користування, поділ,виплату грошової компенсації вартості спільного автомобіля Адвокатський Сергій Віталійович є неможливим, я змушена звернутися до суду та вважаю, що суд повинен стягнути з Відповідача на мою користь грошову компенсацію ½ частки вартості автомобіля, тобто 43,895 (сорок три тисячі вісімсот дев’яносто п’ять) грн.

 Обгрунтування та підстави позовних вимог:

Автомобіль Дачія Логан універсал 2008 року випуску АМ 3241234 АТ є нашою з відповідачем спільною частковою власністю відповідно до вище зазначеного рішення суду, щодо поділу майна.

Дане твердження щодо право спільної часткової власності випливає з ч. 1 статті 356 Цивільного кодексу України. де зазначено, власність двох або більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Частиною 3 статті 355 Цивільного кодексу України встановлено, що право спільної часткової власності виникає з підстав, не заборонених законом

Я маю право стягнути грошову компенсацію за мою частку у спільному майні.

Відповідач не надає мені користуватися та володіти спільним майном, надати грошову компенсацію він також відмовляється.

Зважаючи на дану обставину вважаю що до даних правовідносин слід застосувати ч.. 3 статті 358 Цивільного кодексу України, де зазначено, що кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі. Яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

Зміст позовних вимог:

Керуючись ст..ст. 3, 15, 118, 119 ЦПК України,, на підставі ч. 3 ст. 358 Цивільного кодексу України.

ПРОШУ:

1)    Припинити спільну часткову власність на автомобіль Дачія Логан універсал 2008 року випуску АМ 3423 АТ, між Адвокатською Валентиною Михайлівною та Юридичним Сергієм Віталійовичем;

2)    Стягнути з Адвокатського Сергія Віталійовича компенсацію ½ частини автомобіля Дачія Логан універсал 2008 року випуску АМ 41234 АТ (сорок три тисячі вісімсот дев’яносто п’ять) грн..;

3)    Судові витрати покласти на Відповідача.

Додатки:

1)    Оригінал квитанції про сплату судового збору;

2)    Копія рішення Дарницького районного суду м. Києва від 30 жовтня 2013 року;

3)    Копія позовної заяви для Відповідача.

«___» листопада 2013 р.                                  ___________(В.М. Юрситка)

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ПО СІМЕЙНИХ ПИТАННЯХ.

НОТАРІУС — ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ ЩОДО ПОДІЛУ МАЙНА.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ ТА ІНШІ СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

СУДОВА ПРАКТИКА — ПОДІЛ МАЙНА ТА ІНШІ СІМЕЙНІ ПИТАННЯ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО СІМЕЙНИМ СУПЕРЕЧКАХ.

 З ПОВАГОЮ АДВОКАТ У СПРАВАХ ПРО ПРИПИНЕННЯ СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *