Деякі питання розлучення (розірвання шлюбу) в Україні 2019 році

Юридична консультація:  розлучення через суд в 2019 році.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

У даній юридичні консультації найчастіші питання, і відповіді на них з якими особи звертаються до адвоката з питання розлучення в 2019 році.

ПОСЛУГИ АДВОКАТА ПО РОЗЛУЧЕННЮ ЧЕРЕЗ СУД В МІСТІ КИЇВ.

Коли можливо розлучитися через органи ВРАЦСУ?

Отже, розірвати шлюб у 2019 році можливо двома варіантами. Перший це звернутися до органів ВРАЦС (Відділ реєстрації актів цивільного стану) або з звернутися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу.

Спочатку розглянемо перший варіант, коли можливо розлучитися через органи ВРАЦСУ? Розірвати шлюб через Відділ реєстрації актів цивільного стану можливо за наявності певної сукупності важливих обставин. Перша необхідна умова це відсутність у поки що подружжя спільних неповнолітніх дітей. А друга обставина це взаємна згода чоловіка та дружини. У випадку, якщо спільних неповнолітніх дітей у Вас немає та Ви прийшли до взаємної згоди про розірвання шлюбу, тоді Ваш шлюб припиняється (розривається) на підставі ст. 106 Сімейного Кодексу України, яка говорить: подружжя, яке не маєдітей, має право подати до органу державноїреєстраціїактівцивільного стану заяву про розірванняшлюбу.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПИТАНЬ РОЗЛУЧЕННЯ

Коли обов’язково розлучитися через суд?

Розірвання шлюбу через суд є обов¢яковим, якщо у Вас із чоловіком є спільні неповнолітні діти. Тобто, навіть якщо Ви як дорослі люди дійшли згоди щодо розірвання шлюбу та у вас відсутні претензії один до одного морального чи матеріального плану, але маєте спільну неповнолітню дитину чи навіть декілька, то у Вас є лише один варіант це розлучитися через суд. Також розірвання шлюбу через суд відбувається коли подружжя не дійшло згоди щодо розірвання шлюбу.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

В який суд подавати позовну заяву про розлучення?

Після того, як ви визначилися із варіантом розірвання шлюбу, що підходить саме вам, виникає наступне логічне питання – в який суд подавати позовну заяву про розірвання шлюбу? За загальним правилом, позови про розірвання шлюбу пред¢являються за зареєстрованим місцем проживання Відповідача. Але саме для розгляду питань розірвання шлюбу через суд, є виключення, а саме: якщо на утриманні позивача є малолітніабонеповнолітнідітиабоякщовін не може за станом здоров’ячи з іншихповажних причин виїхати до місцяпроживаннявідповідача. Також, у випадку подачі спільної заяви подружжя про розірвання шлюбу, справа можерозглядатися за зареєстрованиммісцемпроживаннячиперебування будь-кого з них.

ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ ЩОДО РОЗЛУЧЕННЯ…

За який строк розглядають справу про розлучення в судовому порядку?

Згідно чинного законодавства України, судовий розгляд цивільних справ (а розірвання шлюбу є саме цивільною справою), проводиться у розумні строки. Що ж стосується практики? Тут розумні строки можуть коливатися від двох до шести, а то і восьми місяців.

Чому розірвання шлюбу через суд у 2019 році триває так довго?

Досить філософське питання, оскільки чіткої відповіді на нього немає. Тут грає роль досить багато факторів. До основних можна віднести: Явка вас як позивача та відповідача на самі судові процеси. Загруженість судді, який буде розглядати Вашу справу. Також ніхто не виключає таких факторів, як хвороба когось із учасників справи, хвороба судді, затримка суді у іншому процесі.

СУДОВА ПРАКТИКА ЩОДО СІМЕЙНИХ СПОРІВ…

Як пришвидшити розлучення в судовому порядку?

В першу чергу зверну увагу, що організуйте власну явку (або свого представника, чи хоча б надішліть заяву до суду) та явку Відповідача. Також не буде лишнім перевірити наявність у справі усіх необхідних матеріалів, як правило це документи про шлюб та народження дітей. Також не забудьте про власний паспорт.

Пришвидшення розірвання шлюбу через суд шляхом подачі спільної заяву до суду про розірвання шлюбу.

Основна відмінність розірвання шлюбу через суд за спільною заявою подружжя від пред¢явлення позову одним із подружжя, є те що разом із заявою про розірвання шлюбу ви також подаєте до суду договір про те, з ким із них будутьпроживатидіти, яку участь у забезпеченні умов їхньогожиттябратиме той з батьків, хто буде проживатиокремо, а також про умовиздійснення ним права на особистевихованнядітей. В такому випадку, Ваш шлюб буде розірвано швидше. Але такий варіант передбачає нотаріальний договір між батьками, та повна згода щодо його виконання, а також самого питання розірвання шлюбу.

ВСІ ПИТАННЯ ЩОДО РОЗЛУЧЕННЯ...

Які обов’язкові платежі щодо розлучення в судовому порядку?

За розглядом судом справи про розірвання шлюбу є обов¢язковий судовий збір. У 2019 році судовий збір за розірвання шлюбу складає 768, 40 грн. У випадку подачі спільної заяви про розірвання шлюбу судовий збір складає 384,20 грн.

Чи можливо стягнути з відповідача судові витрати, які понесла особа позивач?

Так, можливість стягнення судових витрат із Відповідача передбачена законом України.

Чи можливо подати з вимогами про розлучення вимоги щодо поділу майна та аліментів?

Можливість подати такий позов у Вас є, але далі канцелярії справа не піде. Оскільки питання розірвання шлюбу, поділу майна та стягнення аліментів у 2019 році розглядаються у різних провадженнях. До того ж питання вирішуються у різні строки. Так наприклад розлучати вас можуть місяці три, майно ділитиметься протягом року, а от аліменти можуть стягуватися уже через місяць.

Питання Розлучення через суд в Україні в 2019 році(російська мова)…

З повагою ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *