Купівля-продаж квартири : що не може перевірити нотаріус?

Юридична консультація з питання: які моменти при посвідченні договору купівлі продажу не може перевірити нотаріус.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ З ПРИВОДУ ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРІВ КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ.

Незважаючи на досить великі можливості нотаріусів щодо перевірки документів на квартиру або іншу нерухомості, існують ситуації, коли нотаріус, ніби і помилки ніякої не допустив, і злочину ніякого не вчинив, а добросовісні покупці квартири її втрачають, бо щось там було не так. Про деякі такі випадки дана юридична консультація.

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ КВАРТИР В МІСТІ КИЇВ…

Про юридичну перевірку паспорта особи продавця квартири….

В Україні реально не існує, якоїсь бази паспортів. Тому у більшості випадків нотаріус, перевіряє дійсність паспорту, а відповідно і справжність продавця чи іншої особи, яка бере участь у підписанні договору купівлі продажу угоди по нерухомості, перебуваючи у статусі звичайної особи. Звичайно, юридичних і практичних знань у нотаріуса трохи більше ніж у звичайної особи. Але випадки, коли у особи продавця квартири був фальшивий паспорт, або сама особа була фальшива, а паспорт справжній нерідкі.

ПОСЛУГИ АДВОКАТА В КИЄВІ ЩОДО СПОРІВ ПО НЕРУХОМОСТІ….

Довідки БТІ, ЖБК, які є первинної реєстрації права власності на продавця квартири….

Законодавство України дозволяє нотаріусу перед посвідченням угоди щодо купівлі продажу нерухомості  здійснити первинну реєстрацію права власності, перед тим, здійснивши юридичну перевірку документів на нерухомість, які є підставою такої реєстрації. Але бувають випадки, коли їм приносять відповідні документи трохи фальшиві. Деякі нотаріуси . в таких випадках, намагаються контролювати отримання таких документів з моменту їх отримання у відповідному органі або підприємстві. Але, автор цієї статті свідок ситуацій, коли без належною юридичної перевірки таких документів щодо права власності на квартиру, була здійснена трохи незаконна реєстрація права власності і відповідно взамін бажаної квартири покупці отримали юридичні проблеми.

Абсолютна законність набуття продавцями квартири права власності….

Фактично нотаріус перевіряє чи в момент посвідчення угоди щодо нерухомості все добре. Відслідковувати всю  юридичну історію купівлі квартири він не має обов’язку, а іноді й можливості. Наприклад продавець квартири, купив її у незаконного власника.  Незважаючи на поширений міф, що декілька разовий перепродаж квартири, рятує останніх власників, насправді це не так. У багатьох випадках справжній власник має право витребувати своє нерухоме майно навіть у добросовісного покупця. Рекомендація одна – детально перевіряйте всю юридичну історію квартири перед її купівлею.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО КУПІВЛІ КВАРТИР…

З повагою ЮК Домправо.

Купівля-продаж нерухомості6 що не може перевірити нотаріус. (російська мова).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *