Договір конкретного користування земельною ділянкою

Договір конкретного користування земельною ділянкою

Інформація щодо нерухомості актуальна станом на 2022 рік

Юридична консультація: посвідчення договору конкретного користування конкретною земельною ділянкою. Порядок його укладення.

Запитання на отримання юридичної консультації стосовно

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО НЕРУХОМОСТІ

Я є співаником будинку. Що знаходиться у спільній частковій власності. Мені та іншим співвласникам виданий державний акт на земельну ділянку, де зазначено, що кожному належить по одній третій земельної ділянки. Фактично ми користуємося кожен земельною ділянкою, розмір, якої відрізняється від часток, що зазначений в акті про право власності. Я та інші співвласники хочемо укласти договір про встановлення користування земельними ділянками для уникнення непорозумінь, що можуть виникнути в майбутньому. Який порядок і що потрібно для укладення такого договору. Наперед дякую за консультацію.

ЯК ОФОРМИТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ АБО СПАДКУВАННЯ НА ЗЕМЛЮ…

Юридична консультація з даного питання:

Інші юридичні консультації по нерухомості….

Статтею 88 Земельного Кодексу України встановлено, що порядок володіння та користування земельною ділянкою співвласників може визначатися за їхньою згодою або вимагати виділення своєї частки в суді.
Відповідно до ч. 2 статті 88 ЗК України договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріально.
Відповідно до п. 6.3. Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 22.02.2012 № 282/20595 договір про порядок володіння та користування спільним майном або конкретними його частинами, крім того, може бути оформлений шляхом складання самостійного документа, який є невід’ємною частиною правовстановлюючого документа (при укладанні договору щодо порядку володіння та користування майном, яке підлягає реєстрації).
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування нотаріусами деяких положень цивільного та земельного законодавства при посвідченні правочинів предметом яких є нерухоме майно за бажанням співвласників, може бути посвідчено договір конкретного користування земельною ділянкою. Для посвідчення зазначеного договору нотаріусу, крім загальнообов’язкових документів, подається кадастровий план, у якому визначено необхідні відомості щодо використання земельної ділянки співвласниками, а також визначено межі, при цьому земельна ділянка залишається у спільній частковій власності. Зазначений кадастровий план є невід’ємною частиною договору.
Як свідчить практика, багато нотаріусів відмовляється посвідчувати даний договір з причин неврегульованості питань вчинення даної нотаріальної дії.
Зокрема, нотаріуси м. Києва, ті які готові посвідчити даний договір вказують ціну не менше 7000 грн.
Отож радимо вам звернутися до з відповідним позовом про встановлення порядку користування земельною ділянкою. А в суді затвердити мирову угоду з даного питання.

АДВОКАТ ПО ЗЕМЕЛЬНИМ ПИТАННЯМ. (російська мова).

З повагою адвокати по земельних питаннях…. ЮК Домправо

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *