Визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання до юриста стосовно

визнання недійсним договору дарування на користь малолітнього

Два роки назад я подарувала свою квартиру онукові. На даний момент я шкодую про цей вчинок. Чи можна визнати даний договір недійсним з тієї підстави, що не було дозволу органу опіки та піклування щодо вчинення угоди на користь неповнолітнього.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ПО ДОГОВОРАХ КУПІВЛІ ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ.

Відповідь юриста стосовно

ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ КВАРТИР АБО ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ…

Адвокат Дарницький район по нерухомості.

Вважаю, що вашими вимоги про визнання договору недійсним з тих підстав, які вами зазначені є безпідставними.
Юридичною підставою для визнання недійсним договорів, стороною яких є неповнолітні є ч. 3 ст. 17 ЗУ «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року, якою передбачено, що батьки та особи, які їх замінюють, не мають права без дозволу органів опіки та піклування укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню або спеціальній реєстрації, відмовитися від належних дитині майнових прав, здійснювати розподіл, обмін, відчуження житла, зобов’язуватись від імені дитини порукою, видавати письмові зобов’язання.
Зі змісту вказаної статті закону випливає, що дозвіл органу опіки та піклування необхідно отримувати лише у випадку, коли відбувається розпорядження майном право власності або право користування відносно якого має неповнолітня особа.
Така сама позиція показана у рішенні Вищого спецалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.04.2012 року. (Головуючий Кунєцова В.О.).

АДВОКАТ ЩОДО ВИЗНАННЯ ДОГОВОРІВ НЕДІЙСНИМИ (російська мова).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *