АЛІМЕНТИ З БАТЬКА, ЯКИЙ Є ІНОЗЕМЦЕМ ТА ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ

Стягнення аліментів на дитину за кордоном на підставі рішення суду.

Інформація щодо аліментів актуальна станом на 2022 рік

 Юридична консультація — стягнення аліментів з іноземця.

Дана стаття присвячена питанню стягнення аліментів з іноземця, який має законно народжену дитину на території України. Але см проживає закордоном. В особи є рішення суду про стягнення з іноземця аліментів. На прикладі іноземця, який є громадянином Франції. 

 Якими нормативно-правовими актами регулюється питання стягнення аліментів на дитину за кордоном на підставі рішення суду?

 Дане питання регулюється наступними нормативно-правовоми актами:

  1. Конвенція про стягнення аліментів за кордоном від 20.06.1956 (Надалі – Конвенція).

  2. Інструкція про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, що затверджена наказом Міністерства юстиції України від 29.12.2006 (Надалі – Інструкція).

Конвенція 1956 року регулює питання щодо стягнення аліментів з осіб, які є громадянами інших держав – сторін учасниць Конвенції.

 На виконання положень Конвенції була прийнята Інструкція, яка визначає спрощену процедуру стягнення аліментів на дитину за кордоном. Однією із сторін конвенції є Франція, що дозволяє застосовувати положення даної Конвенції до сторін правовідносин.

До якого органу мені потрібно звернутися для стягнення аліментів на дитину за кордоном на підставі рішення суду?

У відповідності до п. 4 Інструкції усі звернення про стягнення аліментів на дитину та інші документи на виконання Конвенції надсилаються для передачі за кордон або з-за кордону через Міністерство юстиції України.

Для виконання рішення суду України, що набрало законної сили, необхідно подати Клопотання про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави до відповідного територіального управління юстиції  в областях або у м. Києві.

Які документи мені потрібно подати?

Необхідно подати клопотання та супровідні документи.

Згідно із п. 4 Інструкції, клопотання має містити таку інформацію:

 а) повне ім’я відповідача (боржника), дата народження, громадянство та, наскільки це відомо позивачу (стягувачу), його адреси протягом останніх п’яти років, рід занять і місце роботи і, по можливості, фотокартка;

 б) наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про належне йому майно;

 в) будь-яка інша інформація, що може сприяти встановленню місцезнаходження боржника чи виконанню клопотання або яка визначена відповідною Договірною Стороною як необхідна.

 До даного клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:

 а) копія судового рішення;

 б) довідка про те, що рішення набрало законної сили;

 в) довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;

 г) довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;

 ґ) копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;

 д) фотокартка стягувача.

Якою мовою необхідно оформити документи?

 Клопотання та документи, що до нього додаються, надаються українською мовою разом з перекладом на офіційну мову Франції.

Всі витрати щодо оформлення документів (наприклад, витрати на переклад документів на французьку мову), за умови наявності документів, які підтверджують витрати, можна стягнути з відповідача (боржника).

Які строки розгляду клопотання про стягнення аліментів на дитину за кордоном?

 Надалі дане Клопотання надсилається Міністерством юстиції України відповідному органу Франції, що приймає його протягом одного місяця від дня його надходження.

 Цей строк може становити більше ніж один місяць, якщо для звернення за кордон потрібно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення клопотання.

 Про хід та результати розгляду клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів Міністерство юстиції України повідомляє письмово.

АДВОКАТ — ПОСЛУГИ ПО СТЯГНЕННЮ АЛІМЕНТІВ ІЗ ІНОЗЕМЦЯ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ — СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ.

СУДОВА ПРАКТИКА ПО СІМЕЙНИМ ПИТАННЯМ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ — СІМЕЙНІ СПОРИ.

СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ІЗ ІНОЗЕМЦЯ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *