Юридичні нюанси перевірки землі у забудовника.

Які документи на землю потрібно перевіряти у забудовника?

 Дана стаття буде корисною для тих хто купує готові квартири у новобудовах чи вкладає кошти у будівництво. Юрист, який спеціалізується на аналізі ринку нерухомості та питанням пов’язаним з цим дасть відповіді на най розповсюджені запитання на цю тему. Тут ви дізнаєтеся чому потрібно звертати увагу на це питання, на що конкретно, які проблеми можуть з’явитися та як їх уникнути.

 Чи важливо перевіряти документи на землю у забудовника при покупці квартири?

Купуючи квартиру у новобудові, будь якому Житловому Комплексі (ЖК), кварталі тощо, одним з найважливіших питань є питання перевірки документів забудовника, у тому числі документів на землю, адже від цього питання може залежати подальша доля вашої нерухомості. Можуть вникнути труднощі з оформленням майнових прав на об’єкт покупки, можлива також ситуація коли будівництво взагалі не буде завершене та безліч інших неприємних наслідків, які виникнуть у разі проблем з документами на землю у забудовника чи замовника будівництва.

Які саме документи повинні бути у забудовника на землю?

Забудовник або замовник будівництва на ваше прохання, якщо звісно в нього немає секретів, повинен показати вам документи, згідно яких він має право власності, або право користування на землю, де проходить будівництво. Це може бути будь-який правовстановлюючий документ, від договору купівлі-продажу до договору міни або дарування. Також абсолютно нормальною є ситуація, коли будівництво здійснюється на землі взятій в довгострокову оренду, відповідно за договором оренди земельної ділянки.

На які деталі варто звернути увагу перевіряючи землю, на якій здійснюється будівництво?

Не менш важливою особливістю є цільове призначення землі. Варто звернути увагу на те, для чого саме призначена ця земля. Наприклад, цільовим призначенням може бути «для ведення особистого/товарного селянського господарства», замість «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку», чи іншого цільового призначення, яке буде відповідати вимогам законодавства. Для перевірки найкраще звернутися до спеціаліста для повної перевірки пакету документів забудовника, у тому числі і документів на землю. Адже недобросовісний забудовник може підробити документи і вказати в них недостовірну інформацію. Юрист перевіряє достовірність такої інформації та відповідність її чинному законодавству.

Де можна перевірити розшифрування класифікації видів цільового призначення земель?

Дану інформацію ви можете знайти у вільному доступі на державному сайті. Вона розміщена в тексті Наказу ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель».

У випадку оренди державної або комунальної землі, що трапиться з будинками після закінчення строку оренди?

Перш за все варто перевірити строк на який укладений договір, якщо це довгостроковий термін, а не 1-4 роки, то забудовник встигне завершити будівництво і тоді проблем не виникне. Договір оренди повинен бути укладеним більше ніж на 5 (п’ять) років. Після закінчення строку оренди, земля під багатоквартирними будинками передається у постійне користування організаціям, які здійснюють управління цими будинками. Це відповідає статті 42 Земельного кодексу України.

Як можна отримати знижку на послуги з повного аналізу документів і перевірки забудовника та замовника будівництва?

Аби отримати знижку на послуги з повного аналізу документів і перевірки забудовника та замовника будівництва, роздрукуйте цю статтю: «Які документи на землю потрібно перевіряти у забудовника?» та зверніться до нас за вказаними на сайті телефонами або безпосередньо приходьте в офіс і тоді наш юрист чи адвокат надасть вам знижку на вказані послуги.

ЮРИСТ — ПЕРЕВІРКА ЗЕМЛІ У ЗАБУДОВНИКА В МІСТІ КИЇВ.

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ — КУПІВЛЯ НЕРУХОМОСТІ.

СУДОВА ПРАКТИКА — ПО НЕРУХОМОСТІ.

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

ПЕРЕВІРКА ЗЕМЛІ У ЗАБУДОВНИКА НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *