Заява про встановлення факту постійного проживання з спадкодавцем на момент смерті

Зразок заяви про встановлення факту проживання з спадкодавцем на момент смерті…

Дана заява подається до суду для встановлення факту постійного проживання з спадкодавцем на момент смерті. У раззі наявності судового рішення про встановлення факту постійного проживання, особа спадкодавець по закону (іноді і по заповіту) приходить до спадкоємця і набуває право спадкувати майно померлого.

ВІДЕО ПОРАДИ АДВОКАТА ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В КІНЦІ ЗАЯВИ….

0443611684

До Обухівського районного суду Київської області

08701, Київська область,              м. Обухів, вул. Київська, 20

 Заявник:

Встановлювач Факту Проживання

Яка проживає:

00000, Київська область, Обухівський район, с. Встановлювачів, с/т «Нотаріус», буд. 00

ІПН 00000000

Тел. (000)-000-00-00

Email: невідомий

Представник за довіреністю

Представник Встановлювача Фактів,

Який зареєстрований:

00000, м. Київ, пр-т Юидичний,   буд. 0, кв. 0000

Тел. 098-821-66-42

Email: dompravo@ukr.net

Адреса для кореспонденції:

000000, м. Київ, вул. Адвокатів, 0 оф. 000

Заінтересована особа 1:

Підгірцівська сільська рада Обухівського району Київської області,

08710, Київська область, Обухівський район,  с. Підгірці,   вул. Васильківська, 39

Тел. (04572) 4-47-33

Email: невідомий

Юридичні консультації по спадкових питаннях….

Заінтересована особа 2:

Головне територіальне управління юстиції у місті Києві

02000, м. Київ, Музейний провулок, 2-Д

Тел. (044) 270-58-40

Email: невідомий

 

ЗАЯВА

про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини

00.00.0000 року помер Спадкодавець  По Закону

Реєстрація його смерті відбулась у Шевченківському районному у місті Києві відділі державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у місті Києві, про що в книзі реєстрації смертей було зроблено відповідний актовий запис №000 та видано свідоцтво про смерть серія 0-00 №000000.

Судова практика з питань спадкування.

Згідно з ч.1 ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

На час смерті Спадкодавця П.З. був зареєстрований за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Підгірці, садове товариство «Нотаріус», будинок №00.

Спадщина, що відкрилась після його смерті складається із земельної ділянки площею 5530 кв. м. для ведення садівництва, яка розташована на території Підгірцівської сільської Ради, садове товариство «Нотоаріус», Обухівського району Київської області.

Земельну ділянку Спадкодавець П.З отримав за договором дарування посвідченому приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Оформлювач С.З. від 00.00.0000 року.

Відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку від 0000.0000 року, виданим Обухівським районним відділом Київської регіональної філії Центру ДЗК, вищезазначена земельна ділянка зареєстрована за Спадкодавець П.З.

Позовні заяви по спадкових питаннях

Згідно з ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

За життя Спадкодавець П.З. заповіту не залишив.

В теперішній час єдиним спадкоємцем першої черги після смерті Спадкодавця П.З. є його дружина Встановлювач П.З.

Першою Київською державною нотаріальною конторою за заявою Встановлювача П.С. від 00.00.0000 року було відкрито спадкову справу №00/0000.

Однак видати свідоцтво про право на спадщину за законом на ім’я Встановлювача П.С. нотаріус не зміг, оскільки на його думку нею було пропущено шестимісячний строк для подачі заяви на прийняття спадщини та не було надано оригіналу правовстановлюючого документа, що підтверджує право власності спадкодавця на земельну ділянку.

00.00.0000 року державним нотаріусом Першої Київської державної нотаріальної контори було винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії та було порекомендовано звернутись до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Метою позову в даній справі, є доведення факту постійного проживання Спадкодавцем П.З. разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини для подальшого вчинення передбачених законом дій для прийняття спадщини в порядку, що передбачений положеннями ЦК України та Закону України «Про нотаріат».

Шлюб між Спадкодавцем П.З. та Встановлювачем П.С (дівоче прізвище Спадкування) було укладено 00.00.0000 року. Після реєстрації шлюбу дружина перейшла на прізвище чоловіка «Спадкодавець».

Реєстрація шлюбу відбулась у Завитинському  районному відділі ЗАГС Юридичної області 00, про що в книзі реєстрації одружень було зроблено актовий запис №00 та видано свідоцтво про шлюб серія І-00 №000000.

Після реєстрації шлюбу подружжя проживало у квартирі за місцем реєстрації Спадкодавця 0.0. за адресою: м. Київ, вул. Юридична, буд. 0, кв. №0.

Через деякий час вони вирішили переїхати в будинок за місцем реєстрації Спадкодавця 0.0. за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Юриста, садове товариство «Нотаріус», будинок №00.

Приблизно з травня 0000 року і по теперішній час Спадкодавець Ф.П. та Встановлювач Т.В. постійно проживали за вищевказаною адресою, хоча місцем реєстрації Спадкодавця П.З. залишалась кв. №0, в буд. 0, по вул. Юридичній, в м. Києві.

Стан здоров’я Спадкодавця П.З. був незадовільний, він часто хворів, потребував лікування, постійного догляду та допомоги.

00.00.0000 року Спадкодавець В.С. була знята з реєстрації та переїхала на постійне місце проживання до чоловіка, але не зареєструвала своє проживання в зв’язку з технічними питаннями реєстрації в садовому будиночку.

Згідно з ч. 3 статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статті 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Як зазначено в довідці №0 від 00.00.0000 року виданою головою садового товариства «Нотаріус» Адвокат В.В. Спадкодавець О.О. проживала разом зі своїм чоловіком Нотаріус А.А. в будинку №00, за вказаною вище адресою з 0000 року.

00.00.0000 року сімейним лікарем Правознавцем А.А. було видано довідку про те, що Спадкодавець П.З. перебував на обліку у сімейного лікаря Великодмитровицької АЗПСМ у період з 00.00.2017 року по 00.00.2017 року.

Крім того, факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини підтверджується показами свідків.

Згідно ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Як зазначено у ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що місце перебування особи – це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місце проживання – житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.

Таким чином особа, яка проживала разом із спадкодавцем на час його смерті без місця реєстрації має право у судовому порядку встановити факт постійного проживання із спадкодавцем на момент його смерті.

Аналогічна правова позиція викладена у Постановах Пленуму Верховного Суду України від 21.02.2018 року по цивільній справі №317/2329/15-ц та від 28.02.2018 року по цивільній справі №633/344/16-ц.

Як зазначено у п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року № 7 справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.

Інші спадкоємці, які могли б прийняти спадщину після смерті Спадкодавця П.З., крім його дружини Встановлювача П.С., відсутні.

Таким чином для звернення до суду із позовною заявою за правилами позовного провадження не має підстав, оскільки  встановлення фактів, що мають юридичне значення, не можуть вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб, у зв’язку з їх відсутністю.

Відповідно до роз’яснень, викладених у пункті 23 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року № 7, Якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв’язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини.

Від встановлення цього факту залежить виникнення спадкових прав заявника та можливість їх подальшої реалізації, однак факт такого проживання може бути встановлений виключно в судовому порядку, у зв’язку з чим Шпак Т.В. змушена звертатись до суду.

В теперішній час іншими судами, за заявами Спадкодавця П.З. не розглядаються справи з приводу встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Позовні вимоги Встановлювача С.П. підтверджуються наступними документами: свідоцтвом про смерть Спадкодавця П.З, в якому зазначено, що останній помер 00.00.2000 року; свідоцтвом про укладення шлюбу від 00.00.1900 року, в якому зазначено, що 00.00.000 року був укладений шлюб між Спадкодавець П.З. та Встановлювач П.С.; постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 00.00.0000 року, в якій зазначено, що Встановлювачем В.Я. пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини та не надано правовстановлюючий документ, що підтверджує право власності спадкодавця на земельну ділянку; паспортом Встановлювача П.З., в якому зазначено, що вона була знята з реєстрації 00.00.0000 року і ніде не зареєстрована до теперішнього часу; договором дарування земельної ділянки від 00.00.0000 року, в якому зазначено, що Юрист О.О. подарував, Спадкодавець П.З. прийняв в дар земельну ділянку площею  0,0000 кв. м., розташовану на території Підгірцівської сільської Ради, садове товариство «Нотаріус», обухівського району Київської області; державним актом на право власності на земельну ділянку від 00.00.0000 року на ім’я Спадкодавець П.З.; довідкою голови с/т «Нотаріус», в якій зазначено, що Спадкодавець П.З. та Встановлювач П.С. проживали в будинку №00 в с. Підгірці с/т «Нотаріус» Обухівського району Київської області з 0000 року і остання продовжує мешкати в теперішній час; довідкою сімейного лікаря Костоправа Т.П., в якій зазначено, що Спадкодавець П.З. перебував на обліку у сімейного лікаря Великодмитровецької АЗПСМ у період з 00.00.0000 року по 00.00.0000 року; іншими доказами та показами свідків.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 4, 19, 293, 294, 315 ЦПК України, ст.ст. 1216-1223, 1261, 1268-1270 ЦК України, ст. ст. 2, 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року № 7, –

ПРОШУ:

 Постановити рішення, яким встановити факт постійного місця проживання Встановлювача Прийняття Спадщини, 00.00.0000 року народження, разом зі спадкодавцем Спадкодавцем Спадщини Позакону, 00.00.0000 року народження, який помер 00.00.0000 року на час відкриття спадщини за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Підгірці, садове товариство «Нотаріус», будинок №00.

«___» травня 2018 року                                  Юрист С.П представник СпадкодавцяТ.В.

Додаток:

 Копія заяви, для учасників справи, з додатками.

 1. Копія свідоцтва про смерть.
 2. Копія свідоцтва про шлюб.
 3. Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
 4. Копія договору дарування земельної ділянки від 00.00.0000року.
 5. Копія державного акта на земельну ділянку від 00.00. 0000 року.
 6. Копія паспорту Спадкодавця П.З
 7. Копія ІПН Встановлювача С.З.
 8. Копія довідки голови с/т «Нотаріус» про постійне місце проживання Спадкодавця П.З. . від 00.00.0000 року.
 9. Копія довідки сімейного лікаря від 00.00.0000 року.
 10. Копія довіреності від Встановлювача С.З.
 11. Оригінал квитанції про сплату судового збору у сумі 000 грн. 00 коп. у першому примірнику.

З повагою адвокат по встановленню юридичних фактів для спадкування….

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *