Позов про поділ майна подружжя з нерівним поділом часток

Зразок позовної заяви про поділ спільно нажитого майна подружжя з відступленням від засади рівності часток

Даний зразок підійде для ситуації, коли хтось з подружжя вважає, що заслуговує більше ніж на половину спільно нажитого майна.  Цей приклад позову може бути використаний як шаблон при написанні позовної заяви про поділ майна подружжя з присудженням комусь більшої частини.

Районний суд м. Києва

Позивач: Колишня Дружина Василівна

РНОКПП 2223334445

02121, м. Київ, вул. Декабристів 101, кв. 1

Тел: 0634567890

 

Відповідач: Колишній Чоловік Васильович

РНОКПП: 1112223334

02121, м. Київ, вул. Декабристів 101, кв. 1

Тел. 0501987654

Ціна позову: 1000000 грн. (2/3 квартири, загальною площею 90,5 кв. м.)

Суддя: Чесний В. В.

Справа: №007/1441/18

 

ЗАЯВА

(про збільшення розміру позовних вимог)

Адвокат сімейні спори…

У провадження Районного суду м. Києва перебуває справа №007/1441/18, за позовом Колишня Дружина Василівна до Колишній Чоловік Васильович про розірвання шлюбу.

У зв’язку з можливим подальшим порушення моїх прав, як співвласника спільно нажитого майна у шлюбі, вважаю за необхідне поставити питання про поділ цього майна.

У шлюбі ми купили квартиру №1, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Декабристів 101. Копії Договору купівлі-продажу та Витягу з Державного реєстру правочинів додаються (оригінали у відповідача).

При розгляді даної справи вимушена просити суд відступити від засади рівності часток подружжя, спираючись на обставини, що зазначені нижче.

Як видно з копії Рішення Районного суду м. Києва від 15.09.2017 р., наші спільні діти Малолітня особа 1 (12.03.2010 р. н.) та Малолітня особа 2 (30.11.2015 р. н.), проживають зі мною, і Колишній Чоловік Васильовияч повинен сплачувати аліменти на їх утримання. На даний час розмір коштів, що присуджений за аліменти недостатній для нормального фізичного та духовного розвитку наших спільних дітей.

 

Додатково важливо для суду знати, що у мене, позивача по справі, була проведена важка хвороба «Лікарський діагноз». Після цієї хвороби у мене значно погіршився стан здоров’я, потрібні постійні витрати на ліки, огляд лікарів та витрати пов’язані з цим. Копія результату аналізів від 12.12.2017р. та копія висновку лікаря від 25.06.2018р. додаються (оригінали знаходяться у мене).

З огляду на все вищевикладене стає зрозуміло, що ми з дітьми наразі у важкому матеріальному становищі, у зв’язку з чим задля захисту своїх та їхніх інтересів я і прошу Суд відступити від принципу рівності часток подружжя.

Керуючись ст. 49 ЦПК України: позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Консультації юриста у сімейних спорах…

Виходячи з п. 9 ,ч. 1, ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»: Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів.

Відповідно до ч. 1, ст. 69 Сімейного кодексу України: Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Згідно ч. 2 та 3, ст. 70 Сімейного кодексу України: При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Цікаво з судової практики у сімейних пританнях…

Беручи до уваги ч. 1, ст. 71 Сімейного кодексу України: Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Більше зразків позовних заяв у сімейних питаннях…

Тож зважаючи на усе вищевикладене, –

ПРОШУ СУД:

 1. Прохальну частину позову розглядати у наступній редакції:
  1. Розірвати шлюб між мною, Колишньою Дружиною Василівною та Колишнім Чоловіком Васильовичем, зареєстрований актовим записом №111 від «23» червня 2005 року у Дарницькому відділі реєстрації актів цивільного стану київського міського управління юстиції без вживання заходів щодо примирення подружжя.
  2. Після розірвання шлюбу повернути Колишній Дружині Василівні дошлюбне прізвище «Україночка»
  3. Визнати за мною, позивачем по справі (РНОКПП 2223334445), визнати право власності на 2/3 частки квартири №1, що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Декабристів 101.

Додатки:

 1. Копія свідоцтва про шлюб;
 2. Копії Договору купівлі-продажу ;
 3. Копія Витягу з Державного реєстру правочинів;
 4. Копія Рішення Районного суду м. Києва від 15.09.2017 р.;
 5. Копія аналізів;
 6. Копія висновку лікаря.

«__» липня 2018 р.                                           __________ Колишня Д. В.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *