Заява про встановлення факту народження дитини

Заява про встановлення факту народження дитини

До Дарницького районного суду м. Києва 

Заявник 1:

Іванова Олена Юріївна

Місце реєстрації:

Донецька обл., м. Єнакієве, вул. Могилянська 1

Місце фактичного проживання:

м. Київ, вул. Харківське шосе 1,

кв. 1, 02020

Засоби зв’язку відсутні

 ВІДЕО ЮРИДИЧНІ ПОРАДИ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В КІНЦІ ЗАЯВИ…

Заінтересована особа:

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Дарницького  районного управління юстиції в м. Києві

04213, м. Київ, пр-т. Героїв Сталінграда, 57

тел.: (044)485-21-58

ЗАЯВА

(про встановлення факту народження дитини)

01 вересня 2010 року, я, Іванова О.Ю., 01.01.1980 року народження, перебуваючи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, в Ялтинському міському пологовому будинку народила хлопчика.

Через відмову прикордонних сил Російської Федерації надати дозвіл на виїзд з тимчасово окупованої території, 01.01.2010 року я зареєструвала факт народження дитини та отримала медичне свідоцтво про народження зразка, що використовується на тимчасово окупованій території.

Документом, що підтверджує факт народження дитини є медичне свідоцтво про народження. Копія медичного свідоцтва про народження до заяви додається.

Я звернулась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві щодо реєстрації народження дитини. Копія свідоцтва про шлюб до заяви додається.

Але у зв’язку з тим, що державні органи на території України не визнають документів наданих «державними органами» на території не підконтрольній Україні, мені, було відмовлено щодо реєстрації народження дитини.

Відповідно, нам було рекомендовано  звернутися до суду, оскільки даний документ не визнається таким, на підставі якого проводиться державна реєстрація народження дитини, а у зв’язку із відсутністю первинного медичного свідоцтва про народження у проведенні державної реєстрації народження дитини.

Згідно з п.7 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Згідно копії медичного свідоцтва про народження, виданого Ялтинським міським пологовим будинком від 01.01.2010 року, серія 35, № 012578, я – Іванова О.Ю., народила хлопчика, вагою 3500 грамів.

Згідно медичного свідоцтва про народження, виданого Ялтинським міським відділом запису актів цивільного стану Департаменту запису актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим від 01.01.2010 серії 11, № 125412 , я – Іванова О.Ю. є матір’ю народженої дитини.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків.

Відповідно до ч.4 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану та п.2 Глави 1 Розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 №52/5 підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є: медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі – медичне свідоцтво про народження), що видається закладами охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я державна реєстрація народження проводиться на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024 (із змінами) (далі – медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу), та висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я за формою, встановленою у додатку 3 до Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2013 року № 9.

Відповідно до п.4 ч.4 ст.13 Закону за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Відповідно до ч.2 ст. 18 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» гарантії прав, свобод та законних інтересів осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України та перебувають на території України на законних підставах, визначаються Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” внутрішньо переміщена особа має право на проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування.

Вважаю, що зважаючи на дані, які містяться в поданій мною заяві та доданих до неї доказах, суд має всі підстави встановити факт народження дитини.

Зважаючи на вище наведене, керуючись статтею 234, 256 ЦПК України:

ПРОШУ: 

  • Прийняти дану заяву до провадження;
  • Встановити той факт, що я – Іванова О.Ю., 01.09.1980 року народження, народила 01.01.2010 року хлопчика та встановити факт народження дитини.

Додатки:

  • Копія Медичного свідоцтва про народження дитини;
  • Оригінал документу про сплату судового збору;
  • Копія заяви з додатками;

«     »_________2010 року                                                     ____________ Іванова О.Ю.

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

 

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

 

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

 

Судова практика спадкування та спадкові спори.

 

Позовні заяви: сімейні суперечки

 

Заява про встановлення факту народження дитини на російській…

ПОРАДИ АДВОКАТІВ, ЮРИСТІВ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ  ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ, ЩО МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ.

З повагою адвокат по встановленню фактів народження дитини…

1 коментар до “Заява про встановлення факту народження дитини

  1. Григорий

    Прекрасный образец. А есть ли образец для крымчан у которых на руках св. о рождении уже русское, справки из роддома нет (в загсе забирают при выдаче свидетельства). Заявление “про встановлення факту народження дитини” но уже на основе ЗаконаУкраїни від 04 лютого 2016 року № 990-VIII
    Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *