Заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів

Зразок заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів

Даний зразок заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів написаний у зв’язку з тим що шлюб між Заявником та Боржником було розірвано, а їх неповнолітня дитина залишилася проживати із Заявником. Боржник вже певний період часу не бере участі у вихованні та утриманні спільної дитини. Заявник просить суд видати судовий наказ про стягнення аліментів на утримання їх неповнолітнього сина у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) Боржника, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини, щомісячно і до повноліття дитини.

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО АЛІМЕНТІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ ЗАПИСУ

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

         ________ районний суд м. Києва

                                                                          ______, м.____, вул. ________, буд.__


                                                                          Заявник: ________________
                                                                         
м.______, вул.________,
буд.___, кв.___
Реєстраційний номер облікової картки

                                                                                платника податків(РНОКПП) __________

                                                                          E-mail:_______

                                                                          тел._______________

                                                              

     Боржник:________________
м.______, вул.__________,
буд.___, кв.____
Реєстраційний номер облікової картки

                                                                                платника податків(РНОКПП) ___________

                                                                          E-mail: _________

                                                                          тел.__________

       

З А Я В А

про видачу судового наказу

про стягнення аліментів

     _00_ _місяць_ 20__ року я, _Заявник_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження, уклала шлюб з _Боржник_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження, який ми зареєстрували _00_ _місяць_ _0000_ року у _________ відділі державної реєстрації актів цивільного стану _________ міського управління юстиції у _________ області, про що складено відповідний актовий запис №____. (Копія свідоцтва про шлюб дадається)

У шлюбі у нас народилася дитина: _ПІБ дитини_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження Серія ___ № _____ від _00_ _місяць_ _0000_ року. (Копія свідоцтва про народження додається)

Шлюб між мною та боржником розірвано _00.00.0000_ року, що підтверджується копією рішення _________ районного суду м. ______ від _00_ _місяць_ _0000_ по справі № _/___/____/__. (Копія рішення суду про розірвання шлюбу додається).

Після розірвання шлюбу наша дитина з _00_ _місяць_ _0000_ року постійно проживає зі мною за адресою: м.______, вул.________, буд.___, кВ.__.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до до досягнення нею повноліття, однак боржник з _місяць_ _0000_ року не бере участі у вихованні та утриманні нашої спільної дитини.

Вимогами ч.3 ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Відповідно до ч. 5 ст. 183 СК України той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Згідно ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ст. 5,8 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.

На підставі викладеного та у відповідності до ст.ст. 180 – 183 СК України, керуючись ст.ст. 161-164, 167 ЦПК України,

 

ПРОШУ СУД:

     Видати судовий наказ про стягнення з _Боржник_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження року народження, на користь _Заявник_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження, аліментів на утримання неповнолітнього сина _ПІБ дитини_, _00_ _місяць_ _0000_ року народження, у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) _Боржника_, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини, щомісячно, починаючи стягнення з _00_ _місяць_ _0000_ року і до повноліття дитини.

 

Додатки:

  1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу Серія ___ №______.
  2. Копія свідоцтва про народження дитини Серія ____ № _____.
  3. Копія рішення суду про розірвання шлюбі № _/___/____/__.
  4. Копія заяви разом з доданими документами для боржника.

 

«_____» _місяць_ _0000_ року                                    _Заявник._

СУДОВИЙ НАКАЗ (АЛІМЕНТИ)

ЗАПЕРЕЧЕННЯ НА ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ПО АЛІМЕНТАХ

З повагою, адвокат по аліментах ЮК ДОМПРАВО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *