Заперечення щодо сплати аліментів

ЗРАЗОК ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПО АЛІМЕНТАХ

Даний зразок заперечення написаний на позовну заяву у справі про стягнення аліментів на утримання дитини. Сплата аліментів розміром 1/3 частина від доходу є для Відповідача непосильною через життєві обставини. Відповідач просить суд встановити розмір сплати аліментів як 1/5 частини від його доходу.

Інформація актуальна станом на 2021 рік

До ДАРНИЦЬКОГО  районного суду Київської області

 

Суддя Кравченко М.В.

У справі № 372/4818/15-ц

Адвокат Аліментний Аліментович

Відповідач у справі:

Той Що Неплатить

м. Київ, вул. Дарницький район, кв. 55, 08704

Тел.: 098-821-66-42

 

Позивач у справі:

Юрист Сімейні  Справи

м. Київ, вул.Харківська 111, кв. 55, 08704

Тел.: 0988216642

Заперечення на позовну заяву

У провадженні судді Дарницького  районного суду Київської області Юрист М.В.  знаходиться справа за позовом Адвоката Оксани Федорівни до Юриста Станіслава Анатолійовича про стягнення аліментів на утримання дитини.

Відповідно до ст. 128 ЦК України, відповідач має право подати суду письмове заперечення проти позову із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення.

Враховуючи викладене, я частково заперечую проти позову, оскільки вимоги позивача викладені в такому позові є незаконними та необґрунтованими, що підтверджується наступним:

Я розумію свій обов’язок сплачувати аліменти та не маю наміру від нього ухилятися, але сплата аліментів розміром 1/3 частина від мого доходу є для мене непосильною.

Моя середня місячна заробітна плата складає 4, 000 (чотири тисячі) грн., 1/3 частина з неї складає приблизно 1, 300 грн. Хочу зауважити, що прожитковий мінімум про який говорить позивач для дитини відповідного віку, а саме для нашого сина, якому 17 років складає 1, 455 грн..

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Тобто обов’язок по утриманню дитини лежить як на батькові так і на матері, отже забезпеченням нашого спільного із позивачкою сина повинно покладатися на нас обох.

При стягненні із мене аліментів у розмірі 1/3 частина від доходу виходить що я практично самостійно забезпечую сина прожитковим мінімумом, що суперечить наведеному вище, а саме обов’язку обох батьків утримувати свою дитину.

Щодо наведених позивачем чеків оплати навчання.

Рішення про навчання сина у коледжі інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ, було особистим рішенням позивачки, оскільки мене просто ставлять перед фактом оплати.

Щодо перебуванні на утриманні позивача іще і повнолітньої доньки від іншого шлюбу, то тут є доречним звернути увагу суду на вік, а саме 21 рік, та те що у неї також є батько у якого теж є обов’язок утримання своєї дитини.

Хоча, що утримання повнолітніх дітей, сімейний кодекс нам каже, що це має місце лише за умови можливості надання такої допомоги та відсутності у повнолітньої дитини самостійного доходу, який перевищує дохід батьків.

Разом з тим звертаю увагу суду, що позивачем не надано доказів про навчання її повнолітньої доньки на контрактній основі, а також не надано доказів про дохід доньки.

Також позивачем не надано доказів про її особистий дохід, що унеможливлює побачити її реальний фінансовий стан.

Також хочу звернути увагу суддів на положення ст.182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Враховуючи специфіку моєї роботи, я маю ризик отримати виробничу травму. Нажаль такий випадок трапився та на даний момент у мене струс головного мозку, що підтверджується довідками, які я додаю до заперечення, а саме: виписний епікриз, довідка № 8533, акт № 01-15 про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом та акт проведення розслідування (до заперечення додаються).

Також у мене на утриманні є непрацездатна матір пенсіонер, яка отримує мінімальну пенсію розміром, ________. Копія пенсійного посвідчення та довідки про нарахування пенсії додаються.

Також додаю моє свідоцтво про народження, яке підтверджує, що ________________________________ дійсно є моєю матір’ю.

Також я допомагаю сестрі, яка є епілептиком та потребує допомоги. Копія довідки про стан здоров’я ___________________________ та копія її свідоцтва про народження додаються.

Враховуючи усе вищевикладене, вважаю, що доцільним буде стягнення із мене на користь спільного із позивачкою сина аліментів у розмірі 1/5 частини від мого доходу.

Саме такий розмір аліментів, буде доцільним тане буде суперечити чинному законодавству.

Сплату аліментів гарантую.

Додатки:

  1. Копія виписного епікризу;
  2. Копія довідки № 8533;
  3. Копія акту № 01-15 про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом;
  4. Копія акту проведення розслідування;
  5. Копія пенсійного посвідчення _______________________________;
  6. Копія довідки про нарахування пенсії;
  7. Копія свідоцтва про народження ________________________________;
  8. Копія довідки про стан здоров’я ___________________________;
  9. Копія свідоцтва про народження _______________________________.

___.01.2016 р.                                                                                  ____________ Адвокат С.А.

Сімейні питання та суперечки. Адвокат. Юрист. Юридичні послуги та допомога.

Юридичні консультації по сімейних суперечках і сімейних питаннях.

Судова практика сімейні суперечки.

Позовні заяви: сімейні суперечки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *