За які строки потрібно оформити спадщину?

Необмежений строк на оформлення спадщини

Інформація актуальна станом на 2021 рік

У даній консультації Ви отримаєте відповідь Юристів та Адвокатів на питання за які строки потрібно оформити спадщину. Дана консультація буде корисна особам, які оформлюють спадщину та хвилюються щоб устигнути її оформити, та так би мовити не проґавити.

Адвокат оформлення спадщини

Отже, перше питання, чи є законом передбачені строки для оформлення спадщини?

Законодавством України, не передбачено чіткого строку для оформлення спадщини. Тобто, проґавити свою спадщину через не оформлення, не є можливим, оскільки не встановлено термін для їх оформлення.

Юридичні консультації по спадкуванню

Виходить що якщо немає чіткого строку для оформлення спадщини, то відповідно я можу її взагалі не оформлювати?

Ні, дане твердження теж не можна назвати правильним, хоча така практика існує. Оскільки до моменту оформлення спадщини Ви не можете вважатися повноцінним власником майна. До моменту оформлення спадщини у вас буде лише право на користування спадковим майном, але без права розпорядження спадковим майном.

Цікаво з судової практики у справах про спадкування

За які строки я реально можу оформити спадщину?

Чисто теоретично Ви можете отримати Свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом одразу на наступний день після спливу шести місяців. Але на практиці строки бувають різними, тут усе залежить від Вашого бажання та наявних у Вас документів.

Приклади позовних заяв у спадкових спорах

Чи ускладниться процес оформлення спадщини, якщо я прийду до нотаріуса оформлювати спадщину через рік чи два?

Сам процес оформлення спадщини не змінюється, і Ваше право на спадщину не буде оспорюватися, але може змінитися порядок видачі Свідоцтва про право нас спадщину, чи наприклад довідки які Ви збирали раніше для отримання свідоцтва про право на спадщину втратили свою актуальність і Вам доведеться збирати нові, а це в свою чергу впливає на строк оформлення Спадщини та видачі Свідоцтва про право на спадщину.

Але потрібно врахувати, що термін зберігання спадкової справи складає 75 років.

Чи залежить моє право власності на спадкове майно від часу його оформлення?

Від часу оформлення спадщини залежить Ваше право на розпорядження спадковим майном. Тобто поки Ви не оформите спадщину, Ви не матимете права на відчуження спадкового майна.

Як прискорити строки для оформлення спадщини?

Для того щоб оформити спадщину у максимально короткі строки, радимо Вам не затягувати із збиранням необхідних документів (які саме Вам підкаже Ваш нотаріус) та чітко виконувати інструкції нотаріуса, саме в такому випадку уся спадкова справа буде сформована протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця, а відповідно і Свідоцтво про право на спадщину можна буде отримувати відразу після спливу шестимісячного строку.

За які строк ипотрібно офрмити спадщину – російською

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *