Чи справді з 1 листопада не можна спадкувати чи подарувати майно?

З 1 листопада не можна успадкувати чи подарувати (прийняти в дар) майно – правда чи обман?

Інформація актуальна станом на 2021 рік

Дана стаття стосується новин про те, що з 1 (першого) листопада в Україні люди будуть позбавлені можливості успадкувати нерухоме майно чи подарувати (прийняти в дар) його. Сьогодні ви отримаєте відповідь адвоката з нерухомості, підкріплену посиланням на чинне законодавство, про те, чи дійсно це так.

Адвокат всі види представництва з приводу нерухомості

Чому виник слух про те що з 1 листопада не можна успадкувати та подарувати майно?

Фактично кожного року, починаючи з 2013 року, українці слухають цю цікаву новину про те, що з 1 листопада можна забути про спадкування та дарування. Слухи ці пішли через Постанову КМУ №231 від 04.03.2013 р. про «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства». Там і була зазначена інформація, що суб’єкти оціночної діяльності не зможуть робити оцінку для цих угод, а відповідно нотаріуси не проведуть ці угоди без оцінки, маємо замкнутий круг. Тобто фактично позбавлення можливості на спадкування та дарування – проте знову ж таки це лише слух.

Консультації юриста з питань операцій з нерухомістю (квартири, будинки, земля)

Що ж робити людям у такій ситуації? Що тепер усі залишаться без спадщини?

Не потрібно робити поспішних висновків. Насправді ситуація з цією Постановою давно змінилася, потрібно мати лише базові знання юриспруденції, аби в цьому розібратися. Якщо зайти на сайт Верховної Ради, можна просто побачити, що ця постанова втратила чинність.

Практика судів у розглядах спорів про нерухомість

Чому скасували цю постанову?

Постанова була визнана незаконною та скасована за Постановою Вищого адміністративного суду України ще 29.07.2015 року. Справа № К/800/62987/13. Кому цікаво повний текст, може знайти його у реєстрі судових рішень за датою та номером, або резолютивну частину на сайті Верховної Ради.

Зразки позовних заяв для судових справ по нерухомісті

Чому з 2013 по 2015 люди тоді спадкували і дарували?

Бо судовий процес по визнанню Постанови КМУ незаконною розпочався ще 18 липня 2013 року. Фактично процес почався.

То що це за новини щороку про те що дарування та спадкування відмінили з 1 листопада?

Це всього на всього найбільший юридичний фейк року, не більше. Можете бути спокійні за своє спадкове майно, чи майно, що хочете подарувати чи прийняти в дар.

Чи справді з 1 листопада не можна спадкувати чи подарувати майно? – російською

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *