Відсутність ордеру не дорівнює відсутність права на кімнату?

Якщо немає ордеру, то це не означає, що права на кімнату у вас точно немає

Інформація актуальна станом на 2023 рік

У даній консультації Ви отримаєте відповідь Юристів та Адвокатів на питання як відвоювати своє право на кімнату у гуртожитку, якщо Ви втратили ордер, чи можливо він навіть і не видався, але проживаєте у кімнаті гуртожитку на постійній основі.

 

Отже, перше питання, чи втрачаю я право на житло, якщо втратив ордер?

Відповідь на це питання є чіткою та не підлягає сумніву. Відсутність ордеру не позбавляє права на користування житлом. Ордер надає право на вселення та реєстрацію у кімнату чи інше житлове приміщення. Але ні в якому разі відсутність ордеру не означає відсутність права на проживання у гуртожитку.

Адвокат квартирні питання

Тобто, можна зробити висновок, що ордер це просто «папірець», і його відсутність чи наявність нічого не вирішують?

Ні, така думка є невірною, оскільки Ордер це не просто «папірець», саме завдяки йому Ви можете підтвердити своє законне право на користування кімнатою, а у подальшому і приватизацію цієї кімнати у свою приватну власність.

Консультації юриста з квартирних питань

Що ж тоді робити якщо втратили ордер на кімнату у гуртожитку?

У випадку втрати ордеру, його потрібно відновити. Це можливо зробити наступним чином, отримати дублікат ордеру в органі який його видавав. Але на практиці ситуація може бути складнішою, органу який видавав ордер на день його втрати може уже не існувати, або інформація про видачу ордеру може бути відсутня. І тоді відновити ордер буде неможливо.

Цікаво з судової практики про квартирні питання

Якщо ордер неможливо відносити, що тоді робити?

У випадку неможливості відновлення ордеру, потрібно звернутися до суду та у судовому порядку визнавати за Вами право наймача кімнати у гуртожитку.

І наостанок, чи можлива ситуація, що ордер взагалі не видавався?

Можливо, хоча це скоріше виключення ніж правило. Але навіть у випадку неотримання ордеру при вселені у кімнату, Вам все одно доведеться його відновлювати або в судовому порядку доводити своє законне право на користування кімнатою, у якій Ви проживаєте.

Приклади позовних заяв у квартирних питаннях

Чи потрібно мені після рішення суду про визнання мене наймачем кімнати кудись звертатись та отримувати свій ордер?

Ні, рішення суду про визнання Вас наймачем кімнати і буде документом, який фактично заміняє ордер та підтверджує Ваше право на користування кімнатою у гуртожитку, а також відповідно у майбутньому може бути використане для переведення кімнати у Вашу приватну власність.

 

1 коментар до “Відсутність ордеру не дорівнює відсутність права на кімнату?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *