Які документи потрібні нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу квартири у 2017 році:

Консультація юриста: Які документи потрібні нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу квартири :

Інформація щодо нерухомості актуальна станом на 2022 рік

Ітак, ви вирішили продати свою квартиру. Визначилися із ціною, можливо уже і нотаріуса вибрали, який оформить юридично вашу домовленість, тобто посвідчить договір купівлі-продажу квартири. Але тут раптом стикаєтесь із великим переліком документів, який озвучує нотаріус для посвідчення договору купівлі-продажу.

Що ж це за документи, для чого вони потрібні та де їх узяти?

Юридичні консультації – купівля продаж нерухомості…

Орієнтовний перелік документів для нотаріуса:

  1. Правовстановлюючий документ на квартиру;
  2. Технічний паспорт;
  3. Інформаційна довідка БТІ;
  4. Довідка про кількість зареєстрованих осіб у квартирі;
  5. Дозвіл органу опіки та піклування у разі необхідності;
  6. Оцінка квартири;
  7. Паспорти та ідентифікаційні коди покупця та продавця.

Щодо правовстановлюючого документу на нерухомість:

Перший і самий основний це правовстановлюючий документ на квартиру, тобто той що посвідчує Ваше право на квартиру. Це може бути Свідоцтво про право власності, Свідоцтво про право на спадщину за законом або Свідоцтво про право на спадщину за заповітом, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни або рішення суду про визнання за Вами права власності. Даний документ обов’язково повинен бути у оригіналі та із відповідною відміткою про його реєстрацію у єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Юридичний супровід купівлі продажі квартир у місті Київ.

Щодо Технічного паспорту на квартиру:

Наступний у нас іде технічний паспорт на квартиру. Технічний паспорт на квартиру це технічна документація, тобто у ньому вказуються технічні характеристики Вашої квартири, а саме загальна площа, житлова площа, площа ванної кімнати, санвузла і загальний план квартири. Якщо у Вас відсутній технічний паспорт на квартиру, Ви можете його замовити державному чи приватному БТІ.

Щодо Інформаційної довідки БТІ:

Наступний документ, у нас досить цікавий, оскільки у зв’язку із змінами законодавства відпадає його необхідність, це у нас Інформаційна довідка БТІ (бюро технічної інвентаризації). Чому відпадає її необхідність? Починаючи із 2013 року, реєстрація права власності проводиться у єдиному електронному реєстрі, до якого мають доступи нотаріуси, тому відповідно нотаріус самостійно заходить у реєстр і перевіряє реєстрацію у ньому. У випадку ж, якщо Ваше право власності було набуте Вами та зареєстроване до 2013 року і БТІ, в такому випадку нотаріусу потрібне документальне підтвердження цієї реєстрації, що і являє собою Інформаційна довідка БТІ. Інформаційну довідку БТІ надає відповідно саме БТІ на Вашу заяву або запит нотаріуса.

Щодо довідки про склад зареєстрованих осіб у квартирі:

Довідка про кількість зареєстрованих осіб у квартирі ( колишня Ф-3), являє собою інформацію про кількість зареєстрований осіб у квартирі, видається Центром надання адміністративних послуг (ЦНАП) у районі де находиться Ваша квартира на запит нотаріуса.

Щодо дозволу органу опіки та піклування:

Даний документ знадобиться Вам, якщо у квартирі є зареєстровані малолітні ( до 14 років) або неповнолітні ( від 14 до 18 років) діти або ж діти являються одним із співвласників квартири, що продається. З метою захисту прав дітей держава в лиці Служи у справах дітей контролює угоди із їх участю.

Щодо оцінки майна:

Оцінка Вашого майна. Оцінка потрібна для сплати податку після оформлення договору купівлі-продажу. Бувають випадки, коли оцінка майна може не співпадати із тою сумою за яку Ви реально продаєте квартиру, дана обставина не являється суттєвою ознакою, оскільки у Оцінці вказується ринкова вартість, а продаєте Ви за ту вартість яка влаштовує Вас та покупця.

Щодо паспорту та ідентифікаційного коду:

І кінцевими документами у нас являються оригінали паспортів та ідентифікаційних кодів покупця та продавця.

Ось так виглядає перелік необхідних для посвідчення договору купівлі-продажу квартири у нотаріуса.

 

Судова практика з приводу нерухомості…

 

Позовні Заяви щодо нерухомості…

 

Перелік документів щодо посвідчення договорів купівлі квартир на російській мові.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *