Як виписати особу з квартири, яка там не проживає більше року?

 

Юридична консультація: Як виписати особу з квартири, яка там не проживає більше року.

Відповідь юриста по питанню виписки:

Отже Ви проживаєте в квартирі, яка належить Вам на праві приватної власності або Ви є наймачем неприватизованої квартири. У квартирі, Ви колись когось прописали. Наприклад: колишнього чоловіка або жінку. Знайомого який попросився. Когось іще.

В добровільному порядку особа виписуватися відмовляється.

Куди потрібно звертатися для виписки людини з квартири?

Мабуть відповідь, на дане питання Ви знаєте: звичайно в суд з позовною заявою про позбавлення права користування житлом.

Варіант 1: позбавлення права користування (виписка) житлом у квартирі, яка належить на приватній власності. Зразок позовної заяви про позбавлення права користування житловим приміщенням 1.

Варіант 2: позбавлення права користування (виписка) житлом у квартирі, яка не приватизована. Зразок позовної заяви про позбавлення права користування житловим приміщенням 2.

Що потрібно довести у суді у справі про виписку особи (колишнього чоловіка, жінки, тощо):

У разі позбавлення права користування житлом (квартирою), яка належить Вам на праві приватної власності – Вам потрібно довести, що особа не проживала у вашому житлі більше року.

Якщо ж ви хочете виписати з квартири особу, яка не проживає у квартирі або іншому житлі, яке є неприватизоване, тобто знаходиться у комунальній або державній власності вам потрібно довести, що особа там не проживає більше шести місяців.

Як можна довести факт не проживання у житлі для позбавлення права користування (виписка).

Доказами у даних справах, є покази свідків, письмові доказ (наприклад акти житлово-комунального підприємства, квитанції про оплату комунальних послуг тощо, ваші особисті пояснення в якості свідка.

Які труднощі можуть виникнути під час доведення у суді обставин не проживання особи у квартирі більше визначеного терміну?

Найбільшою проблемою під час виписки особи з квартири у судовому порядку, є та обставини, що відповідач у справі пробує довести факт перешкоджання його знаходження, входу в житло. Тому перед тим, як подати позов до суду про позбавлення права користування житлом потрібно зважити всі за і проти і отримати юридичну консультацію у грамотного юриста або адвоката.

Чи можливо виписати особу в судовому порядку без допомоги юриста і адвоката?

Звертаючись у суд із даним позовом потрібно зважати, що справа про позбавлення права користування житлом стосується одного із ключових прав людини. Також потрібно зважити ту обставину, яку позицію займе особа, яку ви збираєтеся позбавляти права користування житлом.

Дякуємо, що прочитали дану юридичну консультацію.

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

 

Стаття “Як виписати особу з квартири, яка там не проживає більше року?” російською мовою…

 

Адвокат або юрист по житлових питання.

 

Юридична консультація — приписка, реєстрація місця проживання, право користування житлом.

 

Судова практика нерухомість (квартири/будинки/земельні ділянки/інша нерухомість)

Позовні заяви: нерухомість (будинки, квартири, земля)

 

2 коментарі до “Як виписати особу з квартири, яка там не проживає більше року?

  1. Наталія

    чи можна прописатися до будику, якщо власників двоє, мама і тато, але тато помер, (минуло лише місяць після смерті), мама дає згоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *