Як ділиться майно при розлученні?

Юридична консультація: поділ майна подружжя при розлученні.

Консультація юриста з приводу питання: як поділити майно при розлученні.

Яке майно подружжя є спільне?

Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом спільної сумісної власності подружжя.

Якщо вартість майна, що належало до одруження збільшилося?

Також, відповідно до статті 62 сімейного кодексу України, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Даний випадок стосується тієї ситуації, наприклад: під час шлюбу здійснено реконструкцію, поліпшення будинку, який належав іншому члену подружжя.

Яке майно є особистою власністю чоловіка або дружини?

Статті 57 Сімейного кодексу України відносить до особистої приватної власності наступне майно:

  1. Майно набуте чоловіком дружиною до шлюбу.

  2. майно набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Тобто, успадковане і подароване Вам майно не ділиться.

  3. Майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

  4. Житло набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації. Примітка, тобто приватизована повністю або частково квартира є особистою власністю чоловіка або дружини.

  5. Земельна ділянка, набута чоловіком, дружиною за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених.

Кому належать речі індивідуального користування наприклад коштовності,, які придбані за час шлюбу?

Відповідно до частини другої статті 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

 Кому належать під час розлучення нагороди, що отримані за особисті заслуги?

Відповідно до частини другої статті 57 Сімейного кодексу України особистою приватною власністю дружини та чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.

Примітка:

Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.

Кому належить майно, що частково куплене за спільні кошти а частково за особисті?

Якщо у придбанні майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску.

Якщо на користь чоловіка або дружини присуджується відшкодування моральної шкоди?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

Що робити, якщо чоловік придбав майно за період, коли вони були в зареєстрованому шлюбі?

У даному випадку суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Кому належать під час розлучення страхові суми, одержані ним за обов’язковим і добровільним страхуванням?

Щодо страхових сум під час розлучення: Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, одержані нею, ним за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

 Висновки:

Все майно, яке подружжя набуло за час шлюбу є спільним майном і підлягає поділу. Яке майно подружжя не ділиться під час розлучення?

Дякуємо за увагу.

З повагою ЮК “ДОМПРАВО”

 

Стаття “Як ділиться майно при розлученні?” російською мовою…

 

Юридичні послуги щодо поділу майна.

 

Юридична консультація щодо поділу майна.

 

Судова практика з питання: як ділиться майно при розлученні.

 

Позовні заяви по сімейних суперечках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *