Як відвідати суд в режимі відео.

Консультація юриста: Судове засідання в режимі відео конференції.

 Найчастіші питання до і відповіді до юриста з приводу проведення суду в режимі відео конференції.

Юридичні послуги у місті Київ….

 Яким чином можна взяти участь у судовому засіданні у випадку, якщо суд знаходиться в іншому місті або взагалі в віддаленому від вас регіоні України?

Можна видати довіреність на представника, який за відповідну плату поїде на судове засідання.

Інший спосіб взяти участь у судовому розгляді справи особисто або через своїх представників – це подати клопотання про участь у засіданні у режимі відеоконференції.

Куди подавати таке клопотання?

Клопотання потрібно відправити до того суду, який розглядає вашу справу, на ім’я того судді, який її розглядає. Суддя суду, де знаходиться ваша справа, доручає суду, який ви обрали, забезпечити проведення відеоконференції.

Хто може подати таке клопотання?

Будь-хто зі сторін або учасників судової справи.

Де саме можна провести відеоконференцію?

У будь-якому суді в вашому місті, до якого вам зручно прибути.  У даному випадку суд, який ви оберете самостійно для проведення відеоконференції, буде посередником між вами та судом, який розглядає вашу справу.

Суддя у вас при цьому не змінюється. А на самому засіданні буде присутній один з працівників суду, до якого ви бажаєте прибути. Задача працівника – забезпечити безперебійний відеоконференц зв’язок між судами та сканувати й відправляти скановані копії матеріалів, які ви вважаєте за потрібне надати в якості доказів, або ваші заяви, клопотання, судді, який розглядає справу.

При цьому всі інші сторони та учасники справи будуть присутніми на судовому засіданні у тому суді, де знаходиться ваша справа, якщо тільки вони не подали клопотання про участь у засіданні у тому ж суді, де бажаєте бути присутнім ви.

Чи обмежені ви у виборі суду, до якого ви бажаєте прибути для участі у судовому засіданні?

Єдина умова при виборі суду, це технічні можливості суду. Тобто суд має бути оснащений відповідною технікою та програмним забезпеченням. Список судів, які оснащені технічними можливостями, можна знайти на сайті судової влади, або подзвонивши до конкретного суду, який вас цікавить.

Інших обмежень не існує. Немає прив’язки до вашого місця проживання чи прописки, тощо. Ви можете обрати будь-який зручний для вас суд.

Коли подавати клопотання?

Можна подавати одразу після того, коли ви дізналися дату та час вашого судового засідання, але не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання.

Що писати у клопотанні?

У клопотанні зазначається суд (назва суду та його адреса), до якого ви хочете прибути для проведення відеоконференції; причину, чому ви вважаєте за необхідне провести відеоконференцію (наприклад, через віддаленість суду, в якому знаходиться справа та у зв’язку зі складністю забезпечення своєї явки); дату і час проведення чергового судового засідання; якщо у вас є представники, то їхні прізвища, імена та по-батькові та долучити до клопотання копію довіреності на них.

Яка вартість послуги?

Безкоштовно. Ніякі додаткові збори та платежі оплачувати не потрібно.

Як дізнатись задовольнили чи відмовили вам у розгляді справи в режимі відеоконференції?

На вашу адресу (поштою або електронною поштою, якщо ви таку надавали) та до суду, який ви обрали для участі в режимі відеоконференції (електронною поштою), буде надіслано ухвалу про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Якщо ухвала не надійшла, ви можете дзвонити напряму до суду, який розглядає вашу справу та запитати помічника судді чи задовольнили ваше клопотання.

Якщо ваше клопотання буде суддею задоволено, ви братимете участь у судовому засіданні.

Чи маєте ви право приїхати на судове засідання до того суду, де знаходиться ваша справа, після того, коли ваше клопотання про відеоконференцію вже задовольнили?

Так. Якщо до дати засідання ви передумали і бажаєте приїхати на судове засідання до того суду, який розглядає вашу справу, це ваше право. У такому випадку ви берете участь у судовому засіданні в загальному порядку і відеоконференція не буде проводитись.

Чи потрібно подавати на кожне наступне засідання нове клопотання про відеоконференцію?

Ні, не потрібно. Ви подаєте клопотання один раз, дату наступних засідань узгоджуєте з суддею і при цьому зазначаєте, що хочете й надалі проводити судові засідання в режимі відеоконференції.

Юридичні консультаціі: нерухомість, спадкування, сімейні питання….

Судова практика: спадкові, сімейні та спори по нерухомості….

Зразки позовних заяв…

Судове засідання по відео на російській…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *