Як купити не оформлену, “не стопроцентну” спадкову квартиру?

Купівля успадкованої, але не оформленої квартири у власність протягом шести місяців з момент смерті її власника. Як це зробити?

Дана юридична консультація стосується випадку, коли власник квартири, бажаючи продати квартиру, знайшов покупця, уклав попередній договір купівлі продажу квартири (нотаріально його посвідчивши) і помер. Потенційний покупець квартири і надалі бажає її купити. У померлого є єдиний відомий спадкоємець – його дочка ( з її слів). Спадкоємиця не заперечує проти продажі квартири, за ціною, яку визначив померлий батько. Як потенційному покупцеві і потенційній власниці оформити свої відносини.

Послуги нотаріуса з приводу нотаріального посвідчення попереднього договору купівлі-продажу квартири тут.

Юридична консультація з даного питання:

Інші юридичні консультації з приводу купівлі продажі нерухомості тут.

Чому назва даної статті “не оформена, не стопроцентна квартира”?

На нашу думку, оскільки з моменту смерті продавця квартири не пройшло ще шість місяців, то не відомо, чи дійсно його дочка буде єдиною спадкоємницею, хоча у більшості випадків, тільки в голівуді появляються діти, про яких ніхто нічого не знав. Але життя є життя.

Тому, якщо з’являться інші спадкоємці, не відомо, чи взагалі вони захочуть і зможуть щось Вам продати. Наприклад, нічого Вам не зможуть продати неповнолітні або недієздатні спадкоємці.

Також не відомі боргові зобов’язання померлого продавця квартири, Не відомо, чи не захоче хтось (наприклад колишня справжня або цивільна дружина посудитися за цю власність.

Також не відомі боргові зобов’язання потенційного продавця (спадкоємця).

Отже, вибір щодо купівлі “кота в мішку” за потенційним власником.

Якщо ж все таки покупець впевнений,  що все добре (правда бажано що б його думка базувалася на кваліфікованій консультації юриста, попробуємо дати поради  у даній ситуації.

Юридичні послуги (адвокат, юрист) тут.

Виникає питання: а чи не можна просто почекати протягом шести місяців?

Вважаємо, що просто чекати на “свою” квартиру не варта. Навіть квитки на поїзд особи бронюють завчасно (якщо поїздка дуже важлива). А у даному випадку розмова ведеться про житло.

Тому рекомендуємо укласти між Вами і спадкоємцем житла попередній договір купівлі продажу квартири, незважаючи, що один договір між Вами і Померлим Продавцем вже існує.

Юридичні особливості, на які зверніть увагу:

Проведіть ще раз детальний юридичний аналіз ситуації, що склалася.

Контролюйте оформлення спадщини продавцем. Навіть в добровільно примусовому порядку запропонуйте знайомого (свого) нотаріуса і юриста, що буде здійснювати юридичний супровід оформлення спадщини.

Рекомендуємо оформлювати спадщину на квартиру у державного нотаріуса. Чому? А якщо з приватним нотаріусом щось трапиться?

Держані нотаріальні контори міста Києва тут.

У попередньому договорі вказуйте реальну ціну квартири.

Бажано, щоб всі документи на квартиру залишалися у Вас на руках або у вашої довіреної особи.

Попередній договір посвідчуйте нотаріально. Оскільки будь яка угода з приводу нерухомості повинна бути посвідчена нотаріусом.

В умовах попереднього договору купівлі продажі нерухомості детально пропишіть всі умови на випадок, якщо щось пішло не так.

Контролюйте появу потенційних інших спадкоємців померлого власника квартири. Цей контроль здійснюйте як у нотаріуса, так і на сайті судова влада у списках авто призначених і призначених справах.

Провірте відомого спадкоємця квартири на наявність арештів,  заборон, наявних судових справ, відкритих виконавчих проваджень,

Кошти, які Ви передаєте за попереднім договором купівлі продажі квартири, бажано зберігайте в довіреної особи або в агентстві нерухомості. Або якимось іншим способом, що б мати можливість їх забрати в будь який момент, у разі неможливості укласти основний договір купівлі продажі “такої бажаної” вашої квартири.

Бажаємо що б усе Вас було окей. Будьте уважні до своїх прав відносно своєї вже і потенційної нерухомості.

З повагою Юридична компанія “Домправо”.

Судова практика по спорах з нерухомим майном….

Позовні заяви та інші документи по спорах з нерухомим майном…

Як купити не стопроцентну квартиру, власник якої тільки що помер на російській…

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *