Як проходить передача коштів у нотаріуса під час купівлі квартири?

Юридична консультація по питанню: як проходить передача коштів у нотаріуса під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу квартири?

Інформація щодо нерухомості актуальна станом на 2022 рік

Найчастіші відповіді на питання, які задають юристу, нотаріусу, адвокату,  особи, які збираються купити-продати квартиру (іншу нерухомість), і відповідно посвідчити договір купівлі продажу у нотаріуса.

Чи обов’язково пересилати кошти через банківські рахунки, під час купівлі продажу нерухомості?

Хоча законодавство України містить вимогу, що при угоді більш, як 150000 грн. розрахунки повинні проводитися по безготівковому порядку, нотаріуси, користуючись прогалинами законодавства України, навчилися обходити це положення.

Отже вимога щодо безготівкового розрахунку під час посвідчення договору купівлі-продажі квартири, не така вже й обов’язкова.

Які варіанти не проводити кошти по банківських рахунках під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу квартири або іншої нерухомості?

Існує практика, коли нотаріуси запрошують працівника банку, який приносить вхідні і видаткові касові документи. Хоча насправді реального руху коштів не відбувається.

Також деякі нотаріуси, навіть не запрошують працівників банку, а зазначають на страх і ризик покупців і продавців нерухомості, що рух коштів відбувся.

Коли відбувається передача коштів при розрахунку грошима (готівковий розрахунок)?

Зазвичай все відбувається так: сторони підписують угоду щодо купівлі продажу нерухомості, в якому вже зазначена умова договору, що розрахунок між сторонами відбувся. Далі відбувається передача коштів. Паралельно сторони договору купівлі продажу перевіряють банкноти. У більшості нотаріусів наявна техніка для перевірки коштів. Після передачі коштів нотаріус віддає примірники договорів сторонам і проводить реєстрацію права власності нерухомого майна на нового власника.

Чи можливо і потрібно передавати кошти саме до підписання договору купівлі-продажу майна?

Насправді, коли сторони підписують догові купівлі продажі квартири або іншого майна, і в даному договорі вже зазначена умова, що кошти передані, воно ніби то так і повинно бути. Тому це нормальна ситуація, що кошти передаються до підписання основного договору. При передачі коштів, беріть розписку, що кошти передані.

Примітка для покупців нерухомості: для уникнення непорозумінь, саме за вами залишає вибір нотаріуса для купівлі продажу нерухомості: квартир, будинку, землі, гаражу іншого майна.

Оскільки продавець піде з живими грошима, а вам потрібно піти з реальними документами про власності на нерухомість.

 

Юридичний супровід купівлі-продажі квартири….

 

Нотаріус нотаріальне посвідчення угод щодо купівлі продажі нерухомості….

 

Юридичні консультації щодо купівлі продажі нерухомості…

 

Судова практика по нерухомості….

 

Позовні заяви щодор захисту прав на нерухомість….

 

Як відбувається передача коштів у нотаріуса під час угоди по купівлі квартири на російській….

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *