Адміністративний позов про зняття з реєстрації місця проживання…

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ, ОСОБИ, ЯКА Є ВЛАСНИКОМ КВАРТИРИ, АЛЕ ВТРАТИЛА ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ.

Інформація актуальна станом на 2023 рік

В даній позовній заяві особа, яка в дитинстві переїхала проживати в іншу країну, в подальшому припинила громадянство України звертається до суду з вимогою зобов’язати відділ реєстрації місця проживання громадян зняти її з реєстрації місця проживання. Орган державної влади відмовив особі, оскільки вона не може пред’явити паспорт громадянина України.

До Окружного адміністративного суду м. Києва

01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1

Позивач: Виписувана Особа _______________

___________________________________

Відповідач: _________________________

____________________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про зняття з реєстрації місця проживання особи)

І. Обставини справи

Я Виписувана Особа, громадянин Федеративної Республіки Німеччина, будучи співвласником квартири (копія правостоновлюючого документа додається), що знаходиться за адресою ________________________________, (дата)__________________ звернувся до _______________________(орган) з заявою про зняття мене з місця реєстрації проживання, проте отримав відмову, вмотивовану тим, що у мене відсутній паспорт громадянина України.

У _______________ я виїхав на постійне місце проживання до Федеративної Республіки Німеччина.

Наказом Президента від____________ про вихід з громадянства, я Виписувана Особа_________ вийшов з громадянства України.

Відповідно на момент виникнення у мене бажання виконати процедуру зняття з реєстрації місця проживання особи я вже не був громадянином України, а отже і документа, який від мене вимагають подати я мати не можу, документів, які його заміняють, згідно Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» я теж не маю, адже немає підстав для їх отримання.

Відтак постає ситуація відсутності правових норм для врегулювання суспільних відносин, що виникли у даній ситуації.

Єдиним шляхом врегулювання даного питання залишається звернення до суду з проханням зобов’язати відповідні органи вчинити певну дію.

ІІ. Обґрунтування та підстави

Вважаю, що наявні всі підстави, відповідно до вищезазначених обставин, та необхідні згідно нищезазначеного законодавства для звернення до суду з проханням про врегулювання спірних правовідносин, що виникли у мене у зв’язку з відсутністю механізму реалізації мого права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.

Відповідно до ст. 2 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»: Громадянам України, а також іноземцям та  особам без громадянства,  які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність  не  можуть  бути  умовою  реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Згідно ст. 7 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»: Зняття з реєстрації  місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на  житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Керуючись ст. 11 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»: Орган реєстрації здійснює: реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

ІІІ. Зміст позовних вимог

Відповідно до вищезазначених норм, –

ПРОШУ:

  1. Зобов’язати ____________________________________ зняти з реєстрації місця проживання мене, Виписувану Особу _________, (рік та дата народження ______________.

«___» __________                                            __________ Виписати. ____.

Юридичні послуги по нерухомості….

Юридична консультація: приписка, виписка, зняття з реєстрації…

Судова практика з нерухомості….

Позовні заяви по нерухомості…

Позовні заяви по нерухомості на російській.

1 коментар до “Адміністративний позов про зняття з реєстрації місця проживання…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *