Позовна заява про визнання права власності у порядку спадкування за законом на кооперативну квартиру.

Позовна заява про визнання права власності у порядку спадкування за законом на кооперативну квартиру.

Інформація щодо чпадкування актуальна станом на 2022 рік

 Даний позов стосується випадку, коли спадкоємець по закону не має можливості оформити право на спадщину на кооперативну квартиру (квартиру в ЖБК). Нотаріус не має можливості видати свідоцтво про право на спадщини, бо відсутній правовстановлюючий документ на власність і реєстрацію у реєстрі права власності. Також голова правління відмовляється надати довідку про повну сплату паю, хоча, спадкодавець сплатив всі внески і це підтверджують відповідні документи.

 

До Дарницького районного суду м. Києва

 Позивач:

Спадкоємець   Кооперативу Київський

Інд.: 00000000000000

вул. Тичини 00, кв. 000, м. Київ, 0000000

адреса для листування:

Харківське шосе 170, кв. 254, м. Київ, 02091

Засоби зв’язку відсутні

Відповідач:

Київська міська рада

01044, м. Київ вул. Хрещатик, 36

Телефон: (044) 226-31-86

 Третя особа 1:

Житлово-будівельний кооператив «Кооперативна квартира»

вул. Княжий Затон 000, п.с. 0000, м. Київ, 00000

тел.: 044-000-00-00

 Третя особа 2:

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу

Нотаріус  Київський Приватний

пр.-т. Академіка Глушкова 000, оф.00 м. Київ, 0000000

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(про визнання права власності на квартиру в Житлово  будівельному кооперативі)

Обставини справи.

00 листопада 0000 року, помер Спадкоємець Кооперативу Київський. Копія свідоцтва про смерть Спадкодавця Кооперативу Київського додається.

Після його смерті залишилось спадкове майно, серед якого двохкімнатна квартира за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон 00, кв. № 00, що належала померлому як члену житлово-будівельного кооперативу «Кооперативна квартира». Дана обставина підтверджується ордером ЖБК «Кооперативна квартира» на підставі якого померлий і був вселений до квартири. Копія ордера додається.

00 вересня 0000 року Спадкодавцю Кооперативу Київського видана довідка , про те що він закріплений членом житлово-будівельного кооперативу «Кооперативна квартира» та йому дозволено внести кошти за двохкімнатну квартиру в сумі одинадцять мільйонів двісті тисяч карбованців. Копія довідки від 00 вересня 0000 року додається.

Відповідно до квитанції № 000000 від 00 жовтня 0000 року, Спадкодавцем Кооперативу Київським сплачено на користь ЖБК «Кооперативна квартира» внесок в розмірі одинадцять мільйонів двісті тисяч карбованців. Копія квитанції № 00000 від 00 жовтня 0000 року додається.

На випадок своєї смерті, Спадкодавець Кооперативу Київського не залишив жодних розпоряджень, у зв’язку з чим спадкування після його смерті відбувається за законом. Єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину після смерті Спадкодавця Кооперативу Київського  являюся я, Спадкоємець Кооперативу Київський, як спадкоємець другої черги. Документи, що підтверджують факт належного прийняття мною спадщини містяться у спадковій справі, що заведена у приватного нотаріуса київського міського нотаріального округу Нотаріус Київський Приватний. Копію заведеної спадкової справи я прошу витребувати у встановлений законом порядок.

Після спливу шести місяців я звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, але оскільки Спадкодавець Кооперативу Київський не зареєстрував своє право власності у встановленому законом порядку, у нотаріуса я отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії. Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії додається.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що суд повинен захистити мої інтереси та визнати за мною право власності у порядку спадкування за законом на квартиру № 00 в домі № 00 по вул. Княжий Затон в м. Києві.

Обґрунтування та підстави позовних вимог.

У мене Спадкоємця Кооперативу Київського є право на спадкування квартири № 00 () по вулиці Княжий Затон 00 у місті Києві.

Вважаю дану обставину підтвердженою.

Право на звернення до суду із позовом про визнання права власності у порядку спадкування випливає з наступного:

Відповідно до ст.ст. 1216 – 1218, 1258, 1261, 1268 ЦК України, де зазначено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.

Спадкування може здійснюватися за заповітом та за законом. До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Враховуючи відсутність реєстрації права власності у Спадкодавця Кооперативу Київського та неможливість оформлення спадкових прав у нотаріуса прошу суд захистити мої права шляхом винесення рішення про визнання права власності у порядку спадкування квартири № 00 () по вулиці Княжий Затон 0 у місті Києві.

Хочу зазначити, що факт прийняття спадщини вважається доведеним.

Право на спадкове майно, підтверджується ст.. 15, Закону України «Про власність» (який діяв на момент виникнення права власності у померлого, а саме станом на 3 липня 2003 рік), член  житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.

Право на успадкування квартири, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон 00, кв. № 00, вважаю обґрунтованим.

Таким чином, оцінюючи в сукупності наявні по справі докази, враховуючи, що спадщина мною була прийнята належним чином, вважаю що суд повинен прийняти рішення про визнання за мною права власності у порядку спадкування на квартиру № 00 яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Княжий Затон.

Зміст позовних вимог

Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в судовому порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.

Виходячи з вище викладеного та керуючись ст.3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

 ПРОШУ:

  1. Прийняти дану позовну заяву до провадження;

  2. Витребувати спадкову справу, що заведена у приватного нотаріуса київського міського нотаріального округу Нотаріус Київський Приватний, заведену за померлим 00 листопада 0000 року, Спадкодавець Кооперативу Київський.

  3. Визнати за Спадкоємцем Кооперативу Київський право власності у порядку спадкування на квартиру № 00 () по вулиці Княжий Затон 0 в місті Києві.

 Додатки:

  1. Копія свідоцтва про смерть Спадкодавець Кооперативу Київський;

  2. Копія ордера;

  3. Копія довідки від 00 вересня 0000 року;

  4. Копія квитанції № 00000 від 00 жовтня 0000 року;

  5. Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії;

  6. Три копії позовної заяви з додатками.

00 липня 0000 р.                                                                     _________ Спадкоємець  К.К.

 

Оформлення права власності через суд…

Юридична консультація — оформлення спадщини через суд….

Судова практика — спадкування…

Позовні заяви по спадкових відносинах…

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *