Заява про встановлення факту проживання однією сім’єю із спадкодавцем.

Заява про встановлення факту проживання однією сімєю із спадкодавцем.

Інформація щодо спадкування актуальна станом на 2022 рік

 Дана заява стосується випадку, коли потенційний спадкоємець проживав разом із померлим спадкодавцем однією сім’єю. Вище вказані особи не перебували ні в родинних стосунках, ні в цивільному шлюбі. Заява написана юристом по спадкуванню, для того, що б особа могла успадкувати майно у порядку 4-ї черги за законом.

 До Дарницького районного суду міста Києва

02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14

ВІДЕО ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ В КІНЦІ ЗАЯВИ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ПРОЖИВАННЯ….

Заявник:

Спадкоємець Оксана Олександрівна

м. Київ, вул. Вишняківська, буд. 00, кв. 00, 02140

(050) 351 24 18

Заінтересована особа:

Головне територіальне управління

юстиції у м. Києві

01001, м. Київ, пров. Музейний, 2- Д

Заява

Про встановлення факту проживання однією сімєю

І. Обставини справи

00 квітня 2000 року померла спадкодавець Спадкодавець Ірина Іванівна.

Я, будучи спадкоємцем 4-ї черги прийняла спадщину, оскільки проживала та була зареєстрована разом з спадкодавцем, а спадкоємців попередніх черг немає.

Пізніше я звернулася за консультацією до приватного нотаріуса та отримала роз’яснення, що необхідне рішення суду, аби я мала підставу спадкувати неохоплене заповітом майно. Також дане рішення є необхідним, відповідно до норм чинного законодавства.

З 2000 року, я Спадкоємець Оксана Олександрівна проживала однією сім’єю з Спадкодавцем Петром Івановичем та Спадкоємцем Іриною Іванівною.

00.00.2000 року помер син (Спадкодавець Померлий Син) Леонтьєвої І. І.. За таких трагічних обставин у подружжя Спадкодавець І. І. та Спадкоємцем П. І. не залишилося прямих родичів та людей, котрі могли б піклуватися про них. Копія свідоцтва про народження та смерть додається.

Через хвороби, які спричинили неможливість вище зазначених осіб забезпечити власне існування, вони потребували  моєї допомоги.

Я взяла на себе відповідальність по догляду за Спадкодавцем І. І. та Спадкодавцем П. І.. Забезпечувала їх усім необхідним, у тому числі ліками, які мали приймати подружжя для лікування та профілактики хвороб, здійснювала платежі по кредиту та брала на себе усі витрати пов’язані з побутом, до самої їх смерті. Даний факт підтверджується чеками на придбання зазначених лікарських засобів, квитанціями про сплату комунальних послуг, випискою платежів по кредиту. Копії квитанцій про сплату комунальних послуг, купівлю ліків,  виписки платежів по кредиту до даної заяви додаються.

Проживаючи однією сім’єю ми вели спільний побут. Що буде підтверджено показаннями свідків. Заяву про виклик свідків буде подано до початку розгляду справи по суті.

Так, як я стала найближчою людиною для Спадкодавця І. І., 00.00.2000 року вона, будучи при здоровому глузді, повністю контролюючи  та розуміючи свої дії оформила заповіт на мою користь, (копія заповіту додається) проте він не охоплював всього майна, тому виникла необхідність підтвердження факту мого проживання з подружжям однією сім’єю.

00.00.2000 мною був підписаний договір довічного утримання, який я добросовісно виконала, що підтверджується вищезазначеними фактами.

00.00.2000 помер Спадкодавець Петро Іванович. Копія свідоцтва про смерть додається.

00.00.2000 померла спадкодавець – Спадкодавець Ірина Іванівна. Копія свідоцтва про смерть додається.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України та п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України про судову практику у справах про спадкування суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім’єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.

Враховуючи дані обставини вважаю себе спадкоємцем 4-ї черги.

 ІІ. Обґрунтування та підстави вимог.

 Я, Спадкоємець Оксана Олександрівна 00 червня 1900 року народження є спадкоємцем 4-ї черги, адже проживала однією сім’єю з Спадкоємцем Іриною Іванівною 00 березня 1900 року народження, вела з нею спільне господарство. Даний факт підтверджений в обставинах справи та відповідає статті 1264 ЦК України. Інших спадкоємців, які прийняли спадщину немає. Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Встановлення факту мого проживання однією сім’єю з Спадкодавцем Іриною Іванівною впливає на мої спадкові права, а саме для успадкування мною неохопленого заповітом майна необхідне рішення суду.

Згідно ч. 2.ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Враховуючи обставини справи вважаю заявлені вимоги достатньо обґрунтованими та необхідними для моєї подальшої реалізації права на спадкування.

 ІІІ Зміст заявлених вимог

Беручи до уваги вказані обставини, та ґрунтуючись на ст. 1264, ч. 3 ст. 1268, ст. 1270 ЦК України, ч. 2.ст. 256 ЦПК України, п. 20 та абзац 1 п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України про судову практику у справах про спадкування:

 ПРОШУ:

  1. Прийняти дану заяву до провадження.

2.Встановити факт проживання Спадкоємця Оксани Олександрівни 00 червня 1900 року народження однією сім’єю з Спадкодавцем Іриною Іванівною 00 березня 1900 року народження, яка померла 00 квітня 2000 року, у період з 2000 року до моменту смерті, та визнати мене спадкоємцем 4-ї черги.

Додатки:

1.Копії чеків на придбання лікарських засобів

  1. Копії квитанцій оплати за комунальні послуги

  2. Копії довідки про погашення кредиту

  3. Копія 1 аркушу договору довічного утримання від 00.00.2000року.

  4. Копія Заповіту від 00.00.2000 року

  5. Копія свідоцтво про смерть Спадкодавець І. І.

7.Копія свідоцтва про смерть Спадкодавець П. І.

8.Копія свідоцтва про смерть Спадкодавця К. В.

9.Копія свідоцтва про народження Спадкодавця  К. В.

  1. Копія заяви з додатками.

 «___» ____________                              _________

 

Юридичні послуги — спадкові спори.

Юридична консультація — оформлення спадщини через суд.

Судова практика — спадкові питання.

Позовні заяви по спадкових питаннях…

ЮРИДИЧНІ ПОРАДИ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ЮРИДИЧНИХ ФАКТІВ….

З повагою адвокат щодо встановлення юридичного факту проживання однією сімєю….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *