Як прийняти спадщину ?

Юридична консультація: як прийняти спадщину?

Процедура прийняття спадщини цікавить майже всіх спадкоємців. В даній юридичній консультації спробуємо коротко надати алгоритм дій та вказати на основні нюанси прийняття спадщини.

Стандартна процедура прийняття спадщини:

Для того щоб прийняти спадщину потрібно звернутися до державного або приватного нотаріуса. Він прийме від Вас заяву про прийняття спадщини. Зразок заяви буде наданий нотаріусом. На підставі даної заяви нотаріус заводить спадкову справу. Доказом, що спадкова справа заведена є витяг із спадкового реєстру. Дану заяву потрібно подати протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. (стаття 1269, 1270 Цивільного кодексу «України).

Нюанс щодо прийняття спадщини на підставі заяви про прийняття спадщини:

У разі відкриття спадщини не за вашою адресою, коли спадкоємець помер в іншому місті, ви можете прийняти спадщину подавши заяву про прийняття спадщини за допомогою поштового зв’язку. Дану заяву рекомендуємо подавати до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Попередньо підпис на даній заяві потрібно посвідчити нотаріально.

Не потрібно подавати заяву про прийняття спадщини наступним особам:

Спадкоємцю, який постійно проживав разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом  шести місців, він не заявив про відмову від прийняття спадщини.

Також, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадку відмови від спадщини, які встановлені у статті 1273 Цивільного кодексу України.

Чи потрібно обов’язково заводити спадкову справу у державного нотаріуса?

Відповідно до законодавства України, немає ніякої різниці в якого нотаріуса приймати спадщину. Але зауважте, в подальшому поміняти нотаріуса ви не зможете. І у нотаріуса в якого ви відкрили спадкову справу вам доведеться оформляти спадщину.

Чи може один спадкоємець прийняти спадщину у одного нотаріуса а інший в іншого?

Подавати заяву про прийняття спадщини  потрібно в одного нотаріуса. Якщо інший спадкоємець відкрив спадщину в одного нотаріуса першим, інший повинен також звернутися тільки до нього.

Чи можна подати спадщину по довіреності?

Заяву про прийняття спадщини потрібно звертатися особисто. Рекоендація: Якщо ви збираєтеся відкрити спадщину по довіреності – надайте Вашому представникові нотаріально посвідчену заяву про прийняття спадщини.

 

Стаття “Як прийняти спадщину ?” російською мовою…

Оформлення спадщини під ключ.

Юридична консультація — оформлення спадщини у нотаріуса (нотаріальне оформлення спадщини).

Судова практика спадкування та спадкові спори.

Позовні заяви: спадкові питання.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *