СУДОВА ПРАКТИКА ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО ШАХРАЙСТВА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ (ЧАСТИНА 2)

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ШАХРАЙСТВА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

ВІДЕО КОНСУЛЬТАЦІЇ ЮРИСТА ЩОДО КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ В КІНЦІ СТАТТІ

АДВОКАТ — НЕРУХОМІСТЬ І ВСІ ПОВЯЗАНІ ПИТАННЯ

ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕРУХОМІСТЬ

ПОЗОВНІ ЗАЯВИ НЕРУХОМІСТЬ

СУДОВА ПРАКТИКА НЕРУХОМІСТЬ

ДОКУМЕНТИ ПО НЕРУХОМОСТІ

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Узагальнення судової практики Верховного Суду щодо шахрайства у сфері нерухомості за 01.01.2017 – 20.07.2021 буде цікаве тим, хто цікавиться питаннями шахрайства з нерухомістю.

ЮРИДИЧНИЙ СУПРОВІД КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ В КИЄВІ

  1. Потерпілі ніколи не бачили обвинуваченого та з ним не спілкувалися – немає шахрайства.

Постанова Верховного Суду у справі № 755/7093/14-к.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/78469831

Обвинувачений,  знаючи про відсутність затвердженої в установленому порядку дозвільної документації на будівництво житлового будинку, укладав договори пайової участі у фінансуванні будівництва житлового будинку. Тобто, особа, не маючи права залучати кошти інвесторів під будівництво, діяла з метою заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою. Відповідно, житловий будинок збудовано не було та квартири громадянам у власність не передано. Суд апеляційної інстанції зазначив : так як у потерпілих не було прямого спілкування з обвинуваченим, висновки що він переконував громадян щодо наявності дозвільної документації на будівництво, укладав договори, переконуючи інвестувати гроші – хибні.

ТОП 5 НАЙПРОСТІШИХ СПОСОБІВ ОБДУРИТИ ВАС НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

  1. Суд не входить в обговорення наведених доводів, через порушення судом першої інстанції таємниці нарадчої кімнати

Постанова Верховного Суду у справі з номером судового провадження: 51-3678км18

https://reyestr.court.gov.ua/Review/81329229

Троє осіб схилили потерпілих до сплати грошових коштів під вигаданим приводом відступлення на їх користь майнових прав на квартири, які в дійсності їм не належали. При цьому одна з осіб, мала обманути потерпілих, представившись іншою людиною та повідомивши що йому належать майнові права на квартири в будинку, які він відступить потерпілим за грошову винагороду. Двоє інших осіб особисто надавали потерпілим заздалегідь підготовлені договори про відступлення майнових прав та гарантійні листи, достовірно знаючи, що умови договорів щодо передачі потерпілим майнових прав на квартири в будинку виконувати не будуть. Суд скасував судові рішення проти обвинувачених через порушення судом першої інстанції таємниці нарадчої кімнати та призначив новий розгляд в суді першої інстанції.

ІНВЕСТИЦІЇ В НЕРУХОМІСТЬ: ЩО ПОЧИТАТИ

  1. Шахрайство має місце коли винна особа вже в момент заволодіння цим майном мала на меті його привласнити, а зобов`язання – не виконувати.

Постанова Верховного Суду у справі № 127/20587/14-к

https://reyestr.court.gov.ua/Review/95315837

Один з обвинувачених познайомився з потерпілою, і повідомив їй, що є директором агентства нерухомості «Мажор дом» та має пропозицію щодо продажу будинку. Власник будинку зустрівся з жінкою , та повідомив що є власником будинку, який придбано в кредит в банку «Надра», при цьому повідомив, що сума кредиту складає 68 000 доларів США. Для придбання вказаного будинку вона має внести дану суму в рахунок погашення кредиту. Одна з обвинувачених, яка була фактично власницею вказаного будинку, уклала договір завдатку на суму 1500 доларів з потерпілою.  В подальшому потерпіла, перебуваючи в приміщенні цього банку зняла зі свого рахунку грошові кошти у сумі 37717 доларів CШA та сплатила на вказаний їй рахунок з метою погашення кредиту за будинок. Фактична власниця будинку не перерахувала кошти на кредитний рахунок банку щодо будинку. Працівник банку «Надра» повідомив потерпілій, що на кредитний рахунок щодо будинку грошові кошти у сумі 37717 доларів США не надходили. Судом було встановлено, що фактична власниця з отриманих від потерпілої коштів сплатила пеню та відсотки, залишивши їй для сплати тіло кредиту в сумі 63000 дол. США.

СУДОВА ПРАКТИКА ВЕРХОВНОГО СУДУ ЩОДО ШАХРАЙСТВА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

З повагою, адвокат по нерухомості ЮК ДОМПРАВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *