Скасування акту на землю

Скасування акту на землю

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання до юриста щодо скасування акту на землю…

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ – ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАНННЯ.

В 1992 році особі було передано земельну ділянку на підставі рішення сільської ради. У земельно-кадастрових документах зроблений відповідний запис. Акт про право власності на земельну ділянку не видавався. В 2012 році ця земельна ділянка була передана у власність і виданий державний акт про право власності на земельну ділянкую Чи можливо скасувати державний акт про право власності на земельну ділянку?

ПИТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ПРАВА УКРАЇНИ….

Відповідь юриста щодо скасування акту на землю…

Вважаю. що державний акт про право власності на земельну ділянку можливо скасувати. можливо скасувати. Підставами для скасування акту є наступні норми законодавства:

 Порядок передача у власність земельної ділянка у той час здійснювався відповідно до чинного на той час Декрету Кабінету Міністрів України № 15-92 від 26 грудня 1992року «Про приватизацію земельних ділянок». Згідно цього Декрету сільським радам доручалось забезпечити передачу громадянам у власність земельних ділянок, в т. ч. для ведення садівництва. Право приватної власності громадян на такі земельні ділянки посвідчувалось відповідними радами, про що мав бути зроблений запис у земельно-кадастрових документах з наступною видачею державного акту на право приватної власності на землю, та зроблена відмітка у паспорті або документі, який його замінює.

Згідно із п. 7 Перехідних положень Земельного кодексу України №2768-ІІІ від 25.10.2001 року громадяни, що одержали у власність земельні ділянки, зберігають права на ці ділянки.  Отже за вами зберігалося право власності на вашу земельну ділянку.

Щодо правомірності набуття у власність даної земельної ділянки іншою особою, то ст. 116 Земельного кодексу України встановлено. що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Надання у користування земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Судячи з питання вилучення чи викупу земельної ділянки від вас не відбувалося.

Отже видача іншій особі державного акту про право власності на земельну ділянку є неправомірним і ви можете просити суд скасувати підставу згідно якої суд прийняв рішення про передачу їй земельної ділянки та скасувати державний акт про право власності на земельну ділянку.

Скасування акту на землю

між іншим існує позитивне рішення касаційної інстанції у подібній справі.

Стаття “Скасування акту на землю” російською мовою…

Адвокат скасування земельних актів….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *