Прописка на дачі

Прописка на дачі

Інформація актуальна станом на 2022 рік

Питання до юриста по приписці на дачі:

Я проживаю в своїй дачі (садовому будинку). Мені відмовляють щодо можливості там отримати прописку. Чи правомірні дії відповідного органу щодо відмови у прописці на дачі.

БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ЖИТЛОВИХ ПИТАНЬ.

Юридична консультація щодо приписки на дачі:

В нашій практиці зустрічався такий випадок, коли громадянину відмовляли в можливості зареєструвати своє місце проживання (отримати прописку).Але громадянин звернувся до суду і був приписаний уна дачі (було зареєстровне місце його проживання в садовому будинку).

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ПРИПИСКИ НА ДАЧІ…..

При зверненні до суду щодо можливості прописатися на дачі він посилався на наступне обгрунтування:

Відносини, пов’язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження врегульовані Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» ( надалі – Закон).ч. 1 ст. 2 Закону передбачено, що громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.Стаття 3 Закону дає визначення терміну місце проживання, зокрема це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.Згідно даної статті, реєстрація це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.Згідно ч. 1 ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.Стаття 378 Цивільного кодексу України передбачає, що житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них. Житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання, що передбачає ст. 380 Цивільного кодексу України.Статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання.

ПОЗОВ ЩОДО ПРОПИСКИ НА ДАЧІ БУВ ЗАДОВОЛЕНИЙ.

Стаття “прописка на дачі” російською мовою…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *